یادگیری زبان ترکیه ای اتباع خارجی در ترکیه

شما برای هر هدفی که به ترکیه سفر کرده باشید، نیاز دارید اندکی با زبان ترکیه ای آشنا باشید. شاید این موضوع در مسافرت های چند روزه، زیاد لازم نبود و بتوان با استفاده از کلمات انگلیسی، منظور خود را رساند؛ اما زمانی که شما برای ادامه تحصیل یا کار به این کشور سفر می کنید، مجبور هستید زبان ترکی استانبولی را به خوبی بلد باشید تا بتوانید به زندگی در این کشور ادامه دهید.

ترکیه کشوری با فرصت های بسیار

ترکیه کشوری است که در سال های اخیر، توانسته با جذب سرمایه های خارجی و همگانی با تویعه و پیشرفت جهانی، شرایط زندگی، کاری و تحصیلی بسیار خوبی را برای مردم خود ایجاد نماید. استفاده بهینه از ظرفیت هایی مانند صنعت گردشگری، بازار املاک و افزایش خرید ملک در ترکیه، فناوری های نوین، بهداشت و درمان و …، موجب شده اند هرساله سرمایه گذارا و اتباع خارجی زیادی تمایل به حضور در این کشور با اهدافی چون: زندگی، کار، تحصیل، درمان و گذراندن تعطیلات، داشته باشند.

در همین راستا، آن دسته از اتباع خارجی که قصد دارند برای مدت بیشتری در این کشور بمانند، می بایست اقدام به یادگیری زبان ترکیه ای نمایند تا بتوانند از فرصت های موجود، استفاده کنند؛ چراکه از مهمترین معیارهای شرکت های مختلف ترکیه ای برای استخدام اتباع خارجی در ترکیه، تسلط به زبان ترکی استانبولی است. با این حساب، شما برای آموزش کامل این زبان مجبور هستید از روش های مختلفی آن را آموزش ببینید.

آموزش زبان ترکیه ای در مراکز عمومی

همانطور که می دانید، ترکیه ای تنها زبان رسمی بوده و در تمامی زمینه ها به خصوص اداری و آموزشی، از این زبان استفاده می شود. به همین دلیل، یادگیری زبان ترکیه ای برای اتباع خارجی مقیم این کشور که برای کار یا تحصیل آمده و به بیان دیگر، قصد اقامت بلند مدت دارند، بسیار مهم است. لذا، آن دسته از اتباع خارجی که می خواهند زبان ترکیه ای را یاد گرفته یا سطح فعلی زبان ترکیه ای خود را بهبود بخشند، می توانند به «اداره مرکز آموزش عمومی» در شهری که در آن سکونت دارند، مراجعه کرده و در دوره های مختلف این زبان، ثبت نام کنند.

آموزش زبان ترکیه ای در این مراکز آموزشی که با نام «ایسمِک (İsmek)» معروف هستند، رایگان بوده و به راحتی در بسیاری از مراکز شهری و مناطق مختلف ترکیه، در دسترس عموم مردم می باشد. توجه داشته باشید، شما برای ثبت نام در این دوره ها، فقط به یک کارت شناسایی معتبر نیاز دارید تا ثابت کند شما در ترکیه اقامت دارید. در پایان این دوره ها، شما بواسطه آموزش رایگانی که در این مراکز دیده و به ایت=ن زبان تسلط لازم را بدست آورده اید، یک مدرک معتبر دریافت خواهید کرد.

بدین طریق، شما نه تنها می توانید زبان ترکی استانبولی، بلکه بسیاری از زبان های دیگر مانند: روسی، انگلیسی، آلمانی و …، را نیز در چنین مراکز آموزشی، فرابگیرید. همچنین، امکان یادگیری مهارت های تخصصی دیگری همچون: آشپزی، طراحی سایت، نرم افزار های کامپیوتر، تکنسین کامپیوتر، ماساژ، صنایع دستی، مشاوره املاک، نقاشی، خیاطی، آرایشگری، حسابداری و اکثر رشته های فنی حرفه ای، همراه با دریافت یک مدرک معتبر، وجود دارد تا بتوانید به راحتی دنبال یک فرصت شغل بگردید.

آموزش زبان ترکیه ای به روش های دیگر

همانند فراگیری هر زبان خارجی دیگر، شما می توانید در دوره ها و کلاس هایی که مراکز و مجموعه های آموزشی برگزار می کنند، ثبت نام کرده و با پرداخت شهریه های تعیین شده، زبان ترکیه ای را بیاموزید. علاوه بر این، برخی از سازمان ‌های غیردولتی، دوره‌ هایی را در بسیاری از رشته‌ های حرفه‌ ای (به‌ ویژه به زبان ترکی)، در شهرهایی که اتباع خارجی زیادی در آنها زندگی می‌ کنند، برگزار کنند.

برای این منظور، اتباع خارجی می توانند با مراجعه به سازمان های مردم نهادِ شهری که در آن زندگی می کنند، اطلاعات دقیقی در رابطه با دوره های مربوطه بدست آورند. همچنین، برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این آموزش ها، می توانید به سایت enstitu.ibb.istanbul مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

دیدگاه بگذارید