احداث دو فضای سبز جدید در ازمیر

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

بنا به اعلام شهرداری کلانشهر ازمیر، آن قصد داریند در محله های «استقلال» در منه من و «اِسَن تپه» در چیلی، دو پارک جدید برای دوستداران ورزش و کودکان احداث خواهد کرد.

در بازدید «تونچ سویر (Tunç Soyer)»، شهردار ازمیر از مراحل ساخت و ساز پارک محله استقلال در منه من، گفت: “رفته رفته نیاز برای افزایش تعداد فضاهای سبز که شهروندان و کودکان بتوانند از محیط و امکانات آن بهره مند شوند، بیشتر می شود؛ به همین دلیل، درتلاشیم تا این پارک ها را در ماه اکتبر افتتاح کنیم. لذا، 1,500 متر از فضای پارک منه من که در زمینی به مساحت 3,300 متر مربع در حال احداث است، به فضای سبز اختصاص داده شده و گل هایی چون: میمون، رزماری، توت، توت شرقی، گونه های آلو با برگ قرمز و گونه های درختچه ای ازمیر، در فضای سبز آن کاشته خواهد شد. همچنین، در این پارک برای دوستداران ورزش: زمین بسکتبال، نیمکت، محوطه بازی کودکان و نیز یک میدان به مساحت 250 متر مربع ساخته خواهد شد.”

ساخت پارک اِسن تپه واقع در چیلی نیز در زمینی به مساحت 13,200 متر مربع و در کنار تقاطع Evka-5 ادامه دارد که در آن نیز 8,000 متر مربع از مساحت موجود  به فضای سبز اختصاص داد شده و 5,000 متر مربع برای فضای چمن درنظر گرفته شده است. در بخش دیگر فضای موردنظر، تعداد 235 درخت و 5,500 بوته کاشته می شود؛ در داخل پارک یک زمین بازی، مسیرهای پیاده روی و زمین فوتبال به مساحت 1,125 متر مربع، وجود خواهد داشت.

 

دیدگاه بگذارید