انجام مراحل فروش ملک در ترکیه در دفاتر اسناد رسمی

۱۱ اردیبهشت, ۱۴۰۳

به گفته «عبدالحمید گل (Abdulhamit Gül)» وزیر دادگستری ترکیه، دولت این کشور در پی راهکارهایی برای انجام مراحل فروش ملک در ترکیه در دفاتر اسناد رسمی است که با توجه به رونق فروش ملک در ترکیه، هرگونه معاملات ملکی را نیز شامل می شود.

بنا بر اخبار منتشر شده در خبرگزاری «آژانس آناتولی» وزیر دادگستری ترکیه با صدور بیانیه ای اظهار داشت برخی دادرسی های بلامنازع و همچنین فروش املاک، جزو اقداماتی هستند که در دفاتر اسناد رسمی انجام خواهند شد.

«عبدالحمید گل» که به مناسبت 5 مه «روز سردفتران ترکیه» از دفتر اسناد رسمی 54 واقع در آنکارا بازدید کرده بود، اظهاراتی را در مورد مطالعات انجام شده در این زمینه بیان کرد. وی اضهار داشت: “خدماتی چون کشیک محضری، کار شهروندان را تسهیل خواهد کرد و این روش فرصتی مهم در مورد اقتصاد آخر هفته را فراهم می کند.”

وی در ادامه افزود: “انجام فوری این مراحل در خارج از کشور، ایجاد شبکه هایی بین دفاتر اسناد رسمی مختلف در ترکیه، از جمله خدمات و امکاناتی است که برای شهروندانمان ارائه می دهیم. اکنون ما در حال کار روی مواردی هستیم که کارایی مربوط به دفاتر اسناد رسمی را بیش از پیش افزایش می دهد. از نظر کارهایی که دفاتر رسمی می توانند آنها را انجام دهند، می توان برخی از تعیین شواهد و دادرسی های بلامنازع را نام برد. از طرفی، فروش املاک نیز موضوعی است که به آن اهمیت می دهیم. همچنین، سیستم پرداخت ایمن از کلاهبرداری ها جلوگیری خواهد کرد.”

 

دیدگاه بگذارید