گشت و گذار 48 ساعته در ازمیر

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

شاید درنظر گرفتن دو روز برای بازدید ازتمامی نقاط ازمیر، امکان پذیر نباشد، اما در 48 ساعت می توان برخی نقاط اصلی و دیدنی شهر ازمیر را دید و لذت برد. از بازارهای شلوغ گرفته تا آثار تاریخی، ما نگاهی به برخی از بهترین دیدنی ترین نقاط ازمیر برای یک برنامه دو روزه را به شما معرفی خواهیم کرد.

قدم زدن در منطقه کوردون (Kordon)

قدم زدن تفرجگاه معروف ازمیر که از سواحل شمالی تا جنوبی اژه امتداد دارد (5-6 کیلومتر از اسکله کوناک تا ایستگاه قطار آلسانجاک)، یک تجربه فوق العاده و به یادماندنی در شهر می باشد. تماشای چشم انداز زیبای دریا، مناظر مناسب برای عکاسی، بازدید از برج معروف ساعتِ ازمیر در میدان کوناک و نهایتا رفتن به یکی از کافه یا رستوران های ماهی در کنار تفرجگاه، تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

کنکاش در بازار کمرآلتی (Kemeraltı Pazarı)

یکی از معروف ترین تجربه ها در ازمیر، بازدید از بازار روباز کمرآلتی است که منعلق به قرن شانزدهم میلادی است. این بازار نه تنها دارای مغازه های رنگارنگ بسیاری است، بلکه دارای حیاط های پنهانی زیاد و خیابان های باریکی است که با سنگ کفپوش شده اند. در ای مسیر، حتما «Kızlarağası Han» را ببینید که یک کاروانسرای تاریخی و زیبا می باشد و با رفتن به آنجا،  به نظر می رسد زمان از حرکت بازایستادده است؛ همچنین، مسجد حصار و هشت کنیسه ای که در این محله وجود دارند، برای بازدید بسیار قابل توجه می باشند.

صرف نوشیدنی و غذا در خیابان Gazi Kaddrnlar

این خیابان که در محله بسیار معروف آلسانجاک قرار دارد، دارای تابلوی خیابان شماره 1453 می باشد. ردیفی از رستوران های ماهی با صندلی های رنگارنگ در خیابان، و همچنین برخی از سرگرم کننده ترین کافه های ازمیر، آنها را درست در کنار هم پیدا خواهید کرد. بعضی از این کافه یا مراکز، میزبان برخی از بهترین موسیقی زنده از سراسر ترکیه نیز هستند.

بازدید از آگورا (Agora)

یکی از خیره کننده ترین ویرانه های باستانی در ازمیر، Agora است که قدمت آن به قرن 4 پیش از میلاد و زمانیکه با نام «اسمیرنا – Smyrna» معروف بود، برمی گردد. این سازه پس از زلزله ای ویرانگر، ه دستور امپراتور روم «ماركوس اورئلیوس» با شبکه از سازه های سنگی، بازسازی گردید. با رفت به این مکان تاریخی،شما هنوز هم می توانید سرستون های باستانی، اتاق های طاق دار، باسیلک ها (کلیساهای به شکل صلیب)، و آب انبارهای باستانی را در این موزه زیبا و روباز که در قلب شهر ازمیر می باشد، مشاهده کنید.

آدرس و نقشه: Namazgah Mah, Tarık Sarı Sk. No: 29, Konakتلفن:  +90 0232 483 46 96

تماشای دورنمای شهر از فراز آسانسور (Asansör)

این آسانسور که در سال 1907 ساخته شده در محله Karataş و بر روی تپه شیب داری ساخته و به یک نقطه عطف در ازمیر تبدیل شده است. ای سازه که یکی از بهترین مکان ها برای لذت بردن از مناظر زیابی شهری و دریا است، امروزه بازدیدکنندگان را به جای کالاها، حمل می کند. همچنین، در ساختمان این آسانسور، یکی از محبوب ترین رستوران های شهر (که اصطلاحا Asansör نیز نامیده می شود)، وجود دارد. خیابان پشت آسانسور نیز بسیار زیبا بوده به نام خواننده مشهور چندزبانه ترکیه ای یعنی Dario Moreno نامگذاری شده است.

آدرس و نقشه: Turgut Reis Mahallesi, Şht. Nihatbey Cd. 76/A, Konakتلفن: +90 0232 293 47 77

بازدید موزه هنر و مجسمه سازی ازمیر

قطعا این موزه یکی از توقف های علاقه مندان به تاریخ می باشد؛ این موزه که دارای سه بخش است، مملو از آثار باستانی مربوط به: Smyrna باستان، Teos، Miletos و Pergamon، می باشد. جدا از آثاری چون: سرامیک، اشیا گرانبها، جواهرات، سکه ها و گلدان ها، بخش مجسمه ها به نوبه خود بسیار قابل توجه است.

آدرس و نقشه: Turgut Reis Mahallesi, Şht. Nihatbey Cd. 76/A, Konakتلفن: +90 0232 293 47 77

دیدگاه بگذارید