بهترین مکان ها برای تماشای غروب در ازمیر

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

با توجه به دریاها و سواحل ازمیر، مکان های زیادی در این شهر وجود دارد که می توانید از چشم انداز دریا، به ویژه غروب خورشید لذت ببرید. در اینجا 10 نقطه از بهترین مکان های وجود دارد در ازمیر را که می توانید غروب زیبای آفتاب را مشاهده کنید، به شما معرفی می کنیم.

  1. ساحل کوردون بویو (Kordonboyu Beach)

فقط کنار دریا بنشینید و زمان خود کند خواهد شد و هنگام تماشای غروب زیبای خورشید، احساس طراوت خواهید کرد.

  1. آسانسور تاریخی (The Historical Elevator)

جای تعجب نیست که «داریو مورِنو (Dario Moreno)» خواننده معروف ازمیر، عاشق شهر بوده است بالکنی که در انتهای خانه ای وی قرار داشت و با کمک این آسانسور تاریخی می توان به آنجا رفت، یکی از بهترین نقاط برای تماشای غروب خورشید است. وقتی از آسانسور خارج می شوید، از شما با زیباترین منظره ازمیر استقبال می شود.

  1. خلیج کدیفکاله (Kadifekale Gulf)

تماشای منظره شگفت انگیز غروب خورشید از خلیج کادیفکاله، یکی از نقاط دیدنی ازمیر می باشد.

  1. یادبود صلح جهانی در بایراکلی (World Peace Memorial)

با رفتن به طبقه فوقانی این بنای یادبود و تراسی که در آنجا واقه است، می توان یک نمای پارانورما (360 درجه)، از آسمان و مناظر اطراف را مشاهده کرد؛ ناگفته پیداست که این مکان، جای بسیار مناسبی برای عکاسی است. این بنای یادبود که یک چشم انداز فوق العاده از طبیعت بایراکلی (Bayraklı)، را به شما ارائه می دهد؛ همچنین، در این تراس یک کافه که متعلق به شهرداری است، وجود دارد.

  1. خلیج سیِیرتِپه (Seyirtepe Gulf)

به هیچ وجه تماشای غروب خورشید را در خلیج سِییرتِپه از دست ندهید. این یک منظره به یادماندنی و فوق العاده زیبا است.

  1. معبد آتنا در چشمه (The Temple of Athena in Çeşme)

روستای ایلدر (Ildır)، که پیش از  این با نام اِریترای (Erythrai)، شناخته می شده، یک روستای ماهیگیری در چشمه و مکان باستانیِ حفاظت شده است که همچنان توانسته بافت خود را حفظ کند. افلاطون (Plato)، فیلسوف مشهور یونانی که در این منطقه سکونت می کرده، یک بار گفته بود: “زیباترین غروب خورشید در اریترای می باشد.” بهترین مکان برای تماشای غروب خورشید در اریترای، معبد آتنا می باشد.

  1. ساحل فوچا (Foça Beach)

ساحل فوچا که آسمانش میزبان جشن رنگ با نوای موتور قایق ها می باشد، هنگام غروب خورشید یک منظره زیبا و کارت پستالی را پدید می آورد؛ عجب نمای فوق العاده ای در فوچا انتظار شما را می کشد.

  1. آسیاب های بادی در آلچاتی (Windmills of Alaçatı)

شما می توانید پس از گردش در خیابان های آلچاتی، غروب خورشید را درحالیکه قهوه خود را در آسیاب های بادی ای که تبدیل به کافه شده اند، میل کنید. این آسیاب های بادی که از نمادهای سنگی در Alaçatı می باشند، مربوط به دهه 1850 می باشند.

  1. تماشای غروب از تراس بوستانلی (Bostanlı Viewing Terrace)

تراس بستانلی که درحقیقت یک سازه کاملا چوبی و شکل پل برای پیاده روی می باشد، به گونه ای طراحی شده که در سمتی از آن که رو به دریا می باشد، می توان لم داد و غروب خورشید را تماشا کرد. این سازه که یکی از مکان های محبوب در نزد مردم می باشد، میزبان کنسرت های سان ست (Sunset – غروب)، بوده است.

  1. غروب خورشید در کشتی (Sunset on a Ferry)

شما می توانید در ساعات غروب آفتاب، با سوار شدن به کشتی یا اتوبوس های دریایی بین کوردون (Kordon)، و کارشی یاک (Karşıya)، به تماشای غروب و جشن رنگ ها در آسمان بنشینید.

دیدگاه بگذارید