مکان های ایده آل برای چادر زدن و کاروان در ازمیر

۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳
مکان های ایده آل برای چادر زدن و کاروان در ازمیر

ازمیر یکی از مکان های محبوب در ترکیه به ویژه برای تعطیلات و لذت بردن از طبیعت زیبای آن می باشد. داشتن مکان های دیدنی متعدد، آب و هوای عالی و مراکز تفریحی با کیفیت، گردشگران زیادی را برای چادر زدن و اتراق کاروان به ازمیر جذب می کند.

4 منطقه محبوب برای اتراق کاروان در ازمیر

در ازمیر برای آنهانی که دوست دارند خانه خود را نیز تعطیلات همراشان، مکان هایی برای اتراق و لذت بردن از سفر وجود دارد. از این رو، یکی از بهترین راه ها برای لذت بردن از طبیعت زیبای ازمیر، رفتن به مکان هایی است که امکان اتراق در آنها وجود دارد. برخی از این مکان ها که در بسیاری از مناطق ازمیر وجود دارند، امکان همراه آوردن کاروان را نی زبه شما می دهند.

  1. هیپوکمپ (Hipocamp)

هیپوکمپ که در گومولدور (Gümüldür)، در منطقه مندرس (Menderes)، واقع شده، یکی از بزرگترین و مدرن ترین مناطق کمپینگ در ترکیه می باشد. این کمپ که در فضایی با زیربنای 60 هزار متر مربع و زیر سایه درختان کاج قرار دارد، دارای یک ساحل خصوصی با پرچم آبی است که نماد پاکیزگی می باشد. همچنین، ازجمله خدمات و امکانات موجو در هیپوکمپ نیز می توان به: رستوران، کافی نت، مغازه های کوچک، صندوق امانات، خدمات امنیتی 24 ساعته و امکان تخلیه زباله برای کاروان ها، اشاره داشت. از دیگر مزایای مهم هیپوکمپ، نزدیکی به اماکن تاریخیِ مندرس مانند: مرکز پیشگویی کلاروس (Klaros Prophecy Center)، کُلوفون (Kolophon/Değirmendere)، و بقایای شهرهای باستانی چون لِبِدوس (Lebedos)؛ همچنین، در این کمپ امکان چادر زدن نیز برای شما وجود دارد.

  1. مونا کمپ (Mona Camp)

کمپ مونا واقع در سیگالجیک در سفرحیصار (Sığacık of Seferihisar)، یکی از زیباترین نقاط در یکی از مناطق آرام ازمیر می باشد که پیاده، تنها 15-20 دقیقه با کالیچی (Kaleiçi)، و شهر باستانی تِئوس (Teos)، فاصله دارد. درنتیجه، اگر به دنبال تعطیلاتی آرام در منطقه اژه و بین درختان نارنگی و زیتون در زیر آسمان آبی هستید، می توانید به این کمپ که شامل 5 کاروان ثابت و 3 چادر مجهز و مجلل (Glamping)، در زمینی به مساحت 10 هکتار می باشد، بروید؛ همچنین، در این کمپ امکان چادر زدن نیز برای شما وجود دارد.

  1. کمپ ساحلی سازلیکا (Sazlıca Beach Camp)

کمپ ساحلی سازلیکا در یِنی در منطقه فوجا (Yeni of Foça)، درست کنار دریا واقع شده است؛ از این رو، شما می توانید در طول روز در این منطقه اتراق کرده و از منظره دریا لذت ببرید که ترکیب رنگ آبی و سبز دریا، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در عصر هنگام نیز می توانید یا غذاهایی را که با خود آورده اید را بخورید یا یا به رستوران در این کمپ بروید. همچنین، در سازلیکا یک باشگاه غواصی برای علاقه مندان به غواصی، تخت های ویژه آفتاب گرفتن همراه سایه بان و کاروان های کرایه ای برای مهمان ها، وجود دارد؛ سایر امکانات این کمپ شامل: حمام، دستشویی، یخچال، اینترنت و برق 220W، می باشد؛ در این کمپ امکان چادر زدن نیز وجود دارد.

  1. پارک طبیعی تانای (Tanay Nature Park)

پارک طبیعی یا اردوگاه جنگلی تانی که در ایلیکا (Ilıca)، در منطقه چشمه (Çeşme)، واقع شده، در واقع یک منطقه حفاظت شده طبیعی است. این مکان به عنوان یکی از محبوب ترین مناطق کمپینگ در ازمیر، به دلیل نزدیکی به سواحل زیبا و بسیاری از مناطق گردشگریِ نزدیک آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این اردوگاه جنگلی که متعلق به اداره کل حفاظت از طبیعت و پارک های ملی است، مطلقا مشکلی برای یافتن سایه نخواهید داشت، زیرا مملو از درختان سرسبز بوده و خدماتی چون: بوفه، رستوران، خشکشویی، آشپزخانه، اجاق گاز، آب آشامیدنی، دستشویی و همچنین محل تخلیه فاضلاب برای کاروان ها، در آن وجود دارد؛ لازم به ذکر است، در این کمپ امکان چادر زدن نیز برای شما وجود دارد.

6 منطقه محبوب برای چادر زدن در ازمیر

اگر می خواهید اوقات خوشی را در طبیعت بگذرانید، در ازمیر نقاط زیبای ​​زیادی که مانند بهشت هستند، وجود دارد و شما می توانید در آنجا چادر خود را برپا کنید. در اینجا 6 مسیر عالی که امکان چادر زدن در آنها امکان پذیر می باشد را در ازمیر به شما معرفی می کنیم.

  1. منطقه کمپینگ در خلیج چاناک (Çanak Bay Camping Area)

این منطقه کمپینگ که در فوجا بوده و چادر زدن در آن رایگان می باشد، به شما این موقعیت را می دهد تا از مغازه های محلی برای تامین مایحتاج اصلی خود استفاده کرده و با کمک وسایل حمل و نقل عمومی، خیلی راحت به آنجا بروید. اگر به این کمپ رفتید، حتما غروب های بی نظیر را از دست ندهید.

  1. منطقه تفریحی اكمِك سیز (Ekmeksiz Recreation Area)

این منطقه که در سیگاجیک (Sığacık)، واقع شده، حدودا در 52 کیلومتری ازمیر و 6 کیلومتری سفرحیصار واقع شده است. ظرفیت این کمپ برابر با 1500 نفر و 100 چادر در روز بوده و دارای امکاناتی چون: کلوپ خصوص با چشم انداز دریا، دستشویی، فست فود، منطقه ویژه برای پیک نیک، منطقه ویژه چادر زدن، برق، آب آشامیدنی و آب غیرشرب برای شستشو، وجود دارد. همچنین، در این کمپ امکان اقامت شبانه ممکن می باشد.

  1. منطقه تفریحی گوکولدور (Gümüldür Recreational Area)

این منطقه تفریحی که در مندرس در گومولدور واقع شده، 75 کیلومتر با ازمیر فاصله داشته و دارای امکاناتی چون: کلوپ خصوصی، منطقه تفریحی، فست فود، دستشویی، منطقه ویژه برای پیک نیک، منطقه ویژه برای چادر زدن، برق، آب آشامیدنی و آب غیر شرب برای شستشو، می باشد؛ منطقه تفریحی گومولدور با ظرفیت بازدید روزانه 2500 نفر، گنجایش 300 چادر را داراست.

  1. منطقه تفریحی کالِم لیک (Kalemlik Recreation Area)

این منطقه تفریحی که در مندرس واقع شده، در 75 کیلومتری ازمیر و 1 کیلومتری اُزدِر (Özdere)، بوده و با ظرفیت 3000 نفر، گنجایش 150 چادر را در روز و حتی اقامت شبانه، دارا می باشد. امکانات مرکز تفریحی کالم لیک شامل: دستشویی، فست فود، منطقه ویژه پیک نیک، منطقه ویژه چادر زدن، برق و آب غیرشرب برای شستشو، می باشد. این منطقه تفریحی زیبا که توسط درختان کاج و بلوط احاطه شده، دارای چشم انداز دریا و خانه های ییلاقی می باشد؛ امکان اجاره چادر نیز در مکان وجود دارد.

  1. منطقه تفریحی کاراگل (Karagöl Recreation Area)

این منطقه تفریحی در کارشی یاکا (Karşıyaka)، و ارتفاعات کوه های یامانلار (Yamanlar)، بوده و حدودا 26 کیلومتر از ازمیر فاصله دارد. این پارک تفریحی که دارای یک کلوپ خصوصی می باشد، امکانات دیگری مانند: چشم اندازه زیبا از دریاچه، دستشویی، فست فود، منطقه ویژه پیک نیک، برق، اب آشامیدنی و آب غیر شرب برای شستشو نیز، وجود دارد. این پارک، روزانه با ظرفیت بازدید 950 نفر، اجازه اقامت شبانه را به علاقه مندان می دهد.

  1. منطقه تفریحی کلاروس/دنیزپیلاری (Klaros/Denizpınarı Recreation Area)

این منطقه که در آحمِت بِیلی (Ahmetbeyli)، در مندرس می باشد، 70 کیلومتر از ازمیر و 4 کیلومتری از آحمت بیلی فاصله دارد. اقامت شبانه در این منطقه تفریحی با ظرفیت روزانه 3000 نفر و گنجایش 100 چادر، امکان پذیر است.

 

دیدگاه بگذارید