11 دلیل برای تعطیلات پاییزی

۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳

(11 دلیل برای گذراندن تعطیلات پاییزی در ترکیه)/(11 دلیل برای تعطیلات پاییزی در ترکیه)

هر چند فصل پاییز برای خیلی ها به معنی هیجانِ باز شدن مدارس و آمادگی برای زمستان است، اما برای بسیاری نیز به معنای شروع تعطیلات می باشد. آن هم تعطیلاتی از نوع پرانرژی، متفاوت، جوی بی نظیر و سرشار از آرامش…

مقاله درج شده در وب سایت Gezegenikeşfet.com.tr، دیدگاه جدیدی را برای درک از تعطیلات بیان کرده است؛ تعطیلات در پاییز…

اگرچه تعطیلات پاییزی از دید بسیاری عجیب به نظر می رسد، اما برای اینکه در این فصل به تعطیلات بروید دلایل موجه زیادی وجود دارد. همچنین اگر از گرمای طاقت فرسای تابستان بیزارید، فصل پاییز بهترین زمان برای گشت و گذاری به دور از گرمای هوا و لباس های خیس از عرق می باشد! در زیر به بیان 11 دلیل برای گذراندن یک تعطیلات پاییزی در ترکیه پرداخته شده است…

 • راحت ترین فصل برای گرفتن مرخصی

اگر در یک دفتر شلوغ کار می کنید و سابقه کاری تان کم می باشد، ممکن است گرفتن مرخصی در ماه های تیر و مرداد (ژوئیه و اوت)، سخت و شما را دچار استرس کند. مخصوصا اگر همسرتان نیز در محل دیگری مشغول به کار باشد، ممکن است درست زمانی که شما موفق به گرفتن مرخصی شدید، او با خبری ناخوشایند (عدم دریافت مرخصی)، شمارا ناراحت کند. از سوی دیگر و در بین بحث داغ مرخصی گرفتن، گردشگران پاییزی با بیان این موضوع که در شهریور ماه (سپتامبر)، به تعطیلات خواهند رفت، در واقع با یک تیر دو نشان می زنند! هم در محل کارشان کارمند محبوب اعلام می شوند و هم هر قدر که بخواهند می توانند مرخصی بگیرند.

برای داشتن یک تعطیلات پاییزه، دلایل موجه زیادی دارد که از جمله آنها می توان به دوری از هرج و مرج در مقصد گردشگری اشاره کرد. تعطیلات پاییزه بدون دوندگی، آرام، دنج و ساکت است.

 • تعطیلاتی دنج و آرام

از آنجایی که افراد بسیاری تابستان را برای تعطیلات ترجیح می دهند، لذا فصل پاییز مقصدهای گردشگری خیلی خلوت تر خواهند بود. آهنگ های بیس داری که روزهای گرم تابستان از سواحل به گوش می رسیدند، اکنون جای خود را به موزیک های ملایم می دهند. پاییز، وقت استراحت برای صاحبان مراکز تفریحی و گردشگران است. همچنین، نگرانی های بیهوده از قبیل پیدا کردن صندلی ساحلی مناسب برای آفتاب گرفتن نیز وجود نخواهد داشت.

 • هوا، خفه کننده نیست

تعطیلات تابستانی زیباست اما گاهی ممکن است گرما و رطوبت خسته کننده باشد. اگر اهل گشتن و کشف مناطق جدید باشید، پاییز بهترین زمان برای این کار است. در این فصل هم میزان رطوبت هوا کاهش می یابد، هم آفتاب در حد تابستان آزار دهنده نیست و هم هوا با وزش ملایم باد همراه است. با وجود شرجی نبودن هوا، همچنان می توانید برنزه شوید. عصرها یک ژاکت سبک، برای گرم شدن کافی است. به طور خلاصه، به ویژه در سواحل جنوبی و ماه های شهریور و مهر (سپتامبر و اکتبر)، نه سردتان خواهد شد نه گرم.

 • از جیغ و داد بچه ها خبری نیست

این مورد، برای افراد بدون فرزند صدق می کند. بنابراین خانواده هایی که فرزند دارند، نباید از این موضوع دلگیر شوند! فرزندان تاج سر ما هستند و زندگی با آنها به گونه ای دیگر زیباست؛ اما کنترل کودکان در تعطیلات کار ساده ای نیست. وقتی آنها در حال دویدن به این سو و آن سو هستند، ممکن است برای خانواده و اطرافیانشان دردسر ساز شوند. لذا پاییز برای کسانی که در طول سال بسیار سخت کار می کنند، فرصت مناسبی برای استراحت کردن محسوب می شود. شما می توانید به راحتی هنگام آفتاب گرفتن روی صندلی ساحل، در کمال سکوت کتابتان را مطالعه کنید.

 • کاهش قیمت هتل ها

اما برسیم به مزایای اقتصادی. با افتتاح مدارس در ماه شهریور/مهر (سپتامبر)، قیمت ها به خصوص در مناطق جنوبی ترکیه تقریبا تا نصف کاهش می یابند. افرادی که به دلیل محدودیت های اقتصادی در تابستان به تعطیلات نمی روند، می توانند پاییز را انتخاب کنند. همچنین، در حالی که در تابستان با مبلغی مشخص می توانند در اتاق های استاندارد/اقتصادی اقامت کنند، با همین میزان می توانند در پاییز در اتاق های جونیور سوئیت اتاقی دریافت کنند. به واسطه این امکانات، می توانید در طول تعطیلات رفاه و آسایش خودتان را بیشتر کنید.

 • کاهش قیمت بلیت های اتوبوس و هواپیما

در تعطیلات برای هزینه حمل و نقل دیگر نیازی به صرف بودجه زیاد نیست. به ویژه در پی باز شدن مدارس و در مناطقی مانند آنتالیا و موغلا، فرصت تهیه بلیت های ارزان هواپیما بوجود می آید. شما می توانید با همان هزینه ای که در تابستان برای تهیه بلیت یک طرفه پرداخت می کنید، در پاییز یک بیلت رفت و برگشت بگیرید. همچنین، تخفیف های خوبی در شرکت های اتوبوسرانی وجود دارد؛ بدین ترتیب می توانید هزینه هتل و هم حمل و نقل را کاهش بدهید.

 • همه مشغول کارند و شما در تعطیلاتید!

زیباترین بخش تعطیلات پاییزی این است که وقتی همه مشغول کارند، شما در تعطیلات به سر می برید. مخصوصا اگر برای تعطیلات به جنوب ترکیه رفته باشید و روی یک صندلی دراز کشیده، نوشیدنی تان را بنوشید و کتابتان را بخوانید و از این موقعیت لذت ببرید! همچنین، درحالیکه به دلیل کم شدن نور آفتاب پوست همه روشن تر می شود، شما با تن برنز همه را خیره خواهید کرد. ویژگی های دیگر زیادی برای تعطیلات پاییزی وجود دارد که از جمله آنها، این است که تمام صندلی های ساحلی مال شماست!

 • عدم نگرانی از پیدا نکردن صندلی ساحلی خالی

اگر بخواهیم بزرگترین ضدحال لذت بردن از دریا را بگوییم، قطعا جواب پیدا نکردن صندلی ساحلی خالی خواهد بود. حتی اگر در هتل لوکس نیز اقامت داشته باشید، باید راس ساعت 6 صبح برای پیدا کردن جای خالی از خواب شیرینتان بیدار شوید! شاید این یکی از بزرگترین دغدغه ها در تعطیلات تابستانی محسوب شود، اما اگر در شهریور/مهر ماه (سپتامبر)، برای تعطیلات به سواحل جنوبی ترکیه بروید، دیگر این موضوع جای نگرانی برای شما نخواهد داشت؛ چراکه همه صندلی ها از آن شماست!

 • می توانید بدون رزرو قبلی به رستوران ها بروید

یکی دیگر از دلایل ضدحال خوردن در تعطیلات، پیدا نکردن جا برای صرف شام در رستوران ها می باشد. علاوه بر این، صف های طولانی در هتل های مجهز نیز موردی دیگر است. دیدن صف های طولانی در نیم ساعت مانده به زمان غذا، فقط در چنین حالت هایی ممکن است. اما در پاییز، حتی در معروف ترین رستوران ها نیز امکان صرف غذا بدون رزرو قبلی ممکن خواهد بود. در هتل هایی با کلیه امکانات نیز، تمام میزها در اختیار شماست؛ نوش جانتان…

 • می توانید مکان های تاریخی را راحت تر بگردید

در تابستان گشت وگذار در شهرهای باستانی، موزه ها و کشف غنایم فرهنگی اغلب به دلیل گرمای طاقت فرسا و رطوبت هوا میسر نیست. حتی اگر به این مناطق بروید، باز هم به دلیل محبوبیت، بسیار شلوغ بوده و به دلیل ازدحام زیاد امکان بازدیدِ راحت ممکن نمی باشد. اما پاییز برای کشف چنین مکان هایی، زمان بسیار ایده آلی به شمار می رود؛ چراکه هم دنج بوده و هم بدون انتظار در صف های طولانی، می توانید در مکان های تاریخی و فرهنگی گشت بزنید.

 • می توانید عکس های فوق العاده زیبایی بگیرید

پاییز فرصت بسیار مناسب برای گرفتن عکس های زیبا است. گرفتن عکس هایی فوق العاده با طیف های رنگی: زرد طلایی، نارنجی و قرمز آتشین، فقط در این فصل ممکن می باشد. همچنین، از آنجایی که گرمای هوا و رطوبت در حد معمول است، تضاد رنگی و نوریِ ایجاد شده در عکس های تابستانی، جای خود را به تصاویری شفاف تر می دهد؛ لذا، جو عکاسی در این فصل حال و هوای دیگری دارد. برای یک عکاسی فوق العاده، تمام شرایط مهیا می باشند.

چیزی به نام تعطیلات بد وجود ندارد

گاهی بد نیست از روال عادی زندگی خارج شویم و متفاوت تر از بقیه عمل کنیم. در حالی که همه تعطیلات خود را به پایان رسانده و در رویای تعطیلات تابستانی سال آینده خود به سر می برند، شما این فرصت را دارید در فصل پاییز تازه به سفر بروید. کافی است فقط یک بار لذت تعطیلات در این فصل را بچشید و به شما اطمینان می دهیم از آن پس، هر سال بی صبرانه در انتظار پاییز خواهید ماند. به اختصار می توان گفت چیزی به نام تعطیلات بد وجود ندارد، تعطیلات در پاییز نیز بسیار دلنشین می باشد.

دیدگاه بگذارید