برنامه ریزی پرواز شرکت های هواپیمایی ترکیه

۴ اردیبهشت, ۱۴۰۳

بنابر برنامه ریزی سازمان هواپیمایی ترکیه (THY)، پروازهای داخلی این کشور فعالیت های خود را مجددا در ماه ژوئن آغاز می کنند؛ این در حالی است که 75 پرواز از 22 نقطه در خارج از کشور به 19 مقصد بین المملی صورت خواهد گرفت.

شرکت هواپیمایی ترکیه (THY)، پروازهای داخلی و بین المللی خود را که به دلیل ویروس کرونا متوقف کرده بود، پیش نویس برنامه ریزی مجدد پروازهایش را که مربوط به ماه های: ژوئن، جولای و اوت می باشد، اعلام نمود. بر طبق این اطلاعات، شرکت هواپیمایی ترکیه که پیش از این به دلیل شیوع کووید-19، پروازهای داخلی را تا 20 ماه مه و پروازهای بین المللی را تا 28 ماه مه به تعویق انداخته بودند، مطابق برنامه جدید، پروازهایی را برای ماه های اعلام شده، پیش بینی کرده است.

این شرکت که قصد دارد پروازهای داخلی را در ماه ژوئن از سر بگیرد، پروازهای بین المللی را نیز به تدریج برنامه ریزی خواهد کرد. این برنامه ریزی که برای یک دوره سه ماهه درنظر گرفته شده، شامل 75 پرواز رفت و برگشت از 22 نقطه در خارج از کشور به 19 کشور دیگر می شود که عبارتند از پروازهای: تورنتو در کانادا، آلماتی در قزاقستان، کابل در افغانستان، توکیو در ژاپن، شانگهای در چین، سئول در کره جنوبی، سنگاپور، کپنهاگ در دانمارک، استکهلم در سوئد، اسلو در نروژ؛ فرانکفورت، برلین، دوسلدورف و مونیخ  در آلمان، وین در اتریش، آمستردام در هلند، بروکسل در بلژیک، مینسک در بلاروس، تفلیس در گرجستان و بیروت در لبنان، کویت.

بر این اساس پیش بینی شده در ماه ژوئن، پرواز به کلیه مناطق داخلی کشور مجددا از سرگرفته شود که در شرایط عادی و در مرحله نخست %60 پروازها انجام خواهند شد. لذا، سازمان THY قصد دارد پروازهای خود را در ماه ژوئیه و آگوست افزایش دهد؛ همچنین، یک پرواز هفتگی شامل: 572 پرواز رفت و برگشت به 74 کشور در 103 نقطه در ماه ژوئیه و 937 پرواز رفت و برگشت به 98 کشور در 160 نقطه در ماه آگوست، درنظر گرفته شده است.

دیدگاه بگذارید