مزایای زندگی در ازمیر

۴ اردیبهشت, ۱۴۰۳

وجود آب و هوایی مطلوب، فرهنگی و تاریخی غنی، همجواری با اروپا، سواحل زیبا، غذاهای فوق العاده و بسیاری دیگر، از جمله عواملی هستند که در کنار هزینه پایین زندگی نسبت به سایر شهرهای بزرگ ترکیه (دریافت خدماتی هم تراز)، و وجود فرصت های فراوان در حوزه های تجاری، تحصیل و …، زندگی در ازمیر را به رویایی دست یافتنی تبدیل می کند.

در این بخش، ما 9 مزیت برترِ زندگی در ازمیر که باعث شده بسیاری از ترکیه ای ها و نیز اتباع خارجی به دلایلی چون: زندگی، تحصیل، سرمایه گذاری و …، به ازمیر نقل مکان کنند را، به شما معرفی می کنیم:

  1. یک شهر اروپایی

ازمیر مانند در دروازه ای است که ترکیه را با همجواری با اروپا، اروپایی می کند؛ با حضور در این شهر، خواهید توانست خود را در گهواره ای از تمدن و فرهنگ مدیترانه ای احساس کنید؛ چراکه زندگی اجتماعی در ازمیر بسیار توسعه یافته است. از این رو، سالانه صدها هزار گردشگران داخلی و خارجی به ازمیر می آیند که برای هر فرهنگ و نژادی، جایگاهی در آن وجود دارد.

  1. لذت بردن از کوردون (Kordon)

کوردون که خود به نمادی از شهر تبدیل شده، نقطه عطف و ملاقاتی در طول روز برای همگان در تابستان و زمستان می باشد. کوردون که در منطقه آلسانجاک و مرکز ازمیر واقع شده، مرکز توجه همه به ویژه جوانان بوده و درست در کانون شب زنده داری های بیادماندی است. تماشای غروب خورشید در کوردون، بخش مهمی از زندگی تمام ساکنان ازمیر می باشد.

  1. دره آمیختگی زندگی با دریا

در شهرهای ساحلی ای چون: Urla، Çeşme، Alaçatı، Kuşadası، Mordogan، Karaburun Dikili، Gümüldür و …، از «تفرجگاه های ویژه تعطیلات» گرفته تا «کلوپ های ساحلی» تمام خوشی و سرگرمی ها، تا اولین پرتو صبح ادامه دارد؛ به بیان دیگر، همه چیز در ازمیر با دریا در هم آمیخته و در تمام طول شب، همچنان ادامه دارد.

  1. زیبایی های تاریخی

زندگی در میان آثار تاریخی زیبایی چون: Selcuk، Sirince، ویرانه های افسس (Ephesus)، و کلیسای مریم مقدس (که هرساله گردشگران بسیاری برای بازدید از آنها به این مکان ها می ایند)، کاملا متفاوت با مکان های تاریخی زیبایی است که در کشور و شهر شما وجود دارند. ازمیر که دارای یک معماری مدرن شهری است، شهری چند فرهنگی با حفظ زیبایی های تاریخی خود می باشد.

  1. شهری با امنیت بالا

ازیمیر به عنوان امن و مناسب ترین شهر قابل زندگی در ترکیه، دارای جمعیتی متمدن با میزان پایین ناهنجاری های اجتماعی است؛ از این رو، یک زندگی مسالمت آمیز همراه با خانواده شما در انتظار شماست که بدون اغراق، شرایط زندگی در آن بسیار مطلوب مقایسه با استانبول می باشد.

  1. عدم وجود ترافیک

باوجودیکه ازمیر دارای 4 میلیون نفر  می باشد، اما به لطف شبکه های حمل و نقل پیشرفته، از مشکلات ترافیکی رنج نمی برد؛ بطوریکه می توانید در حدود 40 دقیقه، از یک انتهای ازمیر به سمت دیگر بروید. نکته مهمتر اینکه، لازم نیست نگران جای پارک نیز باشید.

  1. افزایش ارزش کشور ترکیه

در سال های اخیر، ازمیر به دلیل شخص های بالای: زندگی، اجتماعی، اقتصادی، تجاری، سرمای گذاری و …، جزو مهاجر پذیرترین شهرهای ترکیه بوده است. سالانه مراکز جدید استخدام در این شهر، هزاران نفر از متخصصین داخلی و خارجی را به این شهر جذب می کند که این روند، ازمی را به عنوان شهری ایده آل برای مهاجرت معروف می کند.

  1. مرکز جدید شهر

در ازمیر، منطقه بایراکلی (Bayraklı)، که مرکز جدید این شهر به شمار می آید، بزرگترین شرکت ها را در خود جای داده و با وجود: مراکز تجاری وسیع، برج ها و واحدهای لوکس تجاری و مسکونی، این منطقه را تبدیل به محلی مناسب برای سرمایه گذاری کرده است.

  1. زندگی آسوده و راحت

ازمیر می تواند شما را با زیبایی های طبیعی و تاریخی خود مسحور و شگفت زده کند؛ همین امر موجب می شود همواره از حس آرامش و اطمینانی لذت بخش، بهره ببرید. همچنین، می توانید هنگام خوردن ماهی در کوردون (Kordon)، و زمانیکه خورشی درحال غروب می باشد، باد ملایمی را احساس و از تماشای مناظر اطراف سرگرم شده و پس از آن نیز از انبوه تفریحات مختلف لذت ببرید.

دیدگاه بگذارید