چگونه می توان صاحب سند را استعلام کرد؟

چگونه می توان صاحب سند را استعلام کرد؟

فرض کنید می خواهید مسکن، محل کار، زمین زراعی یا ملکی را خریداری کنید، اما نمی دانید مالک آن چه کسی است. در چنین وضعیتی چگونه می توان صاحب سند را استعلام کرد؟ چگونه می توان صاحب سند را یافت؟ در ادامه این مقاله، به توضیح این مسئله می پردازیم تا شما با راهکارهای موجود آشنا بشوید:

نحوه استعلام اسناد ملکی در ترکیه

چگونه می توان صاحب سند را استعلام کرد؟
چگونه می توان صاحب سند را استعلام کرد؟

بدون داشتن اطلاعات کافی، یافتن نام صاحب سند و اینکه متعلق به چه کسی است، اصلا کار ساده ای نیست. با توجه به اینکه امروزه ما بسیاری از کارهایمان را از طریق اینترنت انجام می دهیم، شاید بتوان از این راه یک سری از بررسی های لازم را درخصوص مالک سند، انجام داد؛ اما برای دقیق تر انجام دادن این کار و برای پیدا کردن صاحب و یا صاحبان سند، لازم است ضمن همراه داشتن کپی سند ملک مربوطه، با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاکی که ملک تحت حوزه آن اداره قرار دارد، استعلام لازم را انجام داده و یا این عملیات را به صورت آنلاین و از سایت https://www.turkiye.gov.tr/tapu-harc-sorgulama، به انجام برسانیم.

با توجه به بیانیه صادر شده توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی، از آدرس www.tkgm.gov.tr و از طریق لینک استعلام تحت عنوان «شماره قطعه»، با وارد کردن اطلاعاتی از قبیل: استان، شهرستان، محله/ روستا و شماره قطعه، می توان به طور مستقیم استعلام شماره قطعه را انجام داد. در نتیجهء وارد کردن اطلاعات صحیح، تصویر مطابق با عکس قطعه در صفحه ظاهر می شود که صفحه نمایش مربوط به درخواست استعلام شماره قطعه، یک برنامه کاربردی برای همه بوده و با نشان دادن تصویری محل قطعه، امکان کسب اطلاعات از محل مربوطه را برای شهروندان فراهم می نماید.

چگونه می توان صاحب سند را استعلام کرد؟
چگونه می توان صاحب سند را استعلام کرد؟

پس از اطلاع یافتن از صاحب و یا صاحبان سند، عملیات خرید یا فروش، دوباره از طریق اداره ثبت مربوطه صورت می گیرد. برای اینکه عملیات خرید یا فروش تحقق یابد، باید مدارک لازم تهیه و هزینه های مربوطه پرداخت شده باشد. در انتقال و خرید املاک و مستغلات، مبلغِ معامله ۲۰ در ۱۰۰۰ بوده و مشروط به کمتر نبودن مبلغ نسبت به ارزش مالیات مسکن، محاسبات مورد نظر متناسب با ارزش خرید و انتقال صورت می گیرد.

دیدگاه بگذارید