بهترین نقاط برای پیاده روی و دویدن در ازمیر

۸ اردیبهشت, ۱۴۰۳

ازمیر تنها با حدود 80 روز بارندگی در طول سال، بهشتی برای علاقه مندان به پیاده روی و دویدن در فضای باز می باشد که می توانند، همزمان با سوزاندن کالری در تابستان، مناظر زیبای اژه را نیز تماشا کنند. مسیرهایی که از تفرجگاه های بزرگ ساحلی در نقطه تقابل شهر با دریا آغاز و به پارک های شهری می رسند؛ 5 مسیر برتر در ازمیر برای دویدن، در زیر معرفی می گردد.

  1. مسیر کوردون (Kordon)

این تفرجگاه معروف در ازمیر نه تنها به خاطر: هتل، کافه و رستوران، بلکه به دلیل وجود مسیر عالی و برای پیاده روی و دویدن و پیاده روی که 5-6 کیلومتر طول دارد نیز، از محبوبیت خاصی برخوردار است. این مسیر که از اسکله کوناک شروع و در ایستگاه قطار Alsancak به پایان می رسد، دارای چشم انداز عالی از دریا به همراه نسیمی مطبوع در تابستان می باشد. این مسیر از چندین میدان نمادین شهر نیز عبور می کند.

نقشه مسیر: Kordon, Izmir (Konak Iskelesi to Alsancak Tren Garı)

  1. مسیر ساحل Karşıyaka

با عبور از Kordon، به منطقه Karşıyaka (یعنی: ساحل روبرو)، در همسایگی آن و به تفرجگاهی می رسید که در رده دوم فهرست ما قرار دارد. در این مسیر می تو.انید افراد زیادی را مشاهده خواهید کنید که از کنار آبشار Mavişehir تا بندر Karşıyaka در حال قدم زدن، پیاده روی و دویدن هستند؛ مسیری که کاملا از کرانه دریا گذشته و در طول مسیر عبور هیچ خودرویی مزاحمت برای شما ایجاد نخواهد کرد.

نقشه مسیر: Karşıyaka, Izmir (Mavişehir to Karşıyaka İskelesi)

  1. مسیر Kültürpark

شاید بتوان Kültürpark را در زمره محبوبترین مناطق درون شهری ازمیر دانست که توانسته خود را از هیاهوی شهر جدا کند. مسیری که بسیار ساکت و آرام و مناسب برای پیاده روی و دویدن زیر درختان بوده و در پایان نیز می توانید تمرینات کششی خود را روی چمن ها و فضای سبز انجام دهید. همچنین، این پارک دارای آمفی تئاتر روباز آتاتورک (Atatürk Açık Hava Tiyatrosu)، می باشد که در آن اجراهای زیبایی چون: موسیقی زنده، باله، رقص مدرن و نمایش های تئاتر، برگزار می شوند؛ شاید تمرینات شما با اجرای موسیقی زنده همراه شود!

نقشه مسیر: Kültürpark, Izmir

  1. مسیر ساحل Gfzelyalı

کمی پایین تر از مسیر Kordon، منطقه Güzelyalı قرار دارد که دارای تفرجگاه ساحلیِ مختص به خود برای علاقه مندان به: پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری، می باشد. در همین حینی که شما سرگرم فعالیت های ورزشی خود هستید، می توانید برخی را درحال ماهیگیری ببینید. برای استفاده از این مسیر، می توانید از Üçkuyular Ferry Port حرکت خود را آغاز و نهایتا به فرهنگسرای Sabancı برسید، و اگر قصد تمرینات بیشتری را داردی، می توانید مسیرتان به طرف Alsancak Ferry Port ادامه بدهید.

نقشه مسیر: Güzelyalı, Izmir (Üçkuyular İskelesi to Sabancı Kültür Merkezi)

  1. مسیر Inciraltı Kent Ormanı

یکی از مسیرها و فضاهایِ سبز کمتر شناخته شده ازمیر، پارک شهری Inciraltı Kent Ormanı می باشد که فاصله کمی با دریا و کرانه ساحلی دارد. مطمئنا دویدن، پیاده روی یا دوچرخه سواری در زیر درختان همراه با صدای امواج، تجربه ای بسیار شگفت انگیز است (با توجه به اینکه شما هنوز در فضای شهری هستید). پس از پایان فعالیت ورزشی خود نیز، می توانید سمت ساحل رفته و صدف های زیبایی را جمع آوری کنید؛ مردم ازمیر دوست دارند این مطقه را «Cennet Bahçesi» یا همان باغ بهشتی، صدا بزنند.

نقشه مسیر: Inciraltı Kent Ormanı, Izmir

دیدگاه بگذارید