10 مکان برتر عکاسی در ازمیر

۱۱ اردیبهشت, ۱۴۰۳

صرفه نظر از تمایل شما به گرفتن یک عروسی رویایی در ازمیر، ممکن است دلتان بخواهد در فضای زیبای شهری گشته و عکاسی کنید. حقیقت این است که بسیاری از علاقه مندان به شهر ازمیر، صرفا آن را به دلیل تعدد مکان های زیبا و مناسب جهت عکاسی در فضای باز، انتخاب می کنند. در این مقاله فهرستی از محبوب ترین مکان ها را به شما معرفی می کنیم.

قدمت تاریخی، یکی از زیباترین شهرهای گردشگری به لحاظ طبیعت بکر و نیز زیبایی شهری، همه موجب شده تا ازمیر از مراکز مهم گردشگری در حوزه های مختلف قرار بگیرد. یکی از این حوزه ها که هرساله گردشگران بسیاری را از سراسر جهان و در فصل های مختلف به خود جلب می کند، عکاسی است.

  1. کارا گول (KARAGÖL)/کارشی یاکا

شاید تعجب کنید که بسیاری از اهالی ازمیر، هنوز کاراگول را ندیده اند و حتی می توان گفت خیلی ها از وجود آن بی خبرند. اما باوجود این، کاراگول با زیبایی بی نظیرش تبدیل به مکانی جذاب برای عکاسی در فضای باز شده است. در اطراف این دریاچه بی نظیر که در بالای کوه واقع شده و از توابع کارشی یاکا به حساب می آید، مناطق طبیعی بی شماری برای عکاسی وجود دارند. همچنین، هنگام حرکت به سمت کاراگول می توانید زیر درختان غول پیکر بجا مانده از چند قرون پیش، استراحت و عکاسی کنید. شایان ذکر است بهترین زمان برای عکاسی در این منطقه، فصل پاییز می باشد.

  1. آلاچاتی

در ماه های تابستان می توان روزانه حداقل 20 زوج را در حال عکاسی در این منطقه دید که صرفا برای همین امر به الاچاتی آمده اند. وجود ویژگی ای چون کوچه های تنگ و مملو از خانه های سفید، تقریبا آلاچاتی را تبدیل به مکانی تجاری کرده است؛ هرچند این موضوع تا حدودی آن را از حالت طبیعی خود خارج کرده، اما با این حال هنوز کوچه های در آلاچاتی وجود دارند که همچنان توانسته اند حالت طبیعی خود را حفظ و فرصتی هایی برای عکاسی بوجود آورند.

  1. کوچه داریو مورِنو (DARİO MORENO)

کوچه داریو مورنو واقع در خیابان میتهات پاشا که آسانسور تاریخی ازمیر نیز در آن واقع شده، یکی از مکان های ایده آل برای عکاسی در فضای باز به شمار می رود. با این حال، وجود فضای محدود در این بخش، ایجاد تنوع را محدود کرده است. اگر به دنبال گرفتن عکس های زیاد نباشید و تنها عکس های مفید و مختصر برایتان کافی است، می توانید سری به آسانسور و کوچه داریو مورنو برای عکاسی بزنید.

  1. جنگل شهر اینجیرآلتی

اگر به جنگل و فضاهای پر از درخت علاقه دارید و در عین حال نمی خواهید زیاد از مرکز شهر دور شوید، جنگل شهر اینجیرآلتی مکانی مناسب برایتان خواهد بود. ایجیرآلتی با امکان ایجاد پس زمینه های مختلف و مکان های متنوع، جزو مناطقی است که می توان عکس های بسیار زیبایی در آن گرفت.

  1. عمارت اِدوارد

عمارت تاریخی اِدوارد، واقع در بورنُوا، یکی از مکان های منتخب برای عکاسی در فضای باز به شمار می آید. حتی می توان گفت برخی از زوج ها، صرفا خواهان عکاسی در این عمارت هستند. اگر طرفدار سادگی هستید و از زیبایی عمارت لذت می برید، این عمارت مکانی ایده آل برای عکاسی در فضای باز خواهد بود.

  1. دِلیکلی کُوی (DELİKLİ KOY)

اگر کمی جاه طلب هستید و از تکراری بودن خوشتان نمی آید، شاید عکاسی در دِلیکلی کوی برای شما رضایت بخش باشد. اما از همان اول باید بگوییم عکاسی در این جا کمی جسارت می خواهد. چراکه در روزهای گرم تابستان که همه مشغول شنا در این منطقه هستند، ممکن است عکاس از شما بخواهد کفش هایتان را درآورده و وارد دریا شوید! معمولا خاتمه عکاسی در دلیکلی کوی به این شکل می باشد. این خلیج برای زوج هایی که هراسی از خیس شدن ندارند، مکان بی نظیری به شمار می رود.

  1. شهر باستانی اِفِس/افسس (EPHESUS/EFES)

معمولا شهرهای باستانی، مکان های ایده آل برای عکاسی به شمار می روند. شهری مانند افس، مزیت فوق العاده ای برای ازمیر به حساب می آید. همه روزه زوج های بسیاری برای عکاسی به این شهر تاریخی و زیبا می آیند. افس به دلیل گستردگی، دارای نقاط زیادی چون: تئاترهای باستانی، راه های پوشیده از درخت و بسیاری موارد دیگر، برای عکاسی در فضای باز می باشد.

  1. ایستگاه قطار آلسانجاک

قطار می تواند برای زوج ها مختلف، معانی متفاوتی داشته باشد. برای عکاسان نیز عکس گرفتن در مکان هایی که قطار در آنها وجود دارد، بسیار ساده است. اگر رویای عکاسی با قطار را دارید، می توانید ایستگاه قطار آلسانجاک را انتخاب کنید. قرارگیری این ایستگاه در مرکز شهر و استفاده فعال از آن، ممکن است کمی کارتان را دشوار و لازم باشد مجوز دریافت کنید.

  1. پارک حیات وحش طبیعی

پارک حیات وحش ازمیر که یکی از بزرگترین پارک های ترکیه محسوب می شود، دارای مکان هایی زیبا برای عکاسی در فضای باز است. پل های کوچک با طناب های معلق، فضاهای پوشیده از درختان و ترکیب رنگ های متنوعی از سبز، آرشیو عکس های شما را رنگین تر خواهد کرد.

  1. بوزداغ گولجوک

آخرین مکان برای عکاسی در فضای باز، بوزداغ می باشد. بوزداغ که در هر 4 فصل سال، زیبایی منحصر به خود را دارد، یکی از مکان های ایده آل برای عکاسی محسوب می شود. اگر به عکاسی در فضای پر از درخت علاقمندید، می توانید بوزداغ را انتخاب کنید؛ چراکه در سال های اخیر، تبدیل به یکی از مکان های محبوب در این حوزه شده است.

سخن آخر

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، تعدد جذابیت های گردشگری ازمیر و اطراف آن، سالانه گردشگران بسیاری را جهت بازدید از مکان های دیدنی ازمیر، به این منطقه می کشاند. این درحالی است که روستاهای ازمیر نیز به لحاظ وجود مناظر بکر طبیعی، بسیار مورد توجه قرار داشته و سالانه مقصد «گردشگران عکاسی» بسیاری قرار می گیرد..

دیدگاه بگذارید