معروف ترین محله های استانبول در بخش آسیایی

استانبول در شمال غربی ترکیه، از دیرباز بواسطه موقعیت استراتژیکی خود، مجاورت با دریاهای سیاه و مرمره، نزدیکی به اروپا، تبادلات تجاری و بسیاری مزایای دیگر، مورد توجه بسیاری بوده و همچنان نیز می باشد. از جمله موارد منحصر به فرد در رابطه با استانبول، تقسیم شدن آن به صورت طبیعی به دو قسمت و به واسطه تنگه بسفر بوده و از همین رو، سمتی که به آسیا نزدیک است، به عنوان بخش آسیایی استانبول و سمتی که به اروپا نزدیک است، به عنوان بخش اروپایی استانبول شناخته می شوند. لذا، اگر قصد زندگی در این شهر زیبا و مهمتر از همه قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، بهتر است با محله های مختلف آن آشنا شوید تا بتوانید با توجه به نیازتان بهترین محله را برای زندگی انتخاب کنید؛ به عنوان مثال، برخی محله ها به محله های ایرانی نشین استانبول شناخته شده اند یا محله هایی به عنوان محبوب ترین محله های استانبول در سمت اروپایی.

شهر زیبای استانبول

استانبول با نام قدیمی قسطنطنیه و پایتخت ترکیه تا پیش از روی کار آمدن جمهوری ترکیه در دوران امپراتوری های بیزانس و عثمانی، در طول تاریخ همواره یکی از مهم ترین شهرهای این کشور بوده و تاثیر زیادی در حوزه های اقتصادی، سیاسی، تجاری، گردشگری و …، داشته است. این ویژگی ها که تا امروز نیز موجب برتری و محبوبیت استانبول در مقایسه با سایر شهرهای ترکیه شده، مقصد گردشگران زیادی جهت گذارندن تعطیلات و اتباع خارجی فراوانی برای اقامت، کار، تحصیل یا درمان، می باشد.

آثار تاریخی متعدد، جاذبه های طبیعی زیبا، مراکز خرید بزرگ، شبکه گسترده و متنوع حمل و نقل عمومی، مراکز درمانی مجهز، فرصت های متعدد شغلی، مراکز علمی سطح بالا، زمینه های فراوان و سودآور سرمایه گذاری و …، از دلایل محبوبیت این شهر می باشند. از سوی دیگر، امکان کسب شهروندی ترکیه (پاسپورت)، از طریق خرید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار و مجوز اقامت ترکیه از طریق خرید ملکی به ارزش حداقل 75 هزار دلار، از عمده ترین دلایل علاقه مندی سرمایه گذاران و اتباع خارجی به حضور در ترکیه و متعاقبا، اقامت در استانبول هستند. در همین راستا و با توجه به آنچه در رابطه با استانبول گفته شد، در ادامه معروف ترین محله های استانبول در بخش آسیای شهر را به شما معرفی خواهیم کرد.

معروف ترین محله های استانبول در سمت آسیایی

  1. کادیکوی (Kadıköy)

کادیکوی یک منطقه مسکونی آرام در استانبول، از مناطق محبوب اتباع خارجی جهت سکونت می باشد. این محله که از جاذبه های گردشگری شهر فاصله دارد، اما در نزدیکی آن چندین مرکز خرید و بازارهای محلی وجود دارد؛ از جمله این بازارهای محلی، می توان به بازار ماهی فروش ها و سایر محصولات دریایی، اشاره داشت که به دلیل مجاورت با دریای مرمره، همیشه محصولات تازه و مناسبی را می توان در آن خریداری کرد؛ همچنین، در دسترس بوده سایر اقلام مورد نیا و نیز رستوران های محلی و اغذیه فروشی های خیابانی، جذابیت این محله را بیشتر و اقامت در آن را راحت تر کرده است.

محله کادیکوی استانبول
  1. مودا (Moda)

مودا یک محله مدرن با ترکیبی شگفت انگیز از مراکز مهم فرهنگی و کلوپ های شبانه است که بیشتر مورد توجه هنرمندان و نویسندگان می باشد. این منطقه، خانه بسیاری از کافه ها و رستوران های جدید بوده و ایده آل برای اقمت در سمت آسیایی استانبول است.

محله مودا استانبول
  1. فنرباغچه (Fenerbahçe)

فنرباغچه از محله ای معروف و زیبا، یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت آن، واقع شدن باشگاه ورزشی و تیم فوتبال فنرباغچه در این منطقه می باشد. وجود بسیاری از بهترین رستوران ها و مراکز خرید و در عین حال آرامش بخش بودن آن، باعث شده مورد توجه اتباع خارجی بسیاری قرار گیرد.

محله فنرباغچه استانبول
  1. خیابان بغداد (Bağdat Avenue)

خیابان بغداد از جله محله های مرفه دراستانبول، مملو از مراکز خرید، فروشگاه های بزرگ و مجلل و رستوران های معروف، می باشد. این منطقه به طول 15 کیلومتر، از «کادیکوی (Kadıköy)»، آغاز و تا منطقه «بستانجی (Bostanci)» امتداد پیدا می کند.

خیابان بغداد استانبول
  1. اوسکودار (Üsküdar)

اوسکودار از مناطق پر ازدحام در استانبول، در منطقه وسیعی بین «بی اوغلو (Beyoğlu)» و «کادیکوی (Kadıköy)» قرار داشته و یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی استانبول با مراکز خرید و رستوران های متعدد و منحصر به فرد می باشد.

محله اوسکودار استانبول
  1. کوزگونچوک (Kuzguncuk)

کوزگونچوک از محله های قدیمی استانبول، از دیرباز مورد توجه اتباع خارجی و غیرسلمان ها (بویژه در دوره امپراتوری عثمانی)، جهت اقامت بوده است. این محله که هنوز هم می توان برخی از آثار تاریخی و متعلق به دوره های قدیم را در آن مشاهده نمود، نمونه ای از آنها عبارتند از: کلیساها، کنیسه ها و مساجد دوره عثمانی که به خوبی انعکاسی از فرهنگ غنی استانبول می باشند.

محله کوزگونچوک استانبول
  1. جِنگِل کوی (Çengelköy)

منطقه جِنگِل کوی از محله های مناسب جهت سکونت، برخی از زیباترین عمارت های عثمانی که هنوز هم مورد استفاده قرار هستند را در خود جای داده است. این محله به لحاظ ویژگی هایی که از دیرباز دارد، مورد توجه بسیاری می باشد.

محله جِنگِل کوی استانبول
  1. بِیلِر بِی (Beylerbeyi)

بِیلِر بِی از مناطق مرفه استانبول، دارای بسیاری از معتبرترین موسسات آموزشی بوده و و به دلیل پیشینه فرهنگی خود، مملو از گالری ها و مساجد منحصر به فرد در اطراف خود می باشد. از بارزترین مکان های زیبا و تاریخی در این محله، کاخ بیلربی (Beylerbeyi Palace)، متعلق به قرن 19 در دوره عثمانی است.

محله بِیلِر بِی استانبول
  1. کارتال (Kartal)

محله کارتال در نزدیکی ساحل دریای مرمره و بین مناطق «مال تِپه (Maltepe)» و «پِندیک (Pendik)»، از مرکز شهر فاصله داشته ولی به دلیل واقع شدن در دومین منطقه بلند استانبول، دارای آب و هوای مناسبی بویژه جهت سکونت می باشد.

محله کارتال استانبول
  1. آتاشهیر (Ataşehir)

این محله در نقطه اتصال بزرگراه های O-2 و O-4، محل ساخت بلندترین آسمان خراش استانبول و ترکیه به نام «برج متروپل استانبول (Metropol Istanbul Tower)» به ارتفاع 301 متر می باشد که یک مجتمع با چندین کاربری است (سه برج و یک مرکز خرید). بیشتر ساختمان های آتاشهیر برج های مرتفع هستند، در حالی که برخی از آنها (به ویژه در اطراف میدان های اصلی منطقه)، از بلندترین آسمان خراش های استانبول و ترکیه هستند.

محله آتاشهیر استانبول

تهیه و تنظیم: تایماز گلزار

منابع:

دیدگاه بگذارید