چشمه های آب گرمِ صدها ساله و شفابخش ازمیر

۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳

از دیرباز، چشمه های آبگرم ترکیه، به عنوان یک راه و مرهم برای تسکین انواع دردها شناخته و مورد استفاده بوده اند. این چشمه ها که بدلیل مواد غنی و معدنی حل شده در آب، دارای خواص گوناگونی می باشند، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری ترکیه هستند. چشمه ها و آب های گرمی که برای صدها سال شفا بخش بوده اند.

ترکیه به لحاظ دارا بودن منابع آب های گرم زیرزمینی، دارای اهمیت زیادی می باشد. منابع موجود در ترکیه، هم از نظر جریان، دما و هم خواص مختلف فیزیکی و شیمیایی، از ویژگی های ممتازی برخوردار هستند. ازمیر شهری با تجربه هزاران ساله در زمینه آب های گرم و روش های درمانی آن می باشد که از عصر باستانی تاکنون همچنان در این زمینه فعال بوده است. از جمله مزایای برجسته شهر ازمیر در این رابطه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. فاصله پرواز 1-2 ساعته به بسیاری از کشورهای اروپایی
  2. شهری مدرن، معاصر و امن
  3. وجود کارمندان با تجربه و مسلط به چندین زبان خارجی
  4. آب و هوای خوب
  5. سیصد روز آفتابی در سال
  6. تعادل قیمت-کیفیت
  7. امکانات ورزشی برای میهمانان مسن
  8. مسیرهای دوچرخه سواری
  9. امکان درمان با میوه و سبزیجات طبیعی منطقه
  10. طیف گسترده غذایی سالم و تهیه شده از روغن زیتون و گونه های گیاهی بومی

ویژگی های درمانی و خدماتی مراکز درمانی آب گرم در ازمیر

در این مراکزِ آب درمانی علاوه بر بیماری های روماتیسمی، سایر امراض مانند: پوستی، ویژه زنان، تنفسی، اختلالات قلبی-عروقی، گوارشی، کلیه و مجاری ادراری، بیماری های متابولیسمی و اختلالات آلرژیک، درمان می شوند. طبق گفته متخصصین، مدت زمان سپری شده در آب های گرم باید حداقل 10 و حداکثر 15 روز باشد. در این مراکز درمان که در ازمیر واقعند، خدمات: اقامت، فیزیوتراپی و استخر، بصورت پک کامل برای کسانی که تمایل داشته باشند، ارائه می گردد. بیمارانی که قصد اقامت نداشته باشند نیز، می توانند از خدمات روزانه بهره مند شوند.

همچنین، آن دسته از مراکز درمانی در ازمیر که دارای چشمه های آب گرم می باشند، مجز به: اتاق های ویژه معلولین و سالمندان، تجهیزات مخصوص واحدهای فیزیوتراپی و نیز تمهیدات ویژه در استخرها، می باشند. این در مراکز که اکثر به روز نیز شده اند، به مسافران این امکان را می دهد تا در کنار انجام فرایندهای درمانی خود، در سایر زمان ها بتوانند تعطیلات بی نظیری خود را در: طبیعت زیبا، مکان های فرهنگی و مناطق باستانی-تاریخی، سپری نمایند.

وجود پرسنل آموزش دیده در این مراکز درمانی آب گرم، و نیز امکان ارائه خدمات در 12 ماه از سال، از جنبه های سودمند گردشگری سلامت در سطح ازمیر می باشند. از این رو، ازمیر با همسایگی از شمال با: برگاما، دیکیلی و منه من، در غرب با: چشمه و سفرحیصار، از جنوب با: تیره و از مرکز با: بالچُوا، (درمجموع از هر 4 سمت)، توسط چشمه های آبگرم احاطه شده است. دامنه دمای آب های گرم بین 27-153 درجه و دارای سرعت جریان بالایی می باشند.

مزایای درمانی چشمه های آب گرم

در مکان هایی در ازمیر که چشمه های آب گرم قرار دارند، می توان پانسیون، هتل های 5 ستاره و اقامتگاه های مختلفی را برای مسافران یافت. در این مراکز که خدمات اسپا نیز ارائه می شود، علاوه بر درمان با آب و گل، خدمات: استخر آب گرم، درمان های مختلف با ماساژ، عطر درمانی، رژیم، زیبایی و مراقبت را نیز، در برمی گیرد. اقامتگاه هایی که در ازمیر خدمات اِسپا ارائه می کنند، غالبا از آب های گرم و سرد به عنوان نوعی شیوه ماساژ به روش های مختلفی چون: جاری یا چکه کردن آن بصورت دوش یا غیره، برای آرامش بیشتر مسافرین استفاده می کنند.

با خدمات بهبود و سلامتی (Wellness)، می توانید مراقبت های لازم از بدنتان را به عمل آورده و آرامش ذهن، جسم و روحی خود را فراهم نمایید. در بخش های اِسپا و بهبود و سلامتیِ (Wellness)، موجود در هتل های چند ستاره و اقامتگاه ها، می توانید از: انواع خدمات ماساژ، مراقبت های پوستی، حمام گل و لای و تالاسوتراپی (دریا درمانی)، که با استفاده از محصولات طبیعی و توسط کادر با تجربه ارائه می شوند، بهره مند شوید.

دیدگاه بگذارید