تداوم روند فروش مسکن با بیت کوین

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

همزمان با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، تغییرات به وقوع پیوسته در بخش های اقتصادی و تجاری نظیر حوزه املاک، موجب تاثیر بر روی روش های پرداختی گردید. از این رو، اکنون دیگر در معاملات بویژه فروش ملک، به جای پول از ارزهای دیجیتالی شناخته شده تر مانند «بیت کوین»، استفاده می شود که سهولت بسیاری دارد.

امروزه ارزهای دیجیتالی کم کم در حال جایگزین شدن با ارزهای رایج هستند. همانطور که کاربرد این ارزها در بسیاری از بخش ها اعم از خودرو، انجام مسافرت و حوزه فناوری اطلاعات در حال گسترش می باشد، به همان اندازه نیر در حال بدست آوردن جایگاه خود در بخش املاک است. برهمین اساس، اکنون سرمایه گذاران خارجی می توانند با ارزهای دیجیتال در ترکیه خانه اقدام به خرید کرده و از طریق این روش پرداختی جدید، به ویژه برای سرمایه گذاران خارجی در مناطق توسعه یافته، از «بیت کوین» به عنوان یک ارز دیجیتالی در کنار سایر ارزهای پرداختی مانند: لیر ترکیه، دلار و یورو، افزوده شده است. این درحالی است که با مشخص شدن عدم بازگشت روال عادی جهان به دوران پیش از کرونا، پیش بینی می شود استراتژی و راهبردهای لازم در هر بخش، با کمک فناوری های جدید تغییر نماید.

عصر ارز دیجیتالی در فروش مسکن

با توجه به تبدیل شدن فناوری های دیجیتالی به بخش اجتناب ناپذیر از معاملات تجاری در زمینه های مختلف، ارزهای دیجیتالی روز به روز بیشتر به روش جایگزین برای پرداخت در معملات تبدیل می شوند؛ بدین ترتیب، روش های قدیمی تجارت،‌ جایگزین راه حل های قابل اعتمادتر و استفاده از فناوری های پیشرفته گردید. جایگزینی روش هایی چون قراردادهای دیجیتالی و پرداخت از طریق ارزهای دیجیتالی به ویژه در بخش هایی که حجم انتقال پول بالاست، بیشتر مورد بحث می باشند. از این رو، فناوری ارزهای دیجیتالی به عنوان یک روش پرداختی در فروش مسکن به عنوان روندی رو به رشد ادامه خواهد داشت.

بر اساس آنچه گفته شد، پیش بینی می شود در آینده خرید ملک از طریق ارزهای دیجیتالی بیشتر صورت گرفته و ارزهای دیجیتالی یا رمز ارزها (کریپتوکارنسی – Cryptocurrency)، گزینه های سریع و آسان تری پرداخت را ارائه دهند که صرفا نیاز به دسترسی اینترنتی می باشند. استفاده از این روش بویژه در ترکیه هنگام خرید مسکن توسط سرمایه گذاران خارجی که خارج از این کشور زندگی می کنند، بسیار مهم و روند کار را ساده تر خواهد کرد. بدین طریق، بکارگییری روش های هوشمند نظیر پرداخت دیجیتالی، نه تنها برای شرکت ها بلکه برای سرمایه گذاران مستقل در حوزه مسکن نیز، سهولت زیادی را فراهم می کند؛ درحالیکه همراه با دیجیتالی شدن روش های قدیمیِ فروش و پرداخت دیگر منسوخ می شوند، بدیهی است شیوه های جدید چون بیت کوین به عنوان ارز دیجیتالی، جایگزین آنها خواهند شد.

افزایش فروش مسکن از طریق بیت کوین

با افزایش فروش مسکن در ترکیه با استفاده از بیت کوین، مخصوصا با توجه به اعطای حق شهروندی در ازای خرید بالای 250 هزار دلار توسط اتباع خارجی، فروش ملک به آنها توانسته جایگاه مهمی را در بازار ترکیه به خود اختصاص دهد. بر طبق آمار بدست آمده، حدود %25 این میزان از فروش به سرمایه گذاران خارجی، از طریق بیت کوین صورت گرفته است. این درحالی است که انتقال پول از خارج به داخل ترکیه با روش های قدیمی، روندی نسبتا طولانی و سخت داشته و در چنین شرایطی، مزیت استفاده از ارزهای دیجیتال بیش از پیش خود را نشان می دهد؛ چراکه پرداخت های انجام شده از طریق بیت کوین، می تواند خیلی سریعتر به حساب طرف مقابل واریز و به این ترتیب معاملات سریعتر انجام شوند.

با توجه به آنچه گفته شد، در حالی بخش عمده ای از خرید ملک توسط سرمایه گذاران خارجی و با استفاده از بیت کوین صورت می گیرد که، مهاجران و شهروندان ترکیه ای نیز دید مثبتی نسبت به خرید با ارز دیجیتالی از خود نشان می دهند؛ اگرچه به دلیل شیوع کرونا شاهد کاهش در فروش مسکن بویزه طی برخی از ماه های سال 2020 بوده ایم، اما پیش بینی می شود با پشت سرگذاری این مرحله و نیزافزایش تعداد مردمی که واکسینه می شوند، طی 2021 بتوان به آمار بالاتری در فروش ملک رسید. این وضعیت نشان می دهد فروش مسکن در ترکیه با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، می تواند خیلی سریع به نیازهای یک بازار بزرگ پاسخ دهد؛ لذا، انتظار می رود با استفاده از ارزهای دیجیتالی، میزان فروش بیشتر از این میزان نیز گردد.

مزایای سرمایه گذاری در مسکن با بیت کوین

به لطف پرداخت با ارزهای دیجیتال، تراکنش هایی مانند: نقل و انتقال پول بین حساب ها با اطمینان بیشتر، بسیار سریع تر و بدون تفاوت ارزش ارزی، انجام می شود؛ به همین دلیل، برای اتباع خارجی که می خواهند ارزهای دیجیتالی خود را در بخش املاک سرمایه گذاری کنند، خرید مسکن با بیت کوین بسیار سودمند خواهد بود. سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاری در کشوری مثل ترکیه که ارزش مسکن در آن به سرعت رو به رشد می باشد، می توانند سرمایه گذاری های خود را به روشی بدون خطر و امن انجام دهند. ارزهای دیجیتال با ارزش بازار جهانی 140 میلیارد دلار،‌ علاوه بر حوزه هایی مانند: گردشگری، غذا، فناوری اطلاعات و خودرو، در بخش املاک نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان، ترکیه به عنوان که یکی از کشورهای جذاب منطقه جهت سرمایه گذاری در بخش املاک، امکان استفاده از سایر ارزهای دیجیتالی چون: ریپل (XRP)، اتریوم (ETH)،‌ بیت کوین کَش (BCH)، بیت کوین گلد (BTG)، لایت کوین (LTC)، تِتِر (USDT)، و استلار (XLM)، را در کنار بیت کوین (BTC)، در فروش مسکن به اتباع خارجی بکار گیرد.

 

دیدگاه بگذارید