دلایل عدم مشاهده ویروس کرونا در ترکیه به زبان وزیر بهداشت این کشور

۴ اردیبهشت, ۱۴۰۳

«فخر الدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه، دلایل عدم مشاهده ویروس کرونا در این کشور را علیرغم ثبت موارد ابتلا در کشورهای همسایه و نیز 104 کشور دیگر، با توج به موارد زیر بیان داشت؛ از این رو، بنا به تاکید فخر الدین یکی از دلایل گسترش این ویروس در اروپا، تاخیر در انجام اقدامات لازم درمقابله با این ویروس اعلام گردید. در نتیجه می توان علت اصلی عدم مشاهده این ویرس در ترکیه را، اقدامات جدی و به موقع این کشور بیان نمود. همچنین، با توجه به اطلاعاتی دیگری که ایشان درخصوص این ویروس در حساب توئیتر خود منتشر کرد، چنین اظهار شده است: “طبق داده های سازمان جهانی بهداشت، علایم این ویروس در بیش از 104 کشور و 109 هزار نفر دیده شده و متاسفانه نزدیک به 4000 تن نیز جان خود را از دست داده اند.”

اقدامات دیرهنگام اروپا در پیشگیری

در ادامه فخرالدین کوجا به این نکته نیز اشاره دارد که ترکیه با اقدامات سختگیرانه خود، تاکنون موفق شده در فهرست کشورهای آلوده قرار نگیرد. وی افزود: “متاسفانه همسایگان ما و همچنین اروپا، در پیشگیری از این ویروس به کُندی اقدام کرده اند. درهمین راستا، افرادی که از خارج از کشور می آیند، می بایست به قوانین تعیین شده ما عمل کنند.”

 

 

 

 

 

 

جدول کشورهای آلوده به ویروس کووید-19 مطابق داده های سازمان جهانی بهداشت

پناه افراد گریزان از ویروس به ترکیه

پس از مشاهده و گسترش این ویروس در سراسر جهان، تاکنون هیچ موردی از آلودگی در ترکیه دیده نشده است. گردشگران کشورهای مختلف که به ترکیه می آیند، به ایمن و محتاط بودن این کشور اشاره داشته و ترکیه را به عنوان «یک مقصد گردشگری امن» معرفی می کنند. تعدادی از گردشگران کشورهای: فیلیپین، پاکستان و روسیه، از جمله این افراد هستند که به دلیل عدم وجود این بیماری، تعطیلات خود دد ترکیه را تمدید کرده اند.

 

دیدگاه بگذارید