ده دلیل برای سرمایه گذاری مسکن در ترکیه

ده دلیل برای سرمایه گذاری مسکن در ترکیه

سرمایه گذاری در زمینه های مختلف همانند مکانی که به عنوان هدفِ سرمایه گذاری انتخاب می شوند، می تواند تحت تاثیر دلایل و عوامل متعددی قرار داشته باشند. اخیرا ترکیه به مقصدی محبوب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده که دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد. موقعیت: اقتصادی، جغرافیایی، اجتماعی و… برخی از این عوامل هستند.

در سال های اخیر، سرمایه گذاران در زمینه مزیت های سرمایه گذاری در کشور ترکیه کنجکاو شده اند. علی رغم برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی که نظیر هر کشوری، ترکیه نیز درگیر آنهاست، یکی از بخش هایی که رشد خود را همچنان ادامه داده ، بخش املاک می باشد. در سال 2018، تعداد املاک فروخته شده به اتباع خارجی 40 هزار ملک اعلام گردید که این میزان در سال 2019 به 50 هزار عدد رسیده و همچنان در حل افزایش نیز می باشد. با این حال، چرا سرمایه گذارانی که قصد خرید مسکن دارند، ترکیه را برای این کار انتخاب می کنند؟ ما دلایل ان را به ترتیب برای شما معرفی خولاهیم کرد:

  1. موقعیت جغرافیایی و زیرساخت ها

ترکیه به دلیل موقعیت ژئوپلیتیکی خود، به عنوان مهمترین نقطه گذار بین خاورمیانه، آسیا و اروپا شناخته می شود و به لطف بازار گسترده مسکن، حمل و نقل آسان و زیرساخت های اقتصادی قدرتمند، به عنوان مکانی مناسب برای سرمایه گذاران تبدیل شده است. اخیرا با راه اندازی پروژه های کلان در سطح جهانی از قبیل: فرودگاه سوم استانبول، مارمارای، کانال استانبول و…، سرمایه گذاران بسیاری، این کشور را برای خرید مسکن انتخاب نموده اند.

  1. فرصت های فرهنگی و اجتماعی

ترکیه با داشتن سواحلی که دارای پرچم آبی هستند (نماد پاکیزگی)، با امکان انجام ورزش های گلف و رافتینگ، می تواند میزبان بسیاری از فعالیت های فرهنگی می باشد. به گفته وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، در 10 ماه نخست سال 2018 حدود 41 میلیون گردشگر از این کشور دیدن کرده اند. داشتن پروازهای مستقیم از شهرهایی چون استانبول و ازمیر به اکثر نقاط جهان، به رشد روزافزون این تعداد، کمک بسیاری کرده است.

  1. نرخ ارز

پس از نوسانات اخیر نرخ ارز، سرمایه گذاران خارجی ترکیه را برای سرمایه گذاری ترجیح می دهند. براساس داده ها، پایان آوریل 2018 بیش از 3.1 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور صورت گرفته است.

  1. قیمت مناسب مسکن

ترکیه با قیمت مناسب مسکن به ازای هر متر مربع در مقایسه با سایر کشورها، توانسته توجه افراد بسیاری را جلب کند. علاوه بر آن، به کمک قیمت های رو به رشد مسکن، می توانید یک سرمایه گذاری بلند مدت را نیز انجام دهید.

  1. فناوری های پیشرفته معماری

در سال های اخیر، بسیاری از شرکت های ساختمانی تمرکز خود را بر روی جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری در معماری معطوف کرده اند. به عنوان مثال، آپارتمان هایی با سیستم خانه های هوشمند و سه خوابه، علاوه بر فناوری، دارای امکانات اجتماعی مشترکی مانند سالن فیتنس، استخر و سونا نیز، در اختیار شما قرار می دهند.

  1. فرصت های کار و زندگی

طبق نتایج تحقیقات گروه HSBC که یکی از بزرگترین تحقیقات مستقل مهاجرین در سطح جهان می باشد، با درنظر گرفتن آرای بیش از 18 هزار مهاجر، ترکیه در میان 163 کشور، هفتمین کشور با ارائه بهترین فرصت های زندگی و شغلی محسوب می شود.

  1. فرصت شهروندی

طبق تصمیم منتشر شده در روزنامه رسمی 2018، هزینه های مالی و سرمایه گذاری در روند دریافت تابعیت ترکیه، کاهش یافته است. بر این اساس، اتباع خارجی که اقدام به خرید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار کنند و به مدت سه سال آن را نگه دارند، می توانند مستقیما برای تابعیت ترکیه اقدام نمایند.

  1. هزینه های زندگی

از لحاظ هزینه های زندگی، کشور ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می باشد؛ چراکه بسیاری از مهاجران به لطف تغییر نرخ ارز، زندگی لوکسی را تجربه می کنند.

  1. سهولت در معاملات

در کشور ترکیه، خرید ملک یک فرآیند آسان به شمار می آید. طبق روند قانونی که اخیرا به اجرا درآمده، زمان انتخاب منزل تا دریافت سند، تنها یک هفته است. در نتیجه این نوآوری ها بسیاری از سرمایه گذاران، آپارتمان هایی که دارای ضمانت اجاره دارند را مد نظر قرار می دهند.

  1. طرح های پرداخت

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید مسکن، در نظر گرفتن پروژه های خارج از برنامه (Off Plan)، از 1 تا 5 سال است. قیمت پایین آپارتمان های جدید و گزینه های اقساطی بدون نرخ بهره نیز از عوامل مهم به شمار می روند.

دیدگاه بگذارید