نحوه دسترسی به آلاچاتی از ازمیر

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

آلاچاتی که طی سال های اخیر محبوبیت زیادی در ترکیه کسب کرده، یکی از مقصدهای گردشگری در تابستان به شمار می رود. این بخش با: هتل های زیبای کوچک، رستوران و کافه های منحصر به فرد، دیوارهای سنگی مزین به گل های کاغذی، تفریحات سرگرم کننده و سواحل باشکوه، منطقه منتخب بسیاری از گردشگران به شمار می رود. آلاچاتی نام محله ای از توابع چشمه می باشد. نزدیکترین فرودگاه به آن، عدنان مندرس است. به آلاچاتی که در مسافت 79 کیلومتری از مرکز ازمیر قرار دارد، می توانید با: سرویس ها، اتوبوس های ترمینال ازمیر و اتوبوس های شهرداری، دسترسی یابید.

آلاچاتی کجاست؟ (موقعیت آلاچاتی)

آلاچاتی دهکده شیرین و دوست داشتنی اژه، در بخش چشمه از توابع ازمیر و 3 کیلومتری شرق آن واقع شده است. مسافت بین ازمیر-آلاچاتی 798 کیلومتر و آلاچاتی با فرودگاه عدنان مندرس 85 کیلومتر می باشد.

نحوه دسترسی به آلاچاتی

1-چگونه می توان از فرودگاه ازمیر به آلاچاتی رفت؟ (نحوه دسترسی از فرودگاه ازمیر)

برای دسترسی از فرودگاه عدنان مندرس به آلاچاتی، می توان از اتوبوس های هاواش استفاده کرد. شرکت حمل و نقل چشمه، دارای سفرهایی از فرودگاه-چشمه می باشد؛ پس از رسیدن به چشمه، می توانید سوار مینی بوس شده و به آلاچاتی بروید. سفرهای فرودگاه-آلاچاتی در ماه های آوریل-نوامبر وجود دارد.

2-دسترسی به آلاچاتی از ترمینال ازمیر با اتوبوس

اتوبوس های مسافرتی چشمه، در مسیر ازمیر-آلاچاتی حرکت می کنند. بین ماه های آوریل-نوامبر، تقریبا در هر ساعتی از روز و در سایر ایام سال نیز، سفرهای به نسبت کمتری ترتیب داده می شود. مدت زمان سفر نیز 1 ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد. تلفن ترمینال سفرهای چشمه 7126499 0232 و تلفن سفرهای آلاچاتی نیز 7166191 0232.

از بوجا، بورنوا، کارشی یاکا، قاضی امیر یا سایر بخش های ازمیر، می توانید توسط ایزبان یا مترو به ایستگاه فخرالدین آلتای آمده و از این جا به آلاچاتی بروید.

3-دسترسی به آلاچاتی با ایشات

با سوار شدن به 2 تا از اتوبوس های ایشات که یک شرکت حمل و نقل عمومی در ازمیر می باشد، می توانید از مرکز شهر به آلاچاتی بروید. نخست برای رفتن به اورلا، باید سوار اتوبوس شماره 725 که از فخرالدین آلتای حرکت می کند شده و سپس سوار اتوبوس فخرالدین آلتای-اورلا شوید. بعد رسیدن به اورلا نیز می توانید توسط اتوبوس شماره 760 اورلا-چشمه به آلاچاتی بروید.

4-دسترسی به آلاچاتی با خودروی اجاره ای یا شخصی

مسافت بین ازمیر-آلاچاتی 45 دقیقه است؛ البته اگر خودروی شخصی داشته باشید. دسترسی به آلاچاتی که در 79 کیلومتری اتوبان ازمیر-آلاچاتی قرار دارد، بسیار راحت می باشد. در آلاچاتی فرودگاه وجود ندارد. اگر می خواهید با هواپیما به آلاچاتی سفر کنید، نخست باید به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر بروید.

دیدگاه بگذارید