مسافرت مقرون به صر فه به ازمیر

ازمیر شهری است آرام که بواسطه پروازها، سیستم عمومی حمل و نقل، اقامتگاه و غذاهای ارزان قیمتی خود، دارای گزینه های فراوان برای مسافرت با بودجه کم و مناسب می باشد؛ همچنین، شما حتی می توانید بسیاری  از فعالیت ها و مراکز دیدنی بصورت رایگان انجام داده و لذت ببریید.

امکان انتخاب پروازهای ارزان

فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر، ایین شهر را به منطقه ای قابل دسترس تبدیل کره است. با این حال، اگر می خواهید از خارج کشور به ازمیر پرواز کنید (مخصوصا در تابستان که فصل گردشگری است)، بلیط های خود را از قبل رزرو کنید. اگر از کشور شما پرواز مستقیم به ازمیر وجود ندارد، بلیط خود را به استانبول و از آنجا به این شهر رزرو کنید، زیرا پروازهای داخلی در خود ترکیه (از طریق شرکت هایی چون «Pegasus»)، بسیار ارزان و حدود 30 Euros می باشد.

استفاده از سایر وسایل حمل و نقل عمومی به جای تاکسی

در ترکیه ممکن است گرفتن تاکسی راحت تر باشد اما در دراز مدت، می تواند بسیار گران تمام شود. از این رو، ازمیر گزینه های حمل و نقل عمومی زیادی چون اتوبوس ها «Havaş» را دارد که از فرودگاه به مرکز شهر (در حدود 7 Euros بجای حدودا 20 Euros با یک تاکسی هزینه دارد)، در حرکتند. ازمیر به عنوان سومین شهر بزرگ ترکیه، دارای خط مترو نیز می باشد که از فرودگاه نه تنها به مرکز شهر، بلکه به تمام نقطه مهم در داخل شهر نیز در حرکت می باشد؛ بلیط های مترو 1.75 لیر قیمت دارد (حدود 0.44 Euros)، بنابراین مطمئنا ارزان ترین راه برای جابجایی است.

هتل های مناسب، متناسب با بودجه کم

درست همانند هتل های مجلل و متعدد در ازمیر، اقامتگاه های مناسب و ارزان قیمت فراوانی نیز در این شهر وجود دارند که از جمله مقرون به صرفه ترین آنها، می توان به Pansiyon (پانسون – مهمانخانه ها). اشاره کرد که مکانی مانند خانه ای ساده با حدود شش اتاقِ تمیز هستند که هزینه آنها برای هر شب، تقریبا 80 تا 100 TL (20–25 Euros)، می باشد. چنین مکان هایی اگر در مرکز شهر واقع باشند، دارای: سیسم تهویه مطبوع، اینترنت بی سیم، حوله و سشوار و همچنین خدمات تحویل خرید از بازارهای اطراف خود نیز، هستند.

بهترین غذاها با کمترین هزینه

این موضوع که در ترکیه می توان برخی از بهترین غذاهای معروف و لذیذ را صرفا در مراکزی بدور از تجمل و بسیار مقرون به صرفه یافت، کاملا درست می باشد. در ازمیر، غذاهای خوشمزه زیادی وجود دارد که خوردن آنها به لحاظ  مالی، موجب عذاب وجدان شما نمی شوند. شما می توانید برای صبحانه Boyoz معروف Alsancak را امتحان کنید و برای ناهار و شام نیز در یکی از غذاخوری های متعدد و کوچکِ موجود در بازار Kemeralt، که در غذاهای عالی ترکیه ای را با قیمت های بسیار مناسب ارائه می دهند، میل کنید.

لذت بردن از فعالیت های رایگان

شما می توانید برای یک قدم زدن طولانی و آرامش بخش به تفرجگاه معروف ازمیر در Kordon کنار دریا بروید که دیگر نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت. همچنین، می توانید در: بازار رنگارنگ Kemeratl قدم بزنید و در مغازه ها، حیاط های بزرگ، کاروانسرا ها، کلیسا و کنیسه ها، به کاوش آثار  بجامانده از گذشته بپردازید. اگر علاقه مندان به تاریخ نیز هستید، مطمئنا بازار باستانی Agora که متعلق به قرن 4 پیش از میلاد می باشد، بسیار برایتان جالب توجه خواهد بود.

دیدگاه بگذارید