نحوه فروش سریع خانه در ترکیه

فروش سریع انواع ملک (مسکونی و تجاری)، بواسطه رونق فراوان و نیز رقابتی بودن بازار املاک و مستغلات در ترکیه، یکی از چالش ها در این صنعت می باشد. از این رو، نه تنها آشنایی با نحوه فروش سریع خانه در ترکیه یک هنر محسوب می شود، بلکه نیازمند بکاربردن ترفندها و روش های خلاقانه نیز است.

نکات مهم در فروش سریع ملک در ترکیه

نکته بسیار مهمی که پیش از هرچیز باید آن را درنظر گرفت، ضرورت استفاده از خدمات یک مشاور املاک باتجربه و آشنا به منطقه ای است که ملک شما در آن واقع می باشد. از دیگر دلایل تاکید بر این نکته: توانایی مذاکره مشاوران بنگاه های ملکی، تجربه فراوان فروش انواع ملک در منطقه شما، اطلاع از مناسب ترین قیمت ها و …، است؛ اما اگر شما به هر دلیلی تمایل به فروش ملک خود بصورت شخصی دارید (که اصلا توصیه نمی شود)، پس بهتر است نکات زیر را جهت فروش سریع ملکتان، درنظر بگیرید.

 1. تعیین یک قیمت منطقی

یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در فروش سریع ملک، تعیین یک قیمت منطقی، بر اساس: ویژگی های بنا، امکانات موجود در آن، میزان دسترسی به اطراف، نوع کاربری و قیمت املاک مشابه در اطراف ملک شما می باشد. برای این منظور، شما می توانید با استعلام قیمت ملک خود از چندین بنگاه ملکی، به مناسب ترین قیمت در بین آن دست پیدا کنید؛ لذا، بهتر است حتما به توصیه های مشاوران املاک برای انتخاب یک قیمت منطقی، دقت نمایید.

 1. تعیین یک استراتژی مشخص برای فروش

پس از تعیین یک قیمت مناسب و منطقی، حال باید یک استراتژی کاربردی برای فروش یا بهتر است بگوییم، چانه زنی با مشتریان پیدا کنید. برای این منظور، علاوه بر توانایی چانه زنی و تسلط کامل به زبان ترکیه ای، تعیین کردن حداقل قیمت فروش در ذهن می باشد که طی فرایند مذاکره با مشتری، نباید از آن پایین تر بیایید. به یاد داشته باشید، شما نباید به هیچ عنوان به مشتری خود اجازه دهید از حداقل مبلغ فروشی که تعیین کرده اید، مطلع گردد، اما در عوض باید احساس کند که شما تمایل به مذاکره و رسیدن به یک مبلغ مشترک و توافقی را دارید. لذا، پذیرفتن سریع هرگونه درخواست تخفیف از سوی خریدار اشتباه بوده و مذاکره را محدود می کند.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با نحوه فروش ملک این مقاله را بخوانید: نحوه فروش ملک خریداری شده در ترکیه

 1. استفاده از سیستم های فروش اینترنتی

امروزه یکی از رایج ترین روش های فروش انواع کالاهای منقول و غیرمنقول، استفاده از سایت های معتبر فروش اینترنتی است. برای این منظور، شما ابتدا باید در یکی از سایت های مرتبط فروش ملک  در ترکیه ثبت نام کرده و پس از درج مشخصات ملک خود به همراه تصاویر مناسب از ملک و یک قیمت منطقی، در انتظار درخواست های خرید باشید که معمولا مدت زیادی نیز به طول نمی انجامد.

 1. انجام تعمیرات لازم و هرگونه بازسازی پیش از فروش

یکی از روش های مورد توجه قرار گرفتن ملک توسط مشتریان، املاکی است که بازسازی شده و دیگر هیچ مشکل ساختاری در بنا وجود ندارد؛ لذا، انجام هرگونه تعمیرات لازم نه تنها کمک زیادی به تسریع در فروش ملک خواهد داشت، بلکه به شما اجازه می دهد تا ملکتان را با قیمت بهتری به فروش برسانید.

 1. انتخاب زمان مناسب برای فروش ملک

همانگونه که می دانید، فروش ملک در برخی ماه های سال، رشد بیشتری در مقایسه با ماه ها داشته و انتخاب زمان مناسب برای فروش، می تواند تاثیر زیادی بر سرعت به فروش رفتن ملک شما داشته باشد. در ترکیه، بهترین ماه های فروش ملک، ماه های آوریل، مه، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر (اردیبهشت، خرداد، مهر، آبان، آذر و دی)، می باشد.

 1. تعیین قرار بازدید ملک با خریدار

پس از طی شدن تمامی مراحل فوق، حالا وقت آن است با خریداران بصورت مجزا، یک قرار ملاقات برای بازدید ملک بگذارید تا آنها بتوانند ملک را از نزدیک دیده و درصورت تمایل، درخواست خرید دهند. توصیه می شود در صورت دستیابی به توافق مشترک، با مراجعه به دفتر اسناد رسمی، نسبت به سایر مراحل قانونی فروش، اقدام نمایید، چرا که خریداران در ترکیه، علاقه ای به انتظار کشیدن نداشته و ممکن است از خرید ملک در ترکیه، منصرف گردند.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با خرید و فروش ملک برای اتباع خارجی این مقاله را بخوانید: راهنمای خرید و فروش ملک برای اتباع خارجی در ترکیه

قوانین طلایی برای گرفتن بهترین عکس ها پیش از ثبت آگهی ملک

برای گرفتن عکس بویژه با هدف تبلیغاتی و فروش، یک سری قوانین طلایی وجود دارد که برای کسانی که مایل به خرید یا اجاره خانه هستند، می تواند مهم و تاثیرگذار باشند. می دانیم عکس های جذاب، می توانند با تاثیر فراوان خود، روند فروش ملک را تسریع بخشد. ایجاد یک انعکاس درست و مرتب از منزل از طریق عکس های گرفته شده، در افزایش تمایل مشتری نقش کاملا محسوسی دارد. برای گرفتن عکس، ابتدا باید یک دوربین و تجهیزات لازم را در اختیار داشته و در رابطه با نکات لازم برای عکاسی، اطلاعات لازم را به دست آورد که عمده ترین آنها شامل موارد زیر می گردد:

 1. بر آنچه متقاضیان خانه می خواهند در عکس ها ببینند تمرکز کنید!

کسانی که به دنبال خانه هستند، ابتدا ایده هایی با دیدن عکس های مربوط به خانه بدست می آورند؛ از این رو، بهتر است هم از نمای بیرونی و هم از داخل خانه عکس بگیرید؛ چراکه برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نمای خارجی ساختمان و فاصله آن از خانه های دیگر نیاز به عکس می باشد. اگر می خواهید از فضای داخلی عکس بگیرید، باید مطمئن شوید که وسایلی از مستاجران قبلی باقی نمانده است؛ همچنین، توجه داشته باشید که هیچ اشیایی در عکس وجود نداشته باشد.

 1. پیام «خوش آمدید» بدهید!

داشتن عکس های جذاب از درب ورودی خانه و درب ورودی حیاط، بیشتر به درد شما خواهد خورد و فروش ملک را آسان تر می کند. اگر شما در عکس، درب را باز کرده و سپس عکس بگیرید، نوعی پیام دعوت به بیننده انتقال خواهید داد. از این رو وجود چنین عکسی ضروری است.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با مالیات سود بدست آمده از فروش ملک این مقاله را بخوانید: مالیات بر سود سرمایه بدست آمده از فروش ملک در ترکیه

 1. عکسی بگیرید که بخوبی منعکس کننده خانه باشد!

در عکاسی باید تصاویر خوبی را ثبت کنید. اگر بازتاب و نور محیط خوب نباشد، نمی توانید یک عکاسی حرفه ای و موثری داشته باشید. یکی از قوانین طلایی موفقیت، ایجاد تعادل مناسب نور است. برای مکان های تاریک باید از نورهای جداگانه استفاده کرد. انتخاب اتاق هایی با پنجره های بزرگ به نفع شما خواهد بود.

 1. از هر اتاق عکس بگیرید!

هدف از عکاسی، نشان دادن زیباترین و بهترین فضاها می باشد. بنابراین، شما باید از تمام اتاق ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

 1. مراقب باشید در آینه دیده نشوید!

مهمترین و قابل توجه ترین لحظه در عکاسی از منزل، دیده نشدن شما در آینه است. دیده شدن در آینه، دید منفی در تبلیغ ایجاد می کند؛ همچنین مرتب بودن خانه امر بسیار مهمی است.

دیدگاه بگذارید