مدارس اوعور ازمیر (UĞUR OKULLARI)،

۴ اردیبهشت, ۱۴۰۳

تاریخچه

1968: سفری که در «لاله لی» آغاز شد

آموزشگاه های اوعور با هدف پیشگامی در عرصه کلاس های آماده سازی برای ورود به دانشگاه، در تاریخ 26 نوامبر 1968 و در منطقه لاله لی استانبول فعالیت خود را آغاز کرد. نام تجاری اوعور در سال 1973 به مدیریت «انور یوجَل» که پیشگام عرصه آموزشی می باشد، یک رویکرد نوآورانه را در زمینه آماده سازی برای آزمون، در سراسر ترکیه به ارمغان آورد.

1998: عصر جدید در انتشارات

انتشارات اوعور با کتاب های درسیِ موضوعی که توسط دبیران مجرب، بانک سوالات، تست های درک مطلب، آزمون های آزمایشی و منبع کمکی تدوین شده، از بدو تاسیس خود مشغول کمک به دانش آموزانش در دستیابی به اهدافشان می باشد.

2007: برای اولین بار در ترکیه «مدل آموزشی ویژه هر فرد»

آموزشگاه های اوعور متناسب با علاقه، استعداد و مهارت های هر دانش آموز، محتویات آموزشی را با در نظر گرفتنِ تفاوت های فردی در سبک های یادگیری، مدل آموزشی منحصر به فردی را برنامه ریزی کرده است.

2008: «جایزه خدمات برجسته» برای زندگی وقف شده به تحصیل

انور یوجل رئیس موسسات آموزشی باغچه شهیر، به دلیل فعالیت های خود در زمینه های آموزش و فرهنگ، از سوی شورای عالی ملی ترکیه موفق به کسب «جایزه خدمات برتر» شده است.

2012: نخستین جایزه جهانی «مشارکت در آموزش جهانی»

جوایز UNCA که توسط سازمان ملل متحد بابت مشارکت در فعالیت های آموزشی انجام شده در طول سال اهدا می گردد، در سال  2012 به انور یوجل بخاطر فعالیت های آموزشیش در سطح جهان اهدا شد. وی نخستین فرد در جهان می باشد که مفتخر به دریافت این جایزه می گردد.

2013: دوره جدید موفقیت در اوعور

آموزشگاه های اوعور در نتیجه نوآوری هایی اجرا شده و با پروژه هایی که توسعه یافته اند، گسترش پیدا کرده و مسیر موفقیت خود را همچنان از مقطع پیش دبستان تا سال آخر دبیرستان ادامه می دهد.

2016: موفقیت بالا در آماده سازی برای آزمون

مدارس اوعور با پیشگامی در آماده سازی دانش آموزان برای آزمون ها، آموزش پشتیبانی شده با فناوری، انتشار مطالب غنی و نیز خدمات مشاوره ای منحصر به هر شخص، باعث موفقیت دانش آموزان خود در آزمون ها می شود. این مجموعه تا کنون با قدرتی که از 300.000 دانشجوی قبول شده در دانشگاه گرفته، توانسته به عنوان موسسه ای پیشرو در آماده سازی دانش آموزان برای آزمون، آنها را برای آینده آماده تر کند.

2017: پنجاهمین سال موفقیت در آموزش و پرورش

مدارس اوعور با نیم قرن تجربه و بسیاری از رویکردهای آموزشی توسعه یافته اش، همچنان به ارزش بخشیدن به این بخش و جهت دادن به آن ادامه می دهد. مراکز اوعور با بهره گیری از رویکرد آموزشی STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات)، که برای اولین با در ترکیه اجرا گردید، دانش آموزان خود را با آموزش برنامه نویسی و روش های جدیدی چون رویکرد منحصر به فرد راه حل محور، به مهارت های قرن بیست و یکم مجهز می کند.

2018: 50 پردیس طی 50 سال

مدارس اوعور که بر پایه فلسفه پرورش نسل شاد تاسیس شده، برنامه آموزش دانشگاهی خود را در: 44 استان، 51 پردیس و 137 مدرسه، ادامه می دهد. هدف آموزش در مدارس اوعور پس از آموزش زبان مادری، آموزش: حداقل یک زبان خارجی، آموزش زبان علم (یعنی ریاضیات)، آموزش برنامه نویسی (که زبان فناوری است)، آموزش روباتیک، STEM و زبان رفتاری، به بهترین شکلِ ممکن می باشد؛ از این طریق به دانش آموزان کمک می شود تا با ظهور پتانسیل هایشان، به رشته ای که آرزو دارند، برسند.

درباره موسس

انور یوجَل (متولد 1957 در شهر گیره سون)، فردی است که به عنوان: تاجر، مدرس، کارآفرین، آینده نگر و رهبر قرن بیست و یکم، شناخته می شود. وی مدیر موسسات «باغچه شهیر اوعور» می باشد که در ترکیه و خارج از کشور دارای شعبه می باشد. همچنین، موسسه مراکز آموزشی اوعور متشکل از: انتشارات اوعور، مدارس باغچه شهیر، دبیرستان های فناوری و فنی حرفه ای، کالج باغچه شهیر، مدارس اوعور، دانشگاه باغچه شهیر، Bay Atlantic University «واشنگتن»، Berlin International University of Applied Sciences در برلین، BAU International University در باتومی، Bahçeşehir Cyprus University در قبرس، آموزشگاه های زبان مِنتورا، و آموزشگاه های زبان CES، می باشد.

انور یوجل دوره دبیرستان را در «دبیرستان حیدرپاشا» به صورت شبانه روزی تمام کرد؛ سپس تحصیلاتش را در رشته ریاضیاتِ «دانشکده آموزشی مرمره» که نام امروزی اش موسسه آموزشی آتاترک استانبول می باشد، به پایان رساند.

دیدگاه موسس

انور یوجل مدرس و تاجری است که تمام زندگی خود را وقف آموزش کرده است. وی از سال 1968 تا به امروز، خدمات آموزشی مختلفی را برای دانش آموزان بسیاری در سطح ترکیه و جهان ارائه کرده است. یوجل، آموزش را به عنوان حلال تمام مشکلات جهان دیده و از این رو، در واقع حیطه آموزشی را به عنوان حوزه «مسئولیت اجتماعی» توصیف می کند. از آنجایی که او معتقد است آموزش، صلح جهانی را به ارمغان می آورد، لذا در همه کشورهای جهان اقداماتی در این خصوص انجام می دهد.

انور یوجل در راستای این مطالعات، بورس های تحصیلی به دانشجویان: مراکش، جیبوتی، سومالی و خاورمیانه از مناطق مختلف جهان اعطا کرده است. به این ترتیب نه تنها به صلح جهانی کمک کرده، بلکه از این طریق نیروی انسانی آموزش دیده برای حل مشکلات این کشورها را نیز ارائه می کند.

فلسفه آموزشی

  • ماموریت

ما با اشتیاق، اراده فراوان، تلاشی بسیار، تحقیق موثر، اولویت قرار دادن کیفیت، در آغوش گرفتن جوانان با مهر و محبت، به منظور خدمت به نسل های آینده و نهایتا با قبولی فرزندانمان در دبیرستان ها و دانشگاه های مورد علاقه خود در ترکیه و جهان، زمینه های تربیت آنها به عنوان افرادی با اعتماد به نفس بالا، موفق و مفید برای جامعه و کشور خود را فراهم می نماید.

  • چشم انداز

ما از طریق آموزش علمی و دانشگاهی برای موفقیت دانش آموزان و نیز ارائه خدمات مشاوره منحصر به هر فرد، تمامی تلاش خود را جهت تبدیل شدن به مدرسه ای متمایز در سطح جهانی، انجام می دهیم.

  • ارزش های ما

ما با اتخاذ رویکردی نوآورانه همراه با استانداردهای جهانی در آموزش و نیز با اولویت قرار دادن کیفیت در صدر تمامی فعالیت های خود، همه تلاشمان را جهت آماده سازی دانش آموزان برای آینده ای موفق و تبدیل شدن به الگوی نمونه برای سایر جوانان با رویکردی نتیجه گرا در برابر مشکلات و پرورش نسل های جدید با آگاهی از ویژگی های «انسانی خوب»، انجام می دهیم.

  • رویکرد آموزشی: آینده، با آموزش درست تغییر می کند

مدارس اوعور با تجربه نیم قرن درکنار دستاوردها و چشم انداز خود، تلاش می کند دانش آموزان را از طریق آموزش هایی که از پیش از مدرسه اغاز می گردند، برای آینده آماده کند؛ ما در این راه با: بهبود شرایط فیزیکی آنها، استفاده از معلمان باتجربه، رویکردهای STEM، STEM اولیه که تفکر تحلیلی را حمایت می کند و نیز توسط مراکز آماده سازی خود برای آزمون، توانسته ایم دیدگاه جدیدی را برای آموزش به ارمغان بیاوریم.

اطلاعات دسترسی به پردیس های مختلف اوعور در ازمیر

  • پردیس کارشی یاکا/ اورنِک کوی

آدرس: ازمیر، اورنِک کوی، محله زبیده خانم، کوچه 7532، پلاک 231

تلفن: 05 05 366 232 90+ فکس: 12-11-10 17 365 232 90+

ایمیل: karşı[email protected]

  • پردیس کارشی یاکا

آدرس: ازمیر، کارشی یاکا، محله بحریه اوچوک، بلوار آتاترک، طبقه همکف، پلاک 10/A

تلفن: 30 10 382 232 90+

  • پردیس نارلی دره

آدرس: ازمیر، نارلی دره 35320، محله چاتال کایا، کوچه اِندَر، پلاک 16

تلفن: 64-63 04 239 90+

  • پردیس قاضی امیر

آدرس: ازمیر، قاضی امیر، خیابان آکچای، محله قاضی، پلاک 156

تلفن: 00 06 330 232 90+

ایمیل: [email protected]

  • پردیس بورنوا

آدرس: خیابان ظفر، محله کاظم دیریک، پلاک 27

تلفن: 71 20 435 232 90+

  • پردیس برگاما

ازمیر، برگاما، بلوار مسیر چاناک کاله، محله فاتح

تلفن: 00 21 667 232 90+

ایمیل: [email protected]

دیدگاه بگذارید