سلامت گردشگران در ازمیر

۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳
سلامت گردشگران در ازمیر

علاوه بر بیماران خارجی که برای درمان امراض خود، به موسسات درمانی مشخصی در ازمیر مراجعه می کنند، در همین راستا و تحت عنوان «سلامت گردشگران»، همان خدمات درمانی به اتباع خارجی که هنگام بازدید از ازمیر دچار بیماری می شوند نیز، ارائه می گردد.

در ازمیر همانند سایر نقاط ترکیه، پرسنل بیمارستان های واقع در بخش ساحلی و نیز بخش هایی که تعداد گردشگران در آنها بیشتر می باشد، آموزش های ویژه ای در زمینه های مرتبط داده شده است. در گردشگری سلامت، دو مفهوم بیش از سایر مفاهیم برجسته می باشند: «سلامت گردشگران» و «بیماران بین المللی»

  • بیماران بین المللی و گردشگری سلامت

بیماران بین المللی که با هدف گردشگری سلامت به ازمیر می آیند، می توانند از خدمات: گردشگری پزشکی، گردشگری در چشمه های آبگرم و خدمات اسپا، بهره مند شوند. همچنین، ازمیر برای بیماران سالخورده و معلول نیز امکان درمانی گسترده ای فراهم نموده است؛ این امر به گونه ای صورت گرفته که بیماران، هنگام ترک مراکز درمانی و اقامتی خود در طول مدت درمان، ابراز رضایت کاملی می کنند. بسیاری از بیماران نیز پس از اتمام درمانشان، بار دیگر و با هدف گردش و گذراندن تعطیلات، به ازمیر  باز می گردند.

در ازمیر دو بیمارستان خصوصی با اعتبار JCI (Junior Chamber International)، که بزرگترین سازمان اعتبارسنجی بهداشت در جهان می باشد، وجود دارد. واحدهای ویژه ای در این بیمارستان ها، کلیه اقدامات بیمار را پیش از رسیدن بیمار به ترکیه انجام می دهند. اقامت، تاریخ عمل جراحی که قرار است انجام شود، اقامت یا عدم اقامت بیمار در شهر پس از ترخیص و فعالیت های قابل انجام، همگی از پیش برنامه ریزی می شوند. مدیر برنامه بیمار، از بیمار استقبال کرده و تا اتمام مراحل درمان، برای ادامه روند درمان بی وقفه تلاش می کند. در صورت لزوم نیز هنگام ترخیص بیمار، اطلاعاتی درخصوص چگونگی دسترسی به خدمات در آینده به وی ارائه می گردد.

این واحدها، درخصوص اقامت همراهان بیمار در شهر و کارهایی که می توانند انجام دهند نیز، به آنها کمک می کنند. همچنین، پرسنل حاضر در این بیمارستان ها مسلط به زبان های خارجی بوده و معمولا از بین افرادی انتخاب می شوند که به اصطلاحات پزشکی تسلط داشته یا در این زمینه آموزش های لازم را دیده باشند. براساس آنچه با بیمار قرارداد بسته شده، هزینه ها مستقیما با کارت اعتباری یا توسط شرکت بیمه صورت می گیرد (این موسسات دارای قرارداد با شرکت های بین المللی بیمه نیز هستند). در بیمارستان های فعال در زمینه گردشگری سلامت که امنیت بیمار در راس آنها قرار دارد، شیوه های کاربردی و قابل قبولی در ارتباط با بیماران خارجی به کار می رود. همچنین، با درنظر گرفتن تفاوت های: فرهنگی، عادت ها، واکنش های مختلف بیماران نسبت به وقایع، احترام به اعتقادات مذهبی و ترجیحات غذایی، همیشه مورد توجه قرار می گیرد. در ازمیر خدمات گوناگونی در حوزه گردشگری سلامت و حوزه های: جراحی قلب و عروق، رادیوتراپی، سایبِرنایف، پیوند عضو، درمان ناباروری و İVF، جراحی پلاستیک، درمان های چشم، دندانپزشکی و دیالیز و جراحی زیبایی، ارائه می شود.

امروزه در مراکز مدرن اسپا و آب درمانی نیز روش هایی از قبیل: فیزیوتراپی، تالوسوتراپی (درمان در آب دریا)، هیدروتراپی (درمان با آب)، بالنئوتراپی (آبگرم درمانی)، پلوئید تراپی (درمان با گِل)، که صدها سال به کار رفته اند، بیماران را شفا می دهند. از آنجایی که این مراکز معمولا در طبیعت قرار دارند، از این رو هوای پاکیزه، محیط دنج و طبیعت سرسبز، پیش از هر چیز آرامش را برای مهمانان به ارمغان می آورد.

برای مراقبت و توانبخشی گردشگران سالخورده و معلول نیز، مهمانخانه های وابسته به کلینیک های درمانی، مراکز درمان و مراقبت از سالمندان با پرسنل آموزش دیده، خدمات خود را ارائه می دهند. بیمارانی که در این مراکز اقامت می کنند، بواسطه تورهای برگزار شده به مکان های زیبا در داخل و حومه شهر، درمان های سرگرم کننده و فعالیت های ویژه معلولین، از نظر جسمی و روحی بهبود پیدا می کنند.

  • مرکز انتقال خون و بیمارستان های معتبر در ازمیر

در ترکیه 43 موسسه بهداشتی اعتبارسنجی شده از سوی JCI یعنی بزرگترین نهاد معتبر بهداشت جهانی، وجود دارد؛ همچنین، دو بیمارستان خصوصی که از این سیستم مدیریت کیفیت برخوردار هستند نیز، به همراه مرکز انتقال خون هلال احمر ترکیه، وجود دارد. بیمارستان دانشکده پزشکی دانشگاه اژه که نخستین بیمارستان دانشگاهی ازمیر می باشد، درکنار بیمارستان دانشکده پزشکی دانشگاه 9 اِیلول، جزو بیمارستان های دانشگاهی هستند که دارای بیشترین مراجعه کننده در زمینه گردشگری سلامت می باشند.

ازمیر با زیرساخت های قوی بهداشتی، تاسیسات مدرن، امکانات تشخیص و درمان و پروازهای مستقیم، جزو 10 شهر برتر و منتخبِ ترکیه در حوزه بیماران بین المللی است. این شهر در سطح ترکیه در زمینه گردشگری سلامت در حوزه های: چشم، ارتوپدی و آسیب شناسی، بیماری های داخلی، گوش-حلق-بینی، زنان زایمان، بیماری های دهان-دندان و چانه، جراحی مغز اعصاب، بیماری های پوستی و بیماری های کودکان، بین شهرهای منتخب و در رده های نخست قرار دارد.

در مواقع ضروری تماس بگیرید!

واحد پشتیبانی بین المللی بیماران که در ساختار وزارت بهداشت وجود دارد، به طور 24 ساعته آماده کمک به برای بیماران خارجی نیازمند می باشد. این واحد در بیمارستان ها، برای دکتر و بیماران خارجی صرفا به ارائه خدمات ترجمه پرداخته و به هیچ وجه خدمات راهنمایی یا مشاوره در آنها وجود ندارد؛ اما بیماران می توانند از طریق مشاور یا شرکت های زیرمجموعه، اطلاعات دقیق در مورد خدمات بهداشتی را به دست آورند. شماره تلفن هایی که مهمانان خارجی می توانند به زبان خود از آنها خدمات درمانی دریافت کنند، عبارتند از:

  • واحد پشتیبانی بین المللی بیمار (4444 47 28)

واحد پشتیبانی به طور 24 ساعته و به 6 زبان (انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی، عربی و فارسی)، خدمات ترجمه ارائه می کند.

  • 112 تلفن اورژانس

در صورت تماسِ بیماران خارجی، خدمات مترجم با سیستم کنفرانس سه گانه، به چهار زبان ارائه می شود. جهت انجام هر نوع تحقیق در زمینه سلامت در ترکیه می توانید به سایت وزارت بهداشت www.saglik.gov.tr و www.healthtourism.gov.tr مراجعه کنید.

 

دیدگاه بگذارید