بخشنامه وزارت کشور ترکیه برای کلیه مراکز خرید

۴ اردیبهشت, ۱۴۰۳

وزارت کشور ترکیه درخصوص اصول کار مراکز خرید، بخشنامه ای را که به دلیل شیوع ویروس کرونا، پیش از این فعالیت آنها را متوقف می نمود را لغو و مجددا به آنها اجازه فعالیت داده و این بخشنامه جدید را در 11 مه 2020 به فرمانداری های 81 استان ابلاغ کرد

به موجب این بخشنامه که دربرگیرنده مراحل و اصول تعیین شده لازم است، بواسطه ارزیابی های انجام شده وزارت بهداشت و وزارت بازرگانی می باشد. بر این اساس، مراکز خرید بعد این می توانند از ساعت 10 الی 22 به فعالیت بپردازند و کلیه شاغلین و مشتریان نیز ملزم به استفاده از ماسک می باشند (ماسک های استفاده شده می بایست تعویض شوند). افرادی که از قانون مربوط به نحوه استفاده از ماسک پیروی نکنند، اجازه ورود به مراکز خرید را نخواهند داشت؛ نگهبانان نیز می بایست از ماسک، عینک یا شیلد (محافظ صورت)، استفاده کنند. در ورودی مراکز خرید، تب شهروندان و کارکنان اندازه گیری شده و افرادی که دمای بدنشان بالای 38 درجه باشد، به موسسات بهداشتی هدایت خواهند شد.

حداکثر زمان حضور در مراکز خرید، 3 ساعت خواهد بود

طبق قوانین تصویب شده جدید دولت، مشتریان باید هر چه سریع تر خرید های خود را انجام داده و مرکز خرید را ترک کنند، لذا آنها نمی توانند بیش از 3 ساعت در مرکز خرید حضور داشته باشند و این موضوع در کنار رعایت فاصله مناسب اجتماعی،  به مشتریان تذکر داده خواهد شد. علاوه بر بخش های مشترک در مراکز خرید که برای: نشستن، انتظار و استراحت می باشند، کلیه میزها و صندلی ها در بخش هاییی چون: رستوران، محل نوشیدنی و غذا خوردن، برداشته خواهند شد. طبق بخشنامه وزارتخانه در تاریخ 21 مارس، رستوارن های موجود در چنین مراکزی، فقط می توانند به صورت غذاهای بیرون بر و بسته بندی شده، محصولات خود را ارائه دهند. همچنین، برای مشتریانی که در فودکورت ها در انتظار سفارش غذای خود هستند، علایم هشدار دهنده فاصله اجتماعی 1 متری، روی زمین رسم می شود؛ این خطوط در مکان هایی مانند: اطلاعات، ورودی مرکز خرید و محل پرداخت نیز، به کار می رود و محل هایی از قبیل: زمین بازی، کافی نت، کافه، سینما، باشگاه، حمام و سونا، در پی ادامه محدودیت های محل کار، فعالیتشان در مراکز خرید مجاز نیست.

در همین راستا، رویدادهای جمعی مانند کنسرت ها و نمایش فیلم  تئاتر، دیگر در مراکز خرید مجاز نخواهد بود و آرایشگاه و سالن های زیبایی در چارچوب قوانین تعیین شده، به فعالیت های خود ادامه خواهند داد. آسانسورها نیز صرفا توسط افرادی که نیاز مبرم به آن دارند، قابل استفاده بوده و می بایست برای حفظ فاصله اجتماعی، در قسمت هایی مشخص شده قرار بگیرند. از سوی دیگر، مسیریاب های دیجیتالیِ لمسی که مکانِ مشتری ها و مقصدی که قصد رفتن به آن را دارند (مغازه، پارکینگ، اتاق مراقبت از کودک، اطلاعات، آسانسور و…)، مشخص می کند، بعد این غیرفعال خواهند بود. سرویس کارواش و خدمات واله در مراکز خرید موقتا ارائه نمی شود و مساجد نیز تا تاریخ اعلام شده توسط وزارت بهداشت بسته می باشند.

تعداد مشتریان پذیرفته شده در مراکز خرید

مناطقی که می توانند تعداد مشتری/بازدیدکننده فعال را به طور همزمان در مراکز خرید بپذیرند، 1 نفر به ازای هر 10 متر مربع خواهد بود. محل های کار واقع در مراکز خرید، به انضمام مشتری و کارمندان در کل منطقه فروش، 1 نفر به ازای هر 8 متر مربع می باشد. با مدیریت مرکز خرید، تعداد کل مشتریانی که می توانند همزمان در مرکز خرید پذیرش شوند، در مکان هایی که برای همه قابل مشاهده است، قرار می گیرد و این اطلاعات در صفحات اینترنتی مراکز خرید نیز در دسترس خواهد بود. در ورودی محل های کار در مراکز خرید، با قرار دادن: بنرها، پوسترها یا علائم، تعداد مشتریانی که می توانند همزمان پذیرش شوند نشان داده می شود. براساس تعداد مشتریانی که همزمان می توانند در داخل مرکز حضور داشته باشند، سامانه ای که مدیریت ورودی-خروجی از مرکز خرید را دارد توسط مدیریت مرکز خرید ایجاد و وقتی تعداد مشتری های داخل به حداکثر برسد، مشتری/بازدید کننده جدید پذیرفته نمی شود. علاوه بر این به منظور جلوگیری از تراکم احتمالی در ورودی های مراکز خرید، علامت گذاری هایی که نشان دهنده فاصله گذاری اجتماعی است با فواصل 1 متر و قابل رویت در روی زمین رسم خواهد شد. برای جلوگیری از تماس متقابل مشتریان در ورودی ها و خروجی های مرکز خرید، تمهیداتی اتخاذ خواهد شد. تا حد امکان ورود از یک طرف و خروج از طرف دیگر خواهد بود و علایم نیز به منظور هدایت مشتریان روی زمین رسم می شود.

نظافت و تدابیر بهداشتی

به منظور اطمینان از بهداشت شخصی و قوانین نظافت، ضدعفونی کننده های دستی در مرکز خرید و در ورودی محل کار موجود می باشد. به دلیل اثرات سمی سیستم های ضدعفونی کننده پاشنده (تونل ضدعفونی)، که از سوی مراجع بهداشتی جهان توصیه نمی شود، اجازه استفاده از این سیستم ها در مراکز خرید وجود نخواهد داشت. درهای گردان در ورودی مراکز و تسمه های پله برقی، سطوحی که مرتبا لمس می شوند مانند: دستگیره درها، نرده ها و دکمه های آسانسور، هر سه ساعت تمیز شده و ضدعفونی لازم نیز انجام می گیرد. کف محل های کار به ویژه مناطق مشترک در مرکز خرید، روزانه با آب و مواد شوینده تمیز می شود؛ همچنین توجه ویژه ای به پاکیزگی سطوحی که اغلب مورد تماس لمس واقع می شوند، خواهد شد. برای تمیز کردن سینک ها و سرویس های بهداشتی موجود در مراکز خرید از مواد ضدعفونی کننده استفاده و پوسترهایی در رابطه با شستشوی دست و نحوه بکارگیری مناسب از ماسک ها در سرویس های بهداشتی نصب خواهد شد؛ استفاده از خشک کن های دستی در توالت های مرکز خرید ممنوع است و حوله های کاغذی یکبار مصرف جایگزین می شود.

با پاک کردن صفحه کلیدهای رایانه، تلفن و سایر سطوح دستگاه های محل کار با مواد ضدعفونی کننده، ضدعفونی لازم انجام می شود. ابزارهایی از قبیل چرخ دستی که از سوی مراکز خرید برای استفاده های مشترک به مشتریان داده می شود، بعد استفاده شخصی به درستی تمیز خواهند شد. در بخش دستگاه های ATM حتما یک ماده ضدعفونی کننده دستی قرار داده می شود. علاوه بر آن، سطوح دستگاه ها هر ساعت یک بار ضدعفونی می شوند. هوای داخلی در سیستم های تهویه مراکز خرید مورد استفاده قرار نمی گیرد، تهویه با %100 هوای بیرون تامین می شود. پرده های هوا در درهای ورودی مراکز خرید قطعا به کار نمی روند. جدا از سیستم های تهویه مرکزی، از سیستم های تهویه مطبوع نیز استفاده نخواهد شد. تهویه در شب، هنگامی که ساختمان در حال استفاده نیست، ادامه داشته و کنترل و تغییر فیلترهای سیستم تهویه به طور مرتب انجام می شود.

تدابیری برای محل های کار

در ورودی های محل کار و صندوق، مایع ضدعفونی دست قرار داده می شود و به منظور حمایت از قانون فاصله اجتماعی، مشتریانی که خارج از محل کار منتظر هستند، حداقل یک متر از هم فاصله خواهند داشت. همچنین، به مشتریان یادآوری می شود ماسک های خود را در اتاق پرو درنیاورند و هر مشتری 10 دقیقه حق استفاده از اتاق پرو را خواهد داشت؛ پس از خروج وی نیز، اتاق تهویه شده و سطوحی که غالبا لمس شده اند بخوبی تمیز خواهند شد. برای ایجاد تهویه مناسب هوا در فروشگاه هایی که بیش از دو اتاق پرو دارند، یک در میان از کابین ها استفاده می شود. تست محصولاتی که بیش از یک نفر با آنها در تماس هستند (به ويژه لوازم آرایشی)، مجاز نبوده و این محصولات فقط از سوی کارکنان فروشگاه برای تست به کار می روند. پرداخت ها تا حد امکان به صورت غیر نقدی و بدون تماس خواهد بود.

تدابیری برای کارکنان

علاوه بر اقدامات انجام شده توسط مدیریت مرکز خرید، به موجب قانون بهداشت و ایمنی شغلی شماره 6331 و مقررات مربوط به آن، با توجه به همه اثرات بیماری همه گیر، در مورد مواردی از قبیل: شرایط انتقال Covid-19، سرعت و تاثیرات بیماری در بیماران مبتلا به بیماری مزمن و وضعیت کارمندانِ در معرض خطر، برای کلیه کارکنان در نظر گرفته می شود. همچنین، تهیه و استفاده از: مواد، ابزار، تجهیزات و سیستم ها، ساختار اداری ناشی از مسئولیت سنجش، حسابرسی و پیگیری Covid-19، ارزیابی خطر از نظر ایمنی و بهداشت شغلی توسط کمیسیون، که شامل پزشک کار و متخصص بهداشت عمومی است، در مورد موضوعاتی از جمله نیاز به تعیین تکلیف نیز انجام و مواد محافظ و تجهیزات مورد نیاز پرسنل کار، توسط محل کار تامین می شود. مدیریت های مراکز خرید در خصوص انجام یا عدم انجام تدابیر اتخاذ شده، نظارت و پایش های لازم را انجام داده و در صورت ثبت تخلف، موارد برطرف خواهد شد. برای این منظور، «مسئول اقدامات/مامورین ویروس کرونا» برای هر مرکز خرید تعیین می شود. آموزش های تئوری و عملی درخصوص تغییر تعاریف شغلی، اقدامات انجام شده درمورد Coronavirus و آنچه باید انجام شود، به کارکنان امنیت، بهداشت و نظافت، در مرکز خرید ارائه می شود.

نظارت بر مراکز خرید

کمیسیون 5 نفره توسط استانداری ها تاسیس می شود که در آن کارشناسان بهداشت عمومی و مهندسین مکانیک مستقر خواهند شد.این کمیسیون مطابقت مراکز خرید طبق قوانین مندرج در مبارزه با Covid-19 را بررسی می کند و این ممیزی حداقل هفته ای یک بار برگزار و از اجرای درست تدابیر اتخاذ شده در چهارچوب قوانین، اطمینان حاصل خواهد شد. همچنین، جریمه های اداری مطابق ماده 282 قانون بهداشت عمومی برای کسانی که تدابیر را رعایت نمی کنند اعمال خواهد شد.

 

دیدگاه بگذارید