10 کاری که در روزهای بارانی می توان در ازمیر انجام داد

۸ اردیبهشت, ۱۴۰۳

در حالی که ازمیر بیشتر بخاطر آب و هوای گرم و آفتابی خود معروف است، اما این شهر دارای روزهای بارانی نیز می باشد که جلوه زیبای دیگری به ازمیر می دهد. از این رو و با توجه به زیبایی های ازمیر در روزهای بارانی، ما 10 عدد از کارهایی که می توانید در یک روز بارانی در ازمیر انجام دهید را به شما معرفی می کنیم..

  1. بازدید از از کاروانسرای کیزلارآقاسی (Kızlarağası)

کاروانسرای کیزلار آقاسی واقع در بازار هالی آقا (Halim Ağa)، در کمرآلتی (Kemeraltı)، یکی از محبوب ترین کاروانسرای های این شهر با معماریی به سبک عثمانی است. این کاروانسرای با 300 سال قدمت تاریخی و اثری از معماری عثمانی، مکانی ایده آل برای پناه بردن از باران می باشد. وجود فروشگاه هایی که انواع سوغاتی هایی چون محصولات: سرامیکی، چوبی و شیشه ای، صنایع دستی محلی و محصولات پارچه ای، نظرچشم، جواهرات نقره و سنگ های قیمتی را به فروش می رسانند، از جاذبعه های این مکان است. همچنین، شما می توانید در کافه هایی که در باغ های این کاروانسرا وجود دارد، خوشمزه ترین قهوه ترکیه را امتحان کنید.

  1. پیاده روی در کوردون (Kordon)

این مکان به عنوان یکی از مشهورترین نقاط ازمیر، حتی در هوای باران نیز بسیار زیبا است. با شروع این پیاده روی از کوناک (Kordon)، و رفتن سمت آلسنجاک (Alsancak)، می توانید کمی هم از هوای شور دریا را تنفس کرده، از جلوه های هوای بارانی در: پاساپورت (Pasaport)، میدان جمهورویت (Cumhuriyet Square)، و کوردون بویو (Kordonboyu)، لذت ببرید.

  1. بازدید از خیابان شهدای قبرس

یکی دیگر از مکان هایی که در هوای بارانی ارزش وقت گذراندن دارد، خیابان شهدای قبرس می باشد. در این خیابان: مغازه ها، کافه ها و کتاب فروشی های بسیاری وجود دارند که می توانید برا یدر امان ماندن از باران، به آنجا پناه بروید. اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست ندارند زیر باران خیس شوند، پس خیلی راحت می توانید یک روز کامل را بدون اینکه متوجه گذر زمان شوید، در این خیابان بگذرانید.

  1. لذت بردن از چشم انداز خلیج

هرچند منظره چشم انداز خلیج در روزهای بارانی به اندازه روزهای آفتابی روشن نیست، اما همه می بایست حداقل یک بار خلیج فارس را در مه و وضعیت مه آلود بینند. شما می توانید با رفتن به: آسانسور تاریخی، تله کابین (Teleferik)، و سِیرتپه (Seyirtepe)، خودتان منظره واقعی ازمیر و زیبایی های آن را مشاهده کنید.

  1. رفتن به تماشای فیلم یا تئاتر

اگر در هوای بارانی هنوز تمایل به ماندن در فضایی سرپوشیده را دارید، می توانید از خانه نگاهی به برنامه های سالن های تئاتر و سینما در ازمیر انداخته و به تماشای آنها بروید.

  1. بازدید از نمایشگاه ها

اگر به هنر علاقه مندید، پس می توانید به راحتی در ازمیر نمایشگاه های زیادی که در انتظار بازدی شما هستند، پیدا کنید. از جمله سالن های نمایشگاهی که توصیه می گردند، عبارتند از: موزه و گالری مجسمه سازی و نقاشی، فرهنگسرای تاریخی نیروگاه گاز، مرکز هنری آرکاس (Arkas)، مرکز کنگره و نمایشگاه MMO Tepekule و گالری فولکارت (Folkart).

  1. کاوش در موزه ها

ازمیر بهشتِ علاقه مندان به موزه می باشد! موزه باستان شناسی ازمیر میزبان یافته هایی است که اثری از تاریخ 8,500 ساله ازمیر را داشته و موزه ای است که در این شهر بازدید می شود. پس از بازدید از این موزه، توصیه می کنیم از موزه مردم شناسی ازمیر نیز بازدید کنید که بواسطه باغی مشترک با موزه باستان شناسی، میزبان آثار زیبایی از صنایع دستی ازمیر می باشد. موزه های دیگری که می توانید در این شهر بازدید کنید عبارتند از: موزه انجمن نقاشی و مجسمه سازی ازمیر، موزه بازی و اسباب بازی های عمران باردان (Ümran Baradan)، موزه تاریخ و هنر ازمیر، موزه آتاتورک (Atatürk)، موزه موسیقی و گنجینه صدا، موزه TCDD مربوط به راه آهن دولتی، موزه دریانوردی اینجیرآلتی (İnciraltı)و بسیاری دیگر.

  1. رفتن به کنسرت

شما در ازمیر به راحتی می توانید کنسرتی مطابق سیلقه موسیقی و علاقه خود پیدا کرده و مخصوصا آخر هفته ها را به رفتن و تماشای آنها بپردازید. از این رو در در مرکز هنری İsmet İnönü و مرکز هنری Ahmet Adnan Saygun، اولین سالن کنسرت استاندارد ترکیه در کلاس جهانی، می توانید به ارکستر سمفونیک ایالتی ازمیر گوش دهید. مرکز هنری Hikmet Şimşek نیز مکانی است که دوستداران موسیقی جاز باید حتما از آن دیدن کنند. همچنین، شما می توانید به گروه های موسیقی پاپ و راک که عصرها در بسیاری از کافه های واقع در آلسنجاک اجرا می کنند، گوش کنید.

  1. چشیدن و کشف غذاهای محلی

نظرتان درمورد استفاده از هوای بارانی و رفتن به ماموریت چشیدن معروف ترین طعم ها و غذاهای ازمیر یکی پس از دیگری چیست؟ برای این کار، نیازی به رفتن به منطقه چشمه نیست؛ شما می توانید با رفتن به رستوران های معروف واقع در کومرو در کمرآلتی (Kumur in Kemeralti)، هنگام قدم زدن سمت آلسانجاک چند صدف گرفته و آنها را نوش جان کنید یا در نانواییِ دُستلار (Dostlar)، در آلسانجاک بویوز (Boyoz)، و معروف ترین غذاهای تهیه شده با روغن زیتون در ازمیر را در یک رستوران ساحلی سفارش دهید.

  1. رفتن به حمام ترک

اگرچه بعید به نظر می رسد، اما اگر هوا برای شما خیلی سرد بود، می توانید برای گرم شدن و احساس طراوت به یک حمام ترکی بروید. این حمام های تاریخی که حتی رفتن به آنها از دوران عثمانی تا به امروز، یک تجربه عالی در زندگی است، عبارتند از: علی بِی (Ali Bey)، چوکور (Çukur)، چی وی جی (Çivici)، کادی (Kadı)، هُش گُر (Hoşgör)، نمازگاه (Namazgah)، تِوکیف پاشا (Tevfik Pasha)، و ایستانکوی (İstanköy).

دیدگاه بگذارید