برنامه تولید خودروی ملی ترکیه با نام TOGG

۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳
تولید خودروی ملی ترکیه با نام TOGG

«گورجان کاراکاش (Gürcan Karakaş)» مدیر عامل گروه سرمایه گذاری خودروسازی ترکیه (TOGG)، با بیان ایجاد یک برند شاخص توسط آنها، اظهار داشت: ارزش در این شاخص ایجاد شده با نام تجاری TOGG، به %73 افزایش یافته است؛ بنابراین ما تصمیم گرفته ایم همچنان با برند TOGG به راه خود ادامه دهیم.

گورجان کاراکاش طی جلسه آلاینی با حضور خبرنگاران، درخصوص نام خودروی تولید داخلی اظهارات مهمی ایراد کرد؛ وی با بیان ایجاد یک برند از یک شاخص برتر، گفت: “با ایجاد این شاخص جدید برای TOGG، ارزش تا %73 افزایش یافت؛ از این رو تصمیم گرفتیم تا همچنان با نام تجاری TOGG به راه خود ادامه دهیم.”

گورجان کاراکاش که در آخرین جلسه خود با خبرنگاران در ژانویه 2020 اظهار کرده بود در مورد نام این خودورو گزینه های مختلفی وجود دارد، به گفته وی این برند در اتحادیه اروپا، ایالات متحده، چین، روسیه، کانادا، کره جنوبی، ژاپن و جمهوری آذربایجان نیز، به ثبت رسیده است.

ورود نخستین خودرو در سه ماه پایانی 2022 به بازار

به گفته گورجان کاراکاش، نخستین خودورهای تولید شده در کارخانه ای که در گِملیک (Gemlik)، واقع شده، در سه ماه پایانی سال 2022 وارد بازار خواهد شد. رجب طیب اردوغان نیز در سال 2011 طی جلسه ای با انجمن صنعتگران و بازرگانان ترکیه که در دوره نخست وزیری خود در آن شرکت داشت، سخنانی در مورد خودروی %100 ملی بیان کرده بود؛ متعاقب این جریانات، نهایتا در سال 2017 شرکت TOGG با مشارک 5 شرکت که اصطلاحا به آنها «بابا ييئیتلَر (Babayiğitler)» گفته می شد، تاسیس گردید.

در پیش نمایش برگزار شده در تاریخ 27 دسامبر در دره بیلیشیم (Bilişim Vadisi)، واقع در گِبزه (Gebze)، مدل های SUV و سدان قرمز و سفید رنگ ملی، معرفی شدند. رجب طیب اردوغان طی سخنرانی خود در این مراسم اعلام کرد کارخانه خودروسازی ملی در فضایی به مساحت 1 میلیون مترمربع (از 4 میلیون متر مربع)، متعلق به نیروهای مسلح ترکیه (TSK)، واقع در گبزه تاسیس خواهد شد. نخستین مراسم کلنگ زنی کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر 20 میلیارد لیر در تاریخ 17 جولای در منطقه گِملیک متعلق به شهر بورسا زده شد.

دیدگاه بگذارید