رکورد سرمایه گذاران ایرانی در خرید مسکن طی جولای 2020

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

بنابر آمار اعلام شده توسط موسسه آمار ترکیه (TÜİK)، درخصوص فروش مسکن در ماه جولای 2020، ایرانیان جزو بیشترین خریداران مسکن در این دوره در ترکیه بوده اند.

طبق داده های مربوطه و هنگام مقایسه آنها با آمار مشابه در ماه جولای سال گذشته، مشاهده می شود فروش مسکن شاهد افزایش 200% داشته است؛ این رشد خرید ملک در حالی رویداده که میزان کل فروش از جولای 2020 به یک رکورد 190 هزار خانه رسیده و شهرهای: استانبول، آنکارا و ازمیر، بیشترین سهم را در این رابطه داشته اند. هرچند به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد افت چشمگیری در میزان فروش مسکن به اتباع خارجی به چشم می خورد، اما با توجه به عملکرد خوب ترکیه در مقابله با ویروس کرونا در سطح جهان، ایت کشور توانست میزبان سرمایه گذاران مختلفی از سراسر جهان باشد.

تفاوت چشمگیر در میزان خرید ملک توسط ایرانیان

با نگاهی به توزیع سرمایه گذاری های اخیر بر حسب کشور، شاهد افزایش سرمایه گذاری ایرانیان طی ماه جولای سال جاری و دستیابی آنها به رتبه نخست بوده ایم که میزان املاک خریداری شده توسط آنها، برابر با 398 هزار ملک بوده است؛ این میزان خرید که با اختلاف فاحش خرید نسبت به سایر کشورها صورت گرفته، در رتبه های بعدی آن شاهد سرمایه گذارانی از روسیه و انگلیستان می باشیم که در بین 10 کشور اول جهت خرید ملک در ترکیه قرار دارند.

 

دیدگاه بگذارید