مرحله دوم خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر

۱ اردیبهشت, ۱۴۰۳

همانگونه که می دانید، معمولا بلیط های مربوط به مسابقات جام جهانی در دو مرحله اصلی به فروش می رسند که مرحله اول، پیش از چندین ماه پیش از قرعه کشی جام جهانی و مرحله دوم، پس از اعلام زمان بندی مسابقه هر تیم و گروه بندی تیم ها، صورت می گیرد. موضوع مهمی که در این رابطه وجود دارد، قرعه کشی متقاضیان خرید بلیط ها بوده و این به معنای تعداد محدود بلیط ها و بالاتر بودن قیمت آنها در مرحله دوم و در مقایسه با مرحله اول می باشد.

در هر حال، با توجه به اعلام نتایج قرعه کشی تیم ها و معلوم شدن گروه بندی آنها، اکنون علاقه مندان به تماشای تیم های ملی خود و سایر تیم های محبوبشان، می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی فیفا و عضویت در آن، نسبت به خرید بلیط مسابقات موردنظرشان، هرچه سریع تر اقدام نمایند؛ نکته مهم اینکه، برای خرید موفقیت آمیزی بلیط های دلخواه و بالاتر رفتن شانس شما در قرعه کشی خرید بلیط، باید هرچه سریع تر اقدام و با مراحل خرید آن اشنا بود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت.

درنظر داشته باشید، در مرحله اول فروش بلیط به متقاضیان، تنها 800 هزار نفر از بین 17 میلیون متقاضی، در قرعه کشی مزبور موفق شده و شانس خرید بلیط مسابقاتی چون، افتتاحیه، نیمه نهایی و فینال را بدست آورده اند. این فرایند در مرحله دوم فروش بلیط ها، به شکل زیر خواهند بود.

مراحل خرید بلیط مسابقات جام جهانی 2022 قطر در مرحله دوم

در گام نخست: شما باید به وب سایت فیفا (FIFA.com)، مراجعه کرده و اگر دارای حساب کاربردی در آن نیستید، اقدام به عضویت در آن بنمایید. لذا، اگر قصد عضویت در سایت فیفا را دارید، می توانید مطابق شکل زیر، بر روی گزینه عضویت در بالای صفحه و سمت راست کلیک کرده و پس از درج مشخصات خود و یک ایمیل معتبر، مراحل عضویتتان به پایان می رسد.

گام دوم: با کلیک روی گزینه «International fans»، می توانید وارد صفحه مربوط به خرید آنلاین بلیط در مرحله دوم و شرکت در قرعه کشی مربوطه شوید.

گام سوم: حال در صفحه پیش رو، باید روی گزینه «Apply for tickets now» گلیک کرده تا درخواست خود مبنی بر خرید بلیط را ارائه نمایید.

گام چهارم: درج حروف نوشته شده در تصویر و ادامه فرآیند.

گام پنجم: شاید یکی از ناخوشایند ترین بخش های این جریان (علاوه بر خوش شانسی در برنده شدن در قرعه کشی خرید بلیط مسابقات دلخواه)، منتظر ماندن در صف متقاضیانی است که در حال انجام همین فرایند بوده و سیستم شما را به نوبت و پس از حداکثر 5 تا 20 دقیقه (بسته به سرعت اینترنت شما و تعداد متقاضیان آنلاین)، به صفحه بعد انتقال خواهد داد؛ مدت انتظار شما با پر شدن خط قرمز رنگ و زمان باقی مانده از این مدت، به نمایش در خواهد آمد.

نکته مهم: به هیچ عنوان تا پر شدن کامل خط قرمز، صفحه را ترک نکنید چراکه باعث می شود جایگاه خود در صف را از دست و مجبور شوید دوباره فرآیند را از ابتدا آغاز کنید.

گام ششم: پس از پر شدن نوار، شما وارد درگاه فروش بلیط شده ولی توجه داشته باشید که برای چند دقیقه، صفحه به شکل زیر ثابت مانده و به هیچ عنوان نشانه نقص فنی یا هرگونه مشکل در عملکرد وب سایت، نیست؛ لذا، صبور بوده و منتظر ارجاع به مرحله بعد باشید.

گام هفتم: پس از گذشت جند دقیقه، گزینه ENTER برای شما ظاهر شده که باید روی آن کلیک کنید.

گام هشتم: در این مرحله، قوانین فروش بلیط بطور کامل شرح داده شده و برای اطلاعات بیشتر نیز، می توانید روی گزینه «click here»، کلیک نمایید (بهتر است این کار را به بعد از خرید بلیط موکول کنید)؛ حال در انتهای صفحه، گزینه بنفش رنگ موجود را انتخاب نمایید.

گام نهم: اکنون شما رسما یکی از میلیون کاربران وب سایت فیفا بوده و با وارد کردن ایمیل و رمز عبورتان، فرایند خرید بلیطتان را ادامه دهید.

گام دهم: حال، شما باید تبعیت از قوانین وب سایت را تایید نمایید.

گام یازدهم: کلیک روی دکمه بنفش رنگ در انتهای صفحه جهت ثبت درخواست خرید بلیط مسابقات.

گام دوازدهم – بخش 1: پیش روی شما صفحه ای خواهد بود که باید مشخصات شخصی خود مانند: جنسیت، نام و نام خانوادگی، ملیت، شماره پاسپورت و زبان موردنظر خود را وارد کنید.

گام دوازدهم – بخش 2:: درج سایر مشخصلات مانند: آدرس محل سکونت، کدپستی، شهر محل اقامت، کشور، شماره تلفن همراه و شماره تلفن جایگزین را، ثبت کنید.

گام دوازدهم – بخش 3: انتخاب تیم مورد نظر و دلخواهتان که قصد خرید بلیط مسابقات آن را دارید؛ چرا که بخشی از دسته بندی های فروش بلیط، بر اساس این انتخاب می باشد.

گام سیزدهم: اکنون سه گزینه پیش روی شماست که عبارتند از: گزینه قرمز رنگ «خرید مجزای بلیط ها (INDIVIDUAL MATCH TICKETS)»، گزینه بنفش رنگ «خرید سری بلیط های چهار استادیوم (FOUR-STADIUM TICKETS SERIES)»، و گزینه نارنجی رنگ «بلیط های پشتیبانی و پشتیبانی مشروط (SUPPORT TICKETS & CONDITIONAL SUPPORTER TICKETS)».

برای هموطنانی که قصد خرید بلیط بازی های تیم ملی ایران را دارند، باید گزینه نارنجی را انتخاب و سپس گزینه ارغوانی (ACCESSIBILITY TICKETS)، را کلیک کنند.

گام چهاردهم: اکنون شما به بلیط بازی های ایران در مرحله گروهی دسترسی داشته و می توانید آنها رابه ترتیب زمانی، انتخاب نمایید.

گام پانزدهم: در صورتی که شما دارای معلولیتی هستید که نیاز به خدمات خاصی دارید، باید روی گزینه سمت چپ در پایین، کلیک کنید.

گام شانزدهم: با توجه به اینکه ارزش بلیط ها بر اساس جایگاهی است که خرید می کنید، به عنوان مثال، ارزش گذاری در رابطه با ورزشگاه احمد بن علی که میزبان بازی سوم ایران است، برحسب رنگ بندی به شرح زیر در عکس می باشد.

گام هفدهم: قیمت بلیط ها برحسب جایگاه و مرحله بازی ها عبارتند از:

گام هجدهم: درصورتی که تمایل به خرید هر یک از بلیط های مسابقات تیم ملی ایران دارید، باید روی گزینه سمت چپ در پایان کلیک کرده ولی اگر می خواهید بلیط هر سه بازی ایران در مرحله گروهی را بخرید، باید روی گزینه سمت راست کلید کنید.

گام نوزدهم: پس از تکمیل این مرحله، می توانید با کلیک روی دکمه سمت چپ، خرید خود بلیط/های خود را نهایی نمایید.

گام بیستم: اکنون دیگر صفحه زیر برای شما به نمایش درآمده باشد، شما به پایان مراحل خرید بلیط های جام جهانی 2022 قطر رسیده و باید منتظر اعلام نتیجه قرعه کشی بلیط ها بمانید. صفحه زیر، که توصیه می شود یک پرینت از آن بگیرید، تایید موفقت آمیز بودن تمامی مراحل فوق می باشد. در این مرحله، یک کد در اختیار شما قرار می گیرد که باید آن را تا زمان اعلام نتیایج قرعه کشی، نزد خود نگه دارید.

نکته مهم: تا پیش از اعلام نتایج این قرعه کشی، شما ملزم به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید بود.

تهیه و تنظیم: تایماز گلزار

منبع: www.varzesh3.com

دیدگاه بگذارید