مسیرهای موتورسواری در ازمیر

۸ اردیبهشت, ۱۴۰۳

برای کسانی که دوست دارند زندگی را روی دو چرخ زندگی کنند، بسیاری از مسیرهای موتور سیکلت در انتظار کشف در ازمیر هستند. در زیر 5 عدد از محبوب ترین مسیرهای موتورسواری را به شما معرفی می کنیم.

  1. مسیر شهرهای باستانی

این مسیر که از بندر چشمه (Çeşme)، آغاز می شود، شهرهای مهم باستانی ازمیر را بهم وصل کرده و می توانید از پشت جاده های کم ترافیک Çeşme به بندر ارولا (Urla)، رسیده و در ورودی شهر باستانی کلازومِنیا (Klazomenai)، استراحت کنید. سپس می توانید به شهر باستانی لِبّدوس (Lebedos)، در سفرحیصار (Seferihisar)، رفته و سفر خود را در سلجوک (Selçuk)، شهر باستانی افسس (Ephesus)، به پایان برسانید؛ کل طول این مسیر حدود 200 کیلومتر است.

  1. مسیر روستاها

درصورت علاقه مندی به عبور از مسیرهای برون شهری که دارای طبیعت زیبایی نیز هستند، می توانید با انتخاب مسیرهای روستایی مشهور ازمیر، از این فرصت استفاده نمایید. از این رو، اگر این تصمیم شما همزمان بال برگزاری جشنواره مترسک ها (Scarecrow)، می باشد می توانید مسیرتان را از روستای بارباروس (Barbaros)، یا گرمیان (Germiyan)، که نخستین روستای غذایی آهسته در ترکیه است، آغاز کنید. در این مسیر می توانید از روستای بِدِملِر (Bademler)، در سفرحیصار که اولین و تنها روستای دارای تئاتر ترکیه است، عبور کرده و برای چشیدن ده ها طعم متنوع از گیاهان دارویی مختلف، می توانید به روستای Kösedere بروید. درصورت تمایل به خوردن ماهی تازه که همان صبح گرفته شده، می توانید به روستای ازبک (Özbek)، بروید.

  1. مسیر مرکز شهر

اگر در ازمیر تازه وارد هستید، توصیه می کنیم در مرکز شهر و همچنین مسیرهای طبیعی اطراف شهر گشت و گذار کنید. شما می توانید مسیرتان را از کوناک (Konak)، آغاز و پس از دیدن کوردونبویو (Kordonboyu)، و آلسانجاک (Alsancak)، سمت کارشی یاکا (Karşıyaka)، بروید. در این مسیر: آثار تاریخی بی شمار، موزه ها و کافه های بسیاری وجود دارند که می توانید از هر دو سوی خلیج از منظره دریا لذت ببرید. اگر شما در مرکز شهر قرار دارید، می توانید مسیرتان را به سمت شمال غربی ادامه داده و خورشید را در فوجا (Foça)، که دارای یکی از زیباترین چشم اندازهای غروب خورشید است، تماشا کنید.

  1. مسیر شبه جزیره کارابورون (Karaburun)

با شروع مسیر از گال باحچه (Gahlbahçe)، و ادامه آن به: بالیک لیووا (Balıklıova)، موردوغان (Mordoğan)، و کارابورون، می توانید شبه جزیره را پس از عبور از هاسِکی (Haseki)، و سلمان کوپرو (Salman Köprü)، مسیر خود را به پایان برسانید. طول کل مسیر 120 کیلومتربوده و شما همچنین می توانید در خلیج های متعدد به دور از چشم که منتظر کشف شدن هستند، شنا کنید.

  1. مسیر شبه جزیره Çeşme

منطقه چشمه یکی از معروف ترین شبه جزیره های ترکیه است. شما با عبور از این منطقه می توانید از منظره دریا، شن و خورشید، لذت برده و این شبه جزیره را در طول مسیر خود کشف کنید. درصورت تمایل نیز می توانید مسیر خود را سمت کیوس (Chios)، ادامه دهید.

 

دیدگاه بگذارید