ازمیر میزبان کنگره هوش مصنوعی در 2020

کنگره بین المللی هوش مصنوعی با محوریت بررسی کاربردهای هوش مصنوعی در پزشکی، با حضور دانشمندان داخلی و خارجی، به مدت 3 روز در ازمیر برگزار گردید.

«کنگره بین المللی کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی» در تاریخ های 16-18 ژانویه با همکاری مدیرکل بهداشت ازمیر و بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی تِپِجیکِ دانشگاه علوم پزشکی ازمیر (SBÜ)، با موفقیت برگزار شد.

به گفته «دکتر مصطفی امیر اوغلی» رئیس بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی تپجیک، استفاده از فناوری های هوش مصنوعی به ویژه در حوزه پزشکی، موجب تسهیل در روند درمان هم برای بیماران و هم پزشکانِ معالج گردیده است. وی با تاکید به اهمیتی که به هوش مصنوعی در کشورهای توسعه یافته داده شده، اذعان داشت: «آلمان تا سال 2025 بیش از 3 میلیارد یورو به این امر اختصاص داده و چین نیز در برنامه توسعه خود (مصوب 2017)، اعلام کرد تا سال 2023 قصد دارد در حوزه هوش مصنوعی تبدیل به یکی از مراکز اصلی در جهان تبدیل شود. این درحالی است که ایالات متحده در حال انجام 592 پروژه در این زمینه می باشد. در ترکیه نیز طی سال های اخیر، اقداماتی از سوی وزارتخانه ها، دانشگاه ها و بخش خصوصی در حال انجام می باشد»

هوش مصنوعی در ترکیه

دکتر مصطفی امیر اوغلی در ادامه می افزاید که به منظور بیشتر مطرح شدن هوش مصنوعی در حوزه سلامت ترکیه، تصمیم به برگزاری این کنگره در ترکیه گرفته شده است. وی همچنین اشاره داشت: «هدف ما بررسی کاربردهای عملی، حوزه های کاربردی و چشم انداز آینده در زمینه برنامه های هوش مصنوعی می باشد که اخیرا بسیار برجسته شده اند. در این سمپوزیوم، نمایندگان دنیای علم، بیماران و نهادهای تاثیرگذار در سیاست های حوزه بهداشت و درمان، کشور گردهم آمدند»

در این کنگره که در هتل کایای ازمیر برگزار گردید، «Ho-Kyung Chun» رئیس بیمارستان سامسونگ کره جنوبی، «Andrey S. Krylov» از دانشگاه دولتی مسکو، «Michael Götz» دانشمند مرکز تحقیقات سرطان در آلمان، «Magnus Kjellman» پژوهشگر موسسه کارولینسکا سوئد و بسیاری از دانشمندان دیگر، سخنرانی هایی را ارائه داشتند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کنگره می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید:

http://www.kongre2020.com/site.php?https://www.sagliktayapayzeka2020.org

جزئیات بیشتر

محل برگزاری کنگره: Kaya İzmir Thermal & Convention

ایمیل دبیر علمی کنگره: [email protected]

آدرس هتل کایا

ازمیر/نارلی دره، محله ایلیجا، کوچه زیتون، پلاک 112 – تلفن: 0090 232 238 51 51 – 0090 232 238 79 99

ایمیل: [email protected]

دیدگاه بگذارید