بهترین دسر فروشی های ازمیر

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

برخی از بهترین دسرهایی که می توانید در ازمیر بیابید، عمدتا در بسیاری از نانوایی های سنتی یا شیرینی های جدیدتر، در دسترس است؛ از این رو، یافتن آنها در این شهر کار سختی نبوده ولی اگر به دنبال بهترین آنها هستید، ما معروف ترین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

  1. ریحان پاستنِسی (Reyhan Pastanesi)

ریحان پاستنِسی که یکی از قدیمی ترین شیرینی فروشی های ازمیر می باشد، سال هاست که بواسطه انواع شیرینی های خوش طعم و متنوعی که می پزد، در سراسر ترکیه طرفدارارن بسیاری دارد. از معروف ترین محصولات ریحان پاستنِسی، می توان به انواع: کیک، کلوچه، شکلات خانگی و روکوکو (Rokoko – کیکی که با شکلات تلخ، ماکارون و خامه درست می شود)، اشاره داشت.

  1. Meşhur Hisarönü Şambalacısı

این شیرینی فروشی که در سال 1942 تاسیس شده، بهترین مکان برای چشیدن Şambala سنتی است؛ این دسر لذیذ که از بلغور پخته شده، ماست و شکر درست تهیه و روی آن شربت و بادام ریخته می شود، باید حتما آن را همراه با کایماک (Kaymak – خامه سرشیر)، امتحان کنید.

  1. سوینچ پاستانِسی (Sevinç Pastanesi)

یکی دیگر از نانوایی های بزرگ سنتی در ازمیر، سوینچ است که یکی از مکان های مورد علاقه مردم محلی برای صرف قهوه و شیرینی مخصوصا پالوا (Pavlova)، می باشد که نوعی دسر کیک همراه با میوه های تازه می باشد.

  1. شیرینی فروشی لئونه (Leone Patisserie)

یکی از مشهورترین کافه های ازمیر که می توان آن را پاتوق افراد متمول شهر دانست، شیرینی فروشی لئونه است که به سبک پاریسی، دارای تزئینات زیبایی در دکوراسیون و حتی دسرهایش می باشد. یکی از محبوب ترین محصولات این شیرینی فروشی، دسر رویال فراسییر (Royal Fraisier)، می باشد که نوعی کیک همراه با خامه و توت فرنگی تازه، و همچنین éclairs شکلاتی پر شده با خامه به سبک اصیل آن یعنی فرانسوی است.

  1. براوو پاستنِسی (Bravo Pastanesi)

براوو پاستنِسی که در ازمیر بواسطه بستنی های خود معروف می باشد، در تابستان ها شاهد جمعیت زیادی از مردم مشتاق در مقابل خود است. بستنی های این مکان که دارای طعم های مختلفی هستند، در بین آنها بستنی شکلاتی تلخ به همراه کیک ها و تارت های خوشمزه، دارای محبوبیت زیادی است.

  1. شیرینی فروشی آرپِگِ (Arpege Patisseri)

یکی از شیرینی فروشی های معروف در ازمیر که در مرکز شهر قرار دارد، آرپِگِ با مدیریت آشپز  باتجربه یعنی متین ساروهانلی (Metin Saruhanlı)، می باشد. بیاد داشته باشید که هنگام آمدن به این شیرینی فروشی، حتما محصولاتی مانند: کیک Passion (تهیه شده از: خامه میوه ای، موس شکلات شیر​​، و پرالین ترد)، پاریس-برست، اکلیرها، تارت ها (با مواد پر شده مختلف)، کلوچه و کیک های زیبا (تهیه شده از غیرمعمول مانند ماستیک)، را امتحان کنید.

  1. Şortan Pastanesi

این مکان که یکی از قدیمی ترین شیرینی فروشی های ازمیر می باشد، مطمئنا یکی از مکان هایی خواهد بود که در هر بار آمدن به ازمیر، حتما دوباره به آن سری خواهید زد. از اصلی ترین دلایل محبوبیت Şortan Pastanesi، می توان به شیرینی هایی مانند: اکلیر، تارتلت های عالی و لور تاتلسی (Lor Tatlısı – دسری که با پنیر لر درست می شود)، اشاره داشت.

  1. شیرینی پزی رِین (Rain Patisserie)

شیرینی فروشی رِین (باران)، یک شیرینی پزی کوچک در خیابانی فرعی و بسیار آرام است که به دلیل سلیقه عالی و قیمت های مناسبی که دارد، جزو شیرینی فروشی های محبوب در ازمیر می باشد. بهترین محصولانت آن نیز عبارتند از: شیرینی موزاییکی (سالامی شکلاتی)، و کیک آناناس.

  1. لوزان پاستنِسی (Lozan Pastanesi)

از دیگر قدیمی و نیز محبوب ترین شیرینی فروشی ها در ازمیر، لوزان پاستنسی است که در سال 1969 تاسیس و همان محصولات قدیمی خود را به مشتریانش فراوان و وفادارش، عرضه می کند. محبوب ترین محصول این شیرینی فروشی که طرفداران بسیاری بویژه در ماه های گرم تابستان دارد، بستنی لیمویی آنها می باشد.

دیدگاه بگذارید