مزایای کمتر شناخته شده دانشجو بودن در ترکیه

سالانه هزاران دانشجوی خارجی در دانشگاه های ترکیه ثبت نام می کنند و ممکن است برخی دانشجویان به دلیل عدم تسلط کافی به زبان ترکیه ای، در مورد برخی خدمات همراه با تخفیف یا رایگانی که توسط این کشور به دانشجویان ارائه می شود، اطلاعاتی نداشته باشند. هدف این مقاله ارائه اطلاعات به دانشجویان در مورد چنین خدماتی می باشد.

تخفیف های دانشجویی

جالب است بدانید، با توجه به هزینه های زندگی دانشجویی در ترکیه، فروشگاه ها یا مکان های گردشگری در سراسر این کشور تخفیف های ویژه ای را برای دانشجویان در نظر می گیرند. از این رو، شما چه از طریق فروشگاه های الکترونیکی اقدام به خرید نمایید یا به موزه یا مکان های گردشگری بروید، محصلان دوره متوسطه در ترکیه می توانند از این تخفیفات بهره مند شوند. بر همین اساس، از سال 2021 خطوط هوایی ترکیه بلیط های تخفیف دار را به دانشجویان نیز، ارائه می دهند.

تخفیف های دانشجویی

کارت ویژه تردد دانشجویی

سیستم حمل و نقل ترکیه دارای زیرساخت های بسیار خوب و با کیفیتی است و برای استفاده از وسایل نقلیه از قبیل: اتوبوس، مترو یا متروبوس، در بسیاری از شهرهای ترکیه، نیاز به کارت حمل و نقل مخصوص به همان شهر می باشد. در همین راستا، دولت ترکیه کارت های حمل و نقل تخفیف داری را از مقطع ابتدایی برای دانش آموزان ارائه می کند تا آنها بتوانند به راحتی از خانه به مدرسه و برعکس، تردد کنند. دانش آموزان برای در اختیار داشتن این کارت، می توانند با در دست داشتن مدارک دانشجویی/تحصیلی، یک قطعه عکس، کارت شناسایی یا پاسپورت، به نزدیکترین مرکز تقاضا دهند.

کارت ویژه تردد دانشجویی

کارت موزه +

«کارت موزه +» نوعی کارت می باشد که در ازای پرداخت 60 لیر به شهروندان ترکیه ای داده می شود؛ اما برای دانش آموزان بالای 18 سالی که در موسسات آموزش متوسطه ترکیه تحصیل می کنند (با احتساب دانشجویان خارجی)، این کارت در ازای پرداخت 30 لیر ارائه می گردد. دانش آموزان از طریق این موزه کارت، می توانند برای 1 سال بدون محدودیت از بیش از 300 موزه و مکان های تشریفاتی وابسته به وزارت فرهنگ و گردشگری و کاخ های ملی بازدید کنند. تا زمانی که در یک موسسه آموزش متوسطه در ترکیه باشید، می توانید این کارت را دوباره دریافت کنید.

کارت موزه +

ایمیل های دانشجویی

به کلیه دانشجویانی که در دانشگاه های ترکیه تحصیل می کنند، یک ایمیل با پسوند «edu.tr» داده می شود که اغلب در مکاتبات دانشگاهی به کار می رود. با این وجود بسیاری از خدمات تخفیف دار که از طریق این حساب قابل استفاده هستند، اما بسیاری از دانشجویان از آن اطلاعی ندارند. به عنوان مثال: شما می توانید از طریق این ایمیل، با تخفیف به برنامه های: Adobe ،Matlab یا بسیاری از برنامه ها و خدمات دیگر که در دوران دانشجویی مفید هستند، دسترسی پیدا کنید.

ایمیل های دانشجویی

تحصیل در ترکیه

اگر به تحصیل در ترکیه علاقه داشته و می خواهید همزمان با تحصیل در این کشور، از فرصت ها و زیبایی های بی نظیر ترکیه نیز استفاده کنید، می توانید با شرکت در آزمون های YÖS و SAT، به دانشگاه های این کشور وارد شوید.

تهیه و ترجمه: فرناز ممقانی

منبع: Atakurumsal.com

دیدگاه بگذارید