خرید ملک در ایتالیا با یک یورو

آیا تا به حال به خرید ملک در قلب زیبایی های ایتالیا فکر کرده اید؟ این سرزمین، با تاریخی کهن و مناظر چشم نواز، بی شک یکی از محبوب ترین مقاصد برای خریداران ملک است. حال، امکان خرید ملک در ایتالیا با یک یورو را تصور کنید! این فرصت ناب که بیشتر شبیه به یک رویا به نظر می رسد تا واقعیت، به عنوان راهکاری برای احیای مناطق کم جمعیت ایتالیا طراحی شده است. در این طرح، خریداران با قیمتی ناچیز، علاوه بر مشارکت در بازسازی خانه ها، از فرصت زندگی در یکی از زیباترین کشورهای جهان، بهره مند می شوند.

شرایط خرید ملک در ایتالیا

خرید ملک در ایتالیا شرایط خاصی دارد که باید مورد توجه خریداران ملک قرار گیرد. برای شروع، خریداران غیر اروپایی باید ابتدا یک شماره مالیاتی ایتالیایی موسوم به کدیچه فیسکاله (Codice Fiscale)، دریافت کنند که برای تمامی معاملات مالی در این کشور ضروری می باشد. علاوه بر این، لازم است که خریداران، یک حساب بانکی در ایتالیا افتتاح کنند تا بتوانند هزینه های مربوط به خرید ملک را پرداخت کرده و نقل و انتقالات مالی را تسهیل بخشند.

مراحل خرید ملک در ایتالیا

در ابتدا لازم به ذکر است که خرید ملک در ایتالیا، یک پروسه حقوقی بوده و ضروری است برای انجام این روند، از یک فرد متخصص آشنا به خرید ملک در ایتالیا کمک گرفت؛ اما به طور کلی، جهت خرید ملک در ایتالیا، بایستی مراحل مشخصی را طی کرد:

1. تحقیق و انتخاب ملک

برای خرید ملک در ایتالیا، ابتدا باید ملک مورد نظر خود را در مناطقی که علاقه مند به خرید هستید، جستجو کنید. این کار را می توانید به عنوان مثال، از طریق وب سایت های معتبر فروش املاک در ایتالیا، انجام دهید.

2. بازدید از ملک

پیش از خرید، بایستی به دقت از ملک بازدید کنید، انجام این کار باعث می شود تا از مناسب بودن وضعیت ظاهری و موقعیت آن، اطمینان حاصل کنید.

خرید ملک در ایتالیا
خرید ملک در ایتالیا

3. انجام مذاکرات اولیه و توافق بر سر قیمت

پس از انتخاب ملک، باید با فروشنده بر سر قیمت مذاکره کرده و به توافق برسید.

4. امضای قرارداد پیش خرید

این قرارداد که معمولا به عنوان “قرارداد مقدماتی” شناخته می شود، جزئیات خرید را ثبت کرده و خریدار باید در این مرحله، پیش پرداخت (معمولا 10 تا 30 درصد از قیمت کل) را پرداخت کند.

5. دریافت کد مالیاتی

هر خریدار خارجی جهت انجام معاملات مالی در ایتالیا، نیاز به دریافت کد مالیاتی دارد.

6. انجام تحقیقات قانونی

قبل از نهایی کردن خرید، بایستی تحقیقات قانونی توسط یک وکیل انجام شود تا از وجود مجوزهای لازم، نداشتن بدهی های معوقه و عدم وجود مشکلات قانونی دیگر، اطمینان حاصل شود.

خرید ملک در ایتالیا با یک یورو
خرید ملک در ایتالیا با یک یورو

7. امضای قرارداد نهایی

این مرحله شامل امضای قرارداد نهایی و پرداخت تمامی مبالغ باقیمانده و هزینه های مربوطه می باشد.

8. ثبت ملک

پس از امضای قرارداد نهایی، ملک باید در دفتر ثبت املاک ثبت شود تا خرید ملک، قانونی و رسمی شناخته شود.

لازم به ذکر است که این مراحل، ممکن است بسته به نوع ملک و جزئیات خاص هر معامله متفاوت باشند؛ بنابراین توصیه می شود که در تمام مراحل از کمک حقوقی و مشاوره ای متخصصان مربوطه استفاده کنید.

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در ایتالیا

در وهله نخست بایستی به این نکته اشاره کرد که قیمت املاک در ایتالیا، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در ایتالیا، بسته به موقعیت جغرافیایی و نوع ملک مورد نظر، متفاوت می باشد؛ به طوریکه، در مناطق روستایی و کم تراکم، ممکن است با قیمتی پایین، ملکی را پیدا کنید، درحالی که در شهرهای بزرگ مانند: رم، میلان یا فلورانس، قیمت ها بسیار بالاست. به علاوه، خریداران خارجی که به دنبال اخذ اقامت از طریق خرید ملک هستند، امکان دارد نیاز به سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند. همچنین، برخی مواقع، شرایط و موقعیت های ویژه ای به وجود می آید که می توان با قیمت بسیار پایین تر اقدام به خرید ملک در ایتالیا کرد که در ادامه به نمونه ای از این موارد اشاره می کنیم.

خرید ملک در ایتالیا با 1 یورو
خرید ملک در ایتالیا با 1 یورو

خرید ملک در ایتالیا با یک یورو

خرید خانه در کشور زیبای ایتالیا، فقط با یک یورو، فرصتی است که از رویا به واقعیت پیوسته است؛ بدین صورت که در برخی از مناطق کشور ایتالیا که به دلیل عواملی چون مهاجرت ساکنین به شهرهای بزرگ، جمعیت آنها کاهش یافته است، خانه هایی با 1 یورو به فروش می رسد. هدف از فروش این خانه ها، برگرداندن رونق به این مناطق و حفظ میراث فرهنگی آنها می باشد. در این طرح، خریداران متعهد می شوند که در مدت حداکثر سه سال، نسبت به بازسازی این خانه های قدیمی اقدام کنند، در غیر این صورت، جریمه خواهند شد. این موضوع باعث می شود تا علاوه بر احیای مناطق کم جمعیت و بازگرداندن شکوه گذشته به این مناطق، فرصتی بی نظیر را در یک کشور اروپایی، برای خریداران فراهم می کند.

خرید ملک و دریافت اقامت ایتالیا

ابتدا بایستی به این نکته اشاره کنیم که دریافت اقامت ایتالیا با خرید ملک، با شرایط دریافت اقامت با خرید ملک در ترکیه، تفاوت دارد؛ بدین شکل که اگر شما ملکی را به ارزش حداقل 400 هزار دلار در ترکیه خریداری نمایید، می توانید حق شهروندی این کشور را به دست آورید، اما خرید ملک در ایتالیا به خودی خود، باعث دریافت اقامت شما نخواهد شد. خرید ملک در ایتالیا، تنها گامی است که فرایند دریافت اقامت شما را راحت تر کرده و سرعت می بخشد.

برای انجام این کار، متقاضیان باید حداقل مبلغی را برای خرید ملک در این کشور هزینه کرده و سپس، دیگر قوانین و شرایط مربوط به اخذ اقامت در این کشور را رعایت کنند تا بتوانند اقامت موقت و سپس اقامت دائم را دریافت کنند. توجه داشته باشید که شرایط اخذ اقامت برای اتباع خارجی، منحصر به فرد است، از این رو، توصیه می شود که با یک وکیل باتجربه و متخصص در امور مهاجرت و ملک در ایتالیا مشورت کنید تا از آخرین تغییرات قانونی و جزئیات آن، اطلاع پیدا کنید.

خرید ملک در ایتالیا با یک یورو
خرید ملک در ایتالیا با یک یورو

مزایای سرمایه گذاری در املاک ایتالیا

سرمایه گذاری در املاک ایتالیا، دارای مزایای متعددی است که آن را برای سرمایه گذاران بین المللی جذاب می کند. این کشور، با داشتن بازار املاک نسبتا پایدار و قیمت هایی که نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است، فرصت هایی عالی برای سرمایه گذاری با بازده بالا را ارائه می دهد. همچنین، سرمایه گذاران می توانند از امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک بهره مند شوند که این امر به نوبه خود، می تواند دسترسی آنها را به بازار اروپا تسهیل کند.

در ضمن، پس از اقامت در ایتالیا، خریداران می توانند با رعایت پیش نیازهای لازم، به شهروندی این کشور نیز دست یابند. کسب سود از طریق اجاره ملک و امکان زندگی و استراحت در کشوری زیبا با تاریخ و فرهنگ غنی، از دیگر مزایای سرمایه گذاری در املاک کشور ایتالیاست.

اخذ اقامت با اجاره ملک در ایتالیا

اخذ اقامت ایتالیا، تنها با اجاره ملک امکان پذیر نبوده و عمدتا از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک یا دلایل دیگر مانند کار و تحصیل، امکان پذیر است. افرادی که قصد دارند بر اساس اجاره ملک به ایتالیا نقل مکان کنند، باید ابتدا ویزای مناسب را دریافت کرده و سپس برای دریافت کارت اقامت اقدام کنند. برای دریافت کارت اقامت از این طریق، داشتن قرارداد اجاره برای بازه زمانی یک ساله، الزامی بوده و متقاضی باید ثابت کند که منابع مالی لازم جهت گذران زندگی خود و خانواده اش را در مدت زمان اقامت در این کشور، دارا می باشد. در ضمن، لازم به ذکر است که این کارت اقامت بر اساس طول دوره اجاره و شرایط ویزای دریافتی، صادر می شود و ممکن است برای تمدید نیاز به تجدید قرارداد اجاره باشد.

خرید ملک در ایتالیا از اوکازیون
خرید ملک در ایتالیا از اوکازیون

خرید ملک در ایتالیا از اوکازیون

مجموعه اوکازیون با سالها تجربه درخشان در زمینه خرید ملک در ترکیه، این بار امکان خرید ملک در ایتالیا و در قلب اروپا را برای متقاضیان فراهم کرده است. به عنوان نمونه ای از فرصت های مختلف در این زمینه، شما می توانید با قیمت نمادین یک یورو، صاحب خانه ای در ایتالیا شوید. با خرید ملک در ایتالیا از اوکازیون، شما نه تنها می توانید با قیمتی استثنایی ملکی را خریداری کنید، بلکه به بخشی از تاریخ و فرهنگ غنی ایتالیا نیز دست خواهید یافت. این فرصت، همراه با راهنمایی کامل و پشتیبانی مجموعه اوکازیون، سبب می شود تا شما یک تجربه بی دردسر و مطمئن را از خرید ملک در ایتالیا داشته باشید.

دیدگاه بگذارید