بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک و سرمایه گذاری

استانبول به عنوان مهمترین شهر ترکیه، نه تنها مورد توجه بسیار از شهروندان ترکیه که جزو شهرهای محبوب این کشور برای زندگی، کار و تحصیل، نزد اتباع خارجی است. این شهر زیبا و تاریخی که بواسطه قرار داشتن در نقطه اتصال آسیا به اروپا، قلب تپنده نظام مالی، تجارت و اقتصاد ترکیه می باشد، موجب شده فرصت های سودآور و فراوان سرمایه گذاری بویژه در حوزه املاک و مستغلات، در آن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، وجود داشته باشد. بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک و سرمایه گذاری را در ادامه توضیح خواهیم داد.

مزایای سرمایه گذاری در حوزه املاک ترکیه

با توجه به اینکه یکی از سودآورترین حوزه های اقتصادی ترکیه در سال های اخیر، حوزه املاک و مستغلات این کشور می باشد، از این رو با تسهیل در قوانین خرید ملک در ترکیه و طرح های تشویقی دولت برای اتباع خارجی در قالب خریدار ملک یا سرمایه گذار در انواع پروژه های ساخت و ساز، این حوزه به موتور نیرومحرکه اقتصاد ترکیه بدل گردید. در چنین شرایطی، امکان کسب شهروندی ترکیه (پاسپورت)، با خرید ملکی به ارزش حداقل 400.000 دلار یا اخذ مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه از طریق خرید ملکی به ارزش حداقل 200.000 دلار، از جذاب ترین طرح های تشویقی دولت ترکیه بوده اند (از این رو، بین شهروندی ترکیه و دریافت مجوز اقامت این کشور، تفاوت های عمده ای وجود دارد).

مزایای سرمایه گذاری در حوزه املاک در استانبول

با توجه به اهمیت و نقش تاثیرگذار استانبول در سیاست های خرد و کلان ترکیه بویژه در حوزه اقتصادی، جای تعجب نیست که نه تنها بیشترین آمار ساخت انواع پروژه های مسکونی، تجاری، تفریحی و اداری مربوط به این شهر می باشد، بلکه بیشترین میزان فروش و سرمایه گذاری در حوزه املاک نیز به نام استانبول به ثبت رسیده است؛ در همین راستا، بیشترین سهم چه در فروش و چه در سرمایه گذاری، متعلق به آن دسته از اتباع خارجی است که می خواهند علاوه بر افزایش سرمایه و کسب سود بیشتر، تمایل به بهره مندی از مزایای متعدد اقامت، کار و سرمایه گذاری در استانبول هستند؛ برخی از این مزایای در شهری مانند استانبول با پیشرفت های فراوان و غیرقابل توقف، عبارتند از:

 • بهره مندی از خدمات متعدد رفاهی، اجتماعی، آموزشی، اقتصادی، تجاری و …
 • کیفیت بالای زندگی و امکانات فراوان و متنوع
 • تعدد جاذبه های تاریخی و طبیعی مشهور
 • امکان برقراری آسان ارتباطات و مبادلات تجاری با اروپا
 • و بسیاری موارد دیگر

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با خرید ملک در ترکیه این مقاله را بخوانید: نحوه خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه

بهترین مناطق استانبول برای سرمایه گذاری در حوزه املاک (سمت آسیایی)

 1. کادیکوی (Kadıköy)

کادیکوی، محبوب ترین منطقه استانبول برای سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات ترکیه است که از اصلی ترین دلیل آن، می توان به: نزدیکی به بخش اروپایی شهر، حمل و نقل آسان از طریق شبکه گسترده مترو، فاصله کم با مکان هایی مانند «آجی بادم (Acıbadem) و «خیابان بغداد (Bagdat)، اشاره داشت. این منطقه به همراه مناطقی چون: بشیکتاش (Beşiktaş)، ساری یر (Sarıyer)، و باکرکوی (Bakırköy)، جزو گران ترین مناطق استانبول در سال های اخیر بوده اند.

 1. آتاشهیر (Ataşehir)

آتاشهیر نیز جزو مناطقی است که با اجرای پروژه های متعدد ساخت و ساز و زیبا، قرار داشتن بلندترین برج استانبول (Metropol)، واقع شدن در نقطه اتصال بزرگراه های O-2 و O-4، رشد زیادی به لحاظ قیمت و سودآوری جهت سرمایه گذاری داشته است.

 1. عمرانیه (Ümraniye)

آنچه موجب شده نام منطقه عمرانیه را در این فهرست قرار بگیرد، اجرای پروژه های مرکز مالی و خط مترو «Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy»، بوده که با توجه به زیرساخت های جدید و پروژه هایی که ظرفیت ساخت آنها وجود دارد، جزو مناطق ایده آل برای سرمایه گذاری در حوزه املاک در استانبول و ترکیه می باشد.

 1. کارتال (Kartal)

کارتال از دیگر مناطق محبوب استانبول بویژه بواسطه پروژه های: خط مترو «Kartal-Kadıköy»، طرح های گسترش شهری و سرمایه گذاری در احداث اداره دادگستری استانبول در سمت آسیایی (Istanbul Anatolian Justice Palace)، توانسته به یکی از مناطقی در استانبول بدل شود که بیشترین افزایش «ارزش منطقه ای» را سال های اخیر داشته است. هر چند کارتال از مرکز شهر دور است، اما  دسترسی آسان و سریع به آن و سایر نقاط شهر از مسیرهای متعددی مانند: جاده اصلی آناتولی به پل بسفر و بزرگراه های D 100 و TEM، امکان پذیر می باشد؛ همچنین، با تکمیل پروژه «مارمارای (Marmaray)»، دسترسی به بخش اروپایی استانبول بدون مشکل انجام خواهد شد.

 1. چکمه کوی (Çekmeköy)

آنچه چکمه کوی را همانند موارد فوق در این فهرست قرار داده، قرار گرفتن آن در طرح های توسعه شهری و ساخت و پروژه های جدیدی مانند: سیستم حمل و نقل شهری برای دسترسی آسان به سایر نقاط شهر، بناهای مسکونی و تجاری، احداث فضاهای سبز زیبا، مسیرهای ارتباطی مانند پل، خط مترو «Üsküdar-Çekmöy»، پروژه بزرگراه مرمره شمالی و …، می باشد.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با خرید ملک در ترکیه این مقاله را بخوانید: نحوه خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه

 1. کورت کوی/پندیک (Pendik/Kurtköy)

منطقه کورت کوی/پندیک نزدیک به فرودگاه سابیحا گوکچن (Sabiha Gökçen)، دارای راه های حمل و نقل متعدد بوده و بواسطه نزدیکی به آدالار (Adalar)، منطقه ای مناسب برای سرمایه گذاری برای انواع پروژهای ساختمانی می باشد که مدنظر سرمایه گذاران خارجی نیز، قرار گرفته است.

 1. سانجاک تپه (Sancaktepe)

با توجه به امکان دسترسی سریع و آسان به منطقه مرتفع سانجاک تپه از طریق مسیرهای ارتباطی به فرودگاه Sabiha Gokcen، بزرگراه های TEM و TEM-Kartal و بزرگراه مرمره شمالی (North Marmara Motorway)، ارزش این منطقه را برای سرمایه گذاران حوزه املاک و مستغلات در استانبول، بیش از پیش کرده است.

 1. سلطان بیلی (Sultanbeyli)

اجرای انواع پروژه های ساخت و ساز در منطقه سلطان بیلی مانند: املاک مسکونی، مراکز فرهنگی، فضاهای سبز، املاک تجاری و مسیر حمل و نقل، آن را برای سرمایه گذاری در حوزه املاک استانبول، به یکی منطقه ایده آل تبدیل کرده است.

بهترین مناطق استانبول برای سرمایه گذاری در حوزه املاک (سمت اروپایی)

 1. زیتون برنو (Zeytinburnu)

یکی از مناطق مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی در استانبول، زیتین برنو است که شاهد اجرای پروژه های جدید تجاری مانند هتل ها و املاک مسکونی است. بنا بر نظر کارشناسان توسعه شهری در ترکیه، این منطقه دارای ظرفیت بالایی جهت سرمایه گذاری و احداث پروژه های متعددی در استانبول می باشد.

 1. کاغذ خانه (Kağıthane)

ازجمله مناطقی ارئپایی استانبول با رشد قابل توجه در ارزش منطقه ای، کاغذ خانه می باشد که توانسته فروش بالای املاک و نیز جذب سرمایه گذاری قابل توجهی را به خود اختصاص دهد؛ از اصلی ترین دلایل این امر، احداث پل های ارتباطی به سمت آسیایی استانبول، نزدیکی به مرکز شهر و میدان تکسیم، خط متروی «Mahmutbey-Mecidiyekoy» و پروژه های مسکونی و تجاری متعدد، می باشد.

 1. باشاک شهیر (Başakşehir)

بی شک یکی از مناطق مشهور استانبول، منطقه تجاری باشاک شهیر با مراکز تجاری فراوان است که تبدیل به یک فرصت سرمایه گذاری برای اتباع خارجی شده است؛ همچنین، وجود مراکزی چون: استادیوم المپیک آتاتورک (Atatürk Olympic Stadium)، مرکز بزرگ سلامت و سایر پروژه های سرمایه گذاری در باشاک شهیر و نیز تکمیل خط مترو «Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy»، پروژه های جدید ملکی، از دلایل بالا رفتن ارزش این منطقه و سودآوری سرمایه گذاری در آن می باشند.

 1. بیلیک دوزو (Beylikdüzü)

از دیگر مناطق استانبول با رشد ارزش ملکی بالا، منطقه بیلیک دوزو می باشد که مهمترین دلیل آن نیز، کیفیت بالا ساخت و ساز و اجرای پروژه های سرمایه گذاری و حمل و نقلی است؛ همچنین، وجود خط مترو «Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece»، تردد به این منطقه را بسیار آسان کرده است.

 1. اسنیورت (Esenyurt)

اصلی ترین دلیل قرار گیری منطقه اسنیورت در این فهرست، موقعیت مکانی آن و دسترسی آسان به سایر مناطق شهر می باشد. به همین دلیل، ساخت انواع پروژه های مسکونی، تجاری، تفریحی و حمل و نقل، نقش بسزایی در جلب توجه سرمایه گذاران حوزه املاک، بویژه در استانبول با ظرفیت های بالا داشته است.

در همین راستا، مجموعه معتبر اوکازیون، با سابقه ای طولانی و درخشان در حوزه خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف آن، با تیم پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما عزیزان، برای پاسخگویی به تمام سوالات شما، در حوزه خرید و فروش ملک و اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور از این طریق می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره زیر تماس گرفته و یا از طریق وب سایت اوکازیون با ما در ارتباط باشید.

905434131173

دیدگاه بگذارید