نحوه دسترسی به چشمه از ازمیر

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

چشمه که یکی از معروفترین مقصدهای گردشگری ازمیر می باشد، درغرب ازمیر و در جزیره ای با همین نام واقع شده که درست در مقابل جزیره ساکیز یونان قرار گرفته است. چشمه با: سواحل بی نظیر، قلعه با ابهت، غذای معروف به قُمری و بستنی ساکیز (آدامس)، محله آلاچاتی که آوازه آن در کل ترکیه پیچیده و نیز سایر ویژگی های منحصر به فردش، در انتظار بازدیدکنندگان خود می باشد.

چگونه می توان به چشمه رفت؟ (نحوه دسترسی به چشمه)

چشمه که در زمره مناطق دیدنی اطراف ازمیر قرار دارد، از شرق با اورلا، از شمال با کارابورون و از جنوب نیز با دریای اژه، احاطه شده است. این بخش با جمعیت تقریبی 40 هزار نفر، در پی سفر گردشگران از ترکیه و سراسر نقاط جهان طی ماه های تابستان، جمعیتش 5 برابر می شود. چشمه که دارای نخستین اتوبان ساخته شده بین مرکز استان و بخش می باشد، در فاصله 85 کیلومتری ازمیر واقع شده است. زمان دسترسی از مرکز ازمیر به چشمه، حدودا 1 ساعت است که با مزیت وجود اتوبان، دسترسی به آن بسی ساده شده است.

چگونه می توان از ازمیر با اتوبوس های شهرداری به چشمه رفت؟ (نحوه دسترسی به چشمه با اتوبوس های شهرداری)

با تنظیمات قانونی جدید، مرزهای استانی به عنوان مرزهای بزرگ شهری پذیرفته شده و شرکت ایشات (EShot)، که خدمات حمل و نقل عمومی شهر ازمیر را به عهده دارد، سفرهای خود را به چشمه آغاز کرده است. توسط 2 اتوبوس مختلف از مرکز شهر ازمیر، می توان با اتوبوس های شهرداری به چشمه رفت. از این رو، ابتدا سوار اتوبوس 984 فخرالدین آلتای-اورلا شده و در اورلا پیاده می شوید، سپس سوار اتوبوس شماره 760 اورلا-چشمه شده و به مقصد می رسید.

چگونه می توان از ترمینال ازمیر به چشمه رفت؟ (نحوه دسترسی به چشمه از ترمینال)

از ترمینال ازمیر به چشمه، سفرهای مستقیم با اتوبوس وجود دارد. این اتوبوس ها از مسیر اتوبان چشمه-ازمیر پس از عبور از آلاچاتی و اورلا، تا ترمینال چشمه می روند. در ایام تابستان این سفرها هر 30 دقیقه یکبار و در زمستان هر 60-45 دقیقه یکبار، تکرار می شوند. مدت زمان این سفر 1 ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد. تلفن سفرها چشمه: 6499 712 232 0090

چگونه می توان از فرودگاه عدنان مندرس ازمیر به چشمه رفت؟ (نحوه دسترسی به چشمه از فرودگاه ازمیر/ عدنان مندرس)

نزدیک ترین فرودگاه به چشمه، فرودگاه عدنان مندرس ازمیر می باشد و مسافت بین فرودگاه تا مرکز چشمه 93 کیلومتر است.

دسترسی به چشمه با اتوبوس های هاواش: بین فرودگاه عدنان مندرس ازمیر و چشمه، مسیری ویژه اتوبوس های هاواش دایر می باشد. این اتوبوس ها که مبداشان فرودگاه است، از طریق اتوبان ازمیر-چشمه و پس از گذر ازآلاچاتی، به چشمه می روند.

دسترسی با ایزبان+مترو+اتوبوس: از ایستگاه حمل و نقل حومه شهری واقع در فرودگاه عدنان مندرس توسط قطارِ ایزبان و سپس مترو، می توان به فخرالدین آلتای رفته، سوار اتوبوس های چشمه شوید یا از فخرالدین آلتای، توسط اتوبوس شماره 984 اورلا به آنجا رفته و بعد سوار اتوبوس شماره 760 شهرداری چشمه شوید.

چگونه می توان از ازمیر توسط خودروی شخصی به چشمه رفت؟ (نحوه دسترسی به چشمه با خودروی شخصی)

دسترسی با خودروی شخصی بین مرکز ازمیر و چشمه، هم بسیار ساده و هم راحت می باشد. اتوبان ازمیر-چشمه، از بخش نارلی دره ازمیر آغاز می شود. بعد گذر از گوزل باغچه، اورلا و کارابورون، در پایان 85 کیلومتر به آلاچاتی و چشمه خواهید رسید. زمان رسیدن به چشمه با خودروی شخصی 1 ساعت است که این مدت بسته به سرعت شما می تواند کاهش یابد.

دیدگاه بگذارید