مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک

مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک

شهر ساحلی ازمیر در غرب ترکیه که بواسطه سواحل زیبا و مناطق سرسبز خود، به «مروارید منطقه اژه» مشهور می باشد، یکی از شهرهای مهاجرپذیر ترکیه است. اتباع خارجی زیادی علاقه مند به خرید ملک در این شهر می باشند، برخی از مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک را در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد.

خرید ملک در ترکیه و مزایای آن

از سال 2018 با رونقی که در بازار املاک و مستغلات ترکیه و در پی تصویب قوانین تشویقی برای سرمایه گذاران خارجی صورت گرفت، برخی از شهرهای این کشور بیش از سایر مورد توجه خریداران قرار گرفت. این موضوع که عمده ترین دلایل آن عبارت بودن از: ارزش بالای هر متر زمین ملکی، تعدد امکانات رفاهی و اجتماعی، روند سریع توسعه شهری، سایر فرصت های سرمایه گذاری، سود بالای قابل کسب و …، بازار خرید ملک در ترکیه را به موتور نیرومحرکه این کشور تبدیل کرد.

در چنین شرایطی و با توجه به موقعیت برتر چندین شهر ترکیه به لحاظ اقتصادی، سیاسی، تجاری، آموزشی، مالی، درمانی و …، قرار داشتن ازمیر جزو نخستین گزینه خریداران خارجی، دور از ذهن نمی باشد. در همین راستا، مهم ترین مزایای خرید ملک در ترکیه به شرح زیر می باشند:

 • اخذ شهروندی ترکیه و پاسپورت این کشور با خرید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار
 • دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه با خرید ملکی به ارزش حداقل 200 هزار دلار

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با واحد های لوکس در ازمیر این مقاله را بخوانید: فروش واحد های لوکس در ازمیر

خرید ملک در ازمیر، اروپایی ترین شهر ترکیه

مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک
مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک

همانگونه که پیش تر اشاره شد، با توجه به خرید ملک توسط اتباع خارجی در بیشتر شهرهای ترکیه و رونق قابل توجه آن، دور از انتظار نبوده که فروش ملک در برخی شهرها بواسطه شهرت و تعدد امکانات رفاهی-اجتماعی و …، بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران و اتباع خارجی قرار بگیرند؛ در این فهرست که اسامی شهرهای مهمی چون: استانبول، ازمیر، آنکارا، آنتالیا، بورسا و چند شهر دیگر نیز به چشم می خورد، انتخاب هر یک از آنها به دلیل و هدف هر خریدار و سرمایه گذار بر می گردد.

در همین راستا، ازمیر علاوه بر ویژگی های شهری مانند استانبول به لحاظ امکانات ارائه شده به شهروندان و انبوه فرصت های سرمایه گذاری، واقع شدن دانشگاه های مهمی مانند دانشگاه های آنکارا یا فرصت های شغلی متعدد، تنوع بالای جاذبه های گردشگری و طبیعی به همراه سواحل زیبا در آنتالیا و نیز کمتر بودن هزینه های زندگی در مقایسه با شهرهای اشاره شده، بیش از پیش مورد توجه سرمایه گذاران و خریداران خارجی می باشد؛ به بیان دیگر، ازمیر شهری ایده آل برای زندگی، کار، تحصیل و گذراندن تعطیلات بوده و از دیگر ویژگی های محبوب آن، تقابل تاریخ و مدرنیته در ساختار شهر و اهمیت به ویژگی های طبیعی و تلاش برای حفظ آنها، در برابر انواع برنامه های توسعه شهری است.

ازمیر، شهری همیشه بیدار در طول شبانه روز بوده و در کنار امنیت اجتماعی بالا و تنوعی که در مناطق و محله های آن به لحاظ ساختاری، قدمت، دسترسی به سایر مراکز، چشم انداز، ارزش منطقه ای و غیره دارد، برخی از محله ها و مناطق آن بیش از سایرین، مورد توجه اتباع خارجی می باشند که در ادامه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

مزایای خرید ملک در ازمیر

همانگونه که می دانید، ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بوده و به دلیل دسترسی به دریای اژه و مدیترانه، به عنوان یکی از شهرهای مهم بندری جهت ترانزیت کالاها از راه دریا، در ترکیه شناخته می شود. این شهر که دارای ظرفیت های متعدد و بالایی جهت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می باشد، بیش از پیش مورد توجه سرمایه گذاران و اتباع خارجی قرار گرفته است؛ گواه این ادعا را، می توان در چنین مواردی دانست که همگی موجب شده اند اتباع خارجی زیادی علاقه مند به کار، تحصیل و زندگی در این شهر شوند:

 • ساخت انبوهی از املاک مسکونی
 • رتبه بالای این شهر در فروش ملک
 • محبوبیت آن نزد گردشگران خارجی
 • فعالیت شعبات و دفاتر نمایندگی بسیاری از شرکت های خارجی و بین المللی
 • تعدد مراکز آموزشی و علمی معتبر
 • و …

بر این اساس، با توجه به استقبال اتباع خارجی از خرید ملک در این شهر و شرایط مساعد آن به لحاظ اقتصادی، مالی، صنعتی و …، هرگونه اقدام در این راستا و خرید املاک مختلف (مانند خانه، ویلا، واحد تجاری، آپارتمان، واحد اداری، مغازه، مزرعه یا زمین)، همراه با سود بالا بویژه در دراز مدت، می باشد؛ همچنین، آب و هوای گرم و مدیترانه ای ازمیر، دسترسی به دریای اژه، نزدیکی به اروپا، تامین بخش مهمی از محصولات کشاورزی ترکیه و اروپا و بسیاری امتیازات دیگر، همگی باعث شده اند نه تنها زندگی در ازمیر انتخاب مناسبی برای اتباع خارجی باشد، بلکه انجام انواع سرمایه گذاری در ازمیر به ویژه در حوزه املاک، برای سرمایه گذاران کاملا توجیه پذیر باشد.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با بهترین مناطق ازمیر جهت سرمایه گذاری در حوزه املاک این مقاله را بخوانید: بهترین مناطق ازمیر جهت سرمایه گذاری در حوزه املاک

مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک

 1. کوناک (Konak)

کوناک منطقه ای در مرکز ازمیر، یکی از مناطق مهم این شهر از دیرباز بوده به دلیل اهمیت تاریخی و شناخته شدن آن به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز شهر، مورد توجه خریداران ملک در ترکیه قرار گرفته است؛ از دیگر ویژگی های مهم این منطقه، می توان به جاذبه های گردشگری بسیار، بازار معروف کمرآلتی (Kemeralti)، و میدان کوناک، اشاره داشت. ناگفته پیداست، منطقه کوناک بیشتر مناسب برای سکونت و زندگی کردن می باشد.

 1. بایراکلی (Bayrakli)

بایراکلی در بخش شمالی ازمیر، یکی دیگر از مناطق مشهور تاریخی و فرهنگی شهر بوده که بواسطه پارک جنگلی «آتاتورک اورمانی (Ataturk Ormani)» و چشم اندازهای زیبای خود، مورد خریداران ملک می باشد. این منطقه با ارائه گزینه های متعدد جهت اقامت مانند ملک مسکونی، هتل، مراکز خرید و …، مناسب و متناسب با هر بودجه و سلیقه ای است؛ همچنین، خط ساحلی زیبای بایراکلی، از چشم اندازهای فوق العاده در ازمیر به شمار می آید.

 1. بورنوا (Bornova)

این منطقه در شمال شرقی شهر، بی شک به دلیل شرایط ایده آل آن برای یک زندگی دانشجویی، پرجنب و جوش و شبانه، با پارک های زیبا و مراکز تحصیلی و دانشگاه های معتبری چون «دانشگاه اژه (Ege University)»، منطقه ای مناسب جهت اقامت خانواده ها می باشد؛ مرکز تفریحی «عاشیک وِیسِل (Aski Veysel Rekreasyon Alani)» در بورونوا، یکی از مناطق محبوب در این ناحیه بوده و دارای: آمفی تئاتر، سالن هاکی رویی یخ، زمین تنیس، مسیر پیاده روی، سالن های روباز و محل برگزاری کنسرت در فضای باز است.

 1. بوجا (Buca)

منطقه بوجا تقریبا در مرکز ازمیر، دارای خیابان های زیبا، چشم اندازهای سرسبز، مکان های تاریخی و غذاهای محلی معروف بوده که خرید ملک در آن نیز، بسیار مقرون به صرفه می باشد. این منطقه نیز جز به دلیل هزینه های پایین زندگی در آن، برای اقامت دانشجویان مناسب بوده و خانواده ها می توانند مراکز آموزشی مناسب و متعددی را برای فرزندان خود انتخاب کنند.

 1. کادیفه کاله (Kadifekale)
مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک
مناطق و محله های محبوب ازمیر برای خرید ملک

 

این منطقه که نام آن برگرفته از قلعه ای به همین نام بر بلندای کوه «پاگوس (Pagos)» می باشد، دارای چشم اندازی عالی از شهر بوده و در مرکز شهر قرار دارد. از مهمترین ویژگی های کادیفه کاله، دسترسی آسان به مناطق مختلف شهر بوده و ساکنین آن می توانند بدون نیاز به جستجوی زیاد، مایحتاج خود را از مراکز خرید متعدد آن خرید کرده و نیازی به رفتن به سایر بخش های شهر را نداشته باشند.

 1. قاضی امیر (Gaziemir)

قاضی امیر در جنوب ازمیر که به عنوان یکی از مراکز صنایع دستی و تولیدی در این شه و همچنین ترکیه به شمار می آید، بواسطه توسعه آن طی سال های اخیر و ساخته شدن واحدها بناهای مسکونی متعدد و فرودگاه عدنان مندرس (Adnan Menderes)، علاوه بر برخی مراکز صنعتی، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد؛ این منطقه با وجود فاصله نسبتا زیاد از مرکز شهر، دارای شبکه حمل و نقل کاربردی و مناسبی بوده و دسترسی به آن را آسان کرده است.

 1. گوزل باغچه (Güzelbahçe)

گوزل باغچه به معنای «باغ زیبا»، یک منطقه ساحلی در غرب ازمیر است که به فضاهای متعدد سرسبز و زیبای خود معروف بوده و به عنوان یکی از مناطق محبوب گردشگری در این شهر شناخته می شود. گوزل باغچه، دارای فضایی آرام به دور از شلوغی و ازدحام بیشتر مناطق شهر بوده و جالب است بدانید، یکی از مناطق مورد علاقه زوجین جهت برگزاری مراسم عروسی است؛ قدم زدن در امتداد خط ساحلی و تماشای غروب خورشید و امواج آرام آب های دریای اژه، تجربه ای عالی و آرامش بخش می باشد.

 1. کارشیاکا (Karşiyaka)

بی شک، یکی از معروف ترین مناطق ازمیر که محبوبیت زیادی نیز خریداران ملک دارد، منطقه کارشی یاکا در شمال ازمیر می باشد که امروزه جزو مناطق نوساز و مرفه شهر به شمار می آید. این منطقه که از بخش شمالی خود، به پارک جنگلی «مِسیره (Mesire Alaani)» و از جنوب مشرف به دریای اژه می باشد، مکانی مناسب جهت سرمایه گذاری در ترکیه است.

 1. بالچوا (Balçova)

بالچوا در نزدیکی مرکز ازمیر و مشرف به دریای اژه، بیشتر شهرت خود را مدیون طبیعت سرسبز و چشمه های آب گرم خود با اثر درمانی است. این منطقه که همانند گوزل باغچه، بسیار آرام و ایده آل برای دوری از شلوغی و سروصدای زیاد می باشد (باوجود نزدیکی به مرکز شهر)، دارای خانه های ویلایی و آپارتمان های نوساز است.

 1. فوچا (Foça)

فوچا در شمال شرقی ازمیر، منطقه ای کوچک و مشرف به دریا بوده و به دلیل زیبا و سرسبز و مناظر چشم نوازش، تقریبا در تمامی فصول سال میزبان گردشگران بسیاری است. این منطقه جزو مناطق تاریخی با جاذبه های متعدد از گذشته های دور بوده که بارزترین آنها، قلعه ای معلق به قرون وسطی می باشد؛ فوچا با فرهنگ محلی و خیابان های پیچ در پیچی که قدمتشان به دوره عثمانی برمی گردند، مناسب برای خانواده ها جهت زندگی در محیطی آرام است.

 1. چیغلی (Çiğli)

منطقه وسیع چیغلی/چیگلی/چیعلی در شمال شرقی ازمیر، در امتداد دهانه رودخانه «گدیز (Gediz)» و مشرف به خلیج ازمیر بوده و شهرت آن بیشتر به دلیل مرکز صنعتی چیغلی می باشد؛ این موضوع نباید باعث شود آن را به عنوان یک مقصد گردشگری در ازمیر درنظر نگرفت، بخش ساحلی چیغلی دارای یکی از طولانی ترین خطوط ساحلی در ازمیر بوده و علاوه بر مناطق سرسبزی که در بخش های مختلف آن وجود دارد، آن را به مکانی ایده آل برای خرید ملک در ازمیر بدل کرده است.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با خرید ملک در ازمیر این مقاله را بخوانید: خرید ملک در ازمیر

نکته مهم

با توجه به ویژگی های هر منطقه از ازمیر که خریداران و سرمایه گذاران خارجی می توانند بسته به هدفشان از خرید ملک در ترکیه یا سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات انتخاب کنند، باید مدنظر داشت که برخی از این بخش ها به عنوان بهترین مناطق ازمیر جهت سرمایه گذاری در حوزه املاک شناخته می شوند و برخی دیگر، به عنوان مناسب ترین مناطق ازمیر جهت اولین خرید ملک در ترکیه.

دیدگاه بگذارید