پیشنهاداتی برای سرمایه گذاران بخش املاک تجاری در ترکیه

در ترکیه سرمایه گذاری در بخش املاک تجاری، یکی از سودآورترین سرمایه گذاری ها در حوزه املاک می باشد. املاکی تجاری از قبیل: رستوران، بار، هتل، مغازه و دفتر کار، از لحاظ درآمد اجاره و افزایش ارزش، به مرور زمان بسیار سودآور هستند.

نکاتی که باید در سرمایه گذاری های تجاری در نظر گرفته شوند:

  1. منطقه تجاری

اگر هنگام خرید ملک تجاری وجود فضاهایی مانند انبار یا زیرزمین را مدنظر دارید، باید حتما این موارد در سند مورد بررسی قرار گیرد. از آنجایی که مکان هایی مانند انبار یا زیرزمین در املاکی چون رستوران، به عنوان آشپزخانه استفاده می شوند، لذا باید سند آن را با دقت بررسی کرد. برخی مسکن ها بعدها با تبدیل شدن به ملک تجاری، به فروش می رسند، درنتیجه، می بایست این قبیل املاک در سند، به عنوان محل کار و ملک تجاری قید شده باشند.

  1. دسترسی به پارکینگ و محل کار

پارکینگی که متعلق به ملک تجاری برای کارکنان یا شما وجود داشته باشد، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. نزدیکی ملک تجاری به ایستگاه: اتوبوس، مترو یا تاکسی، ملک را با ارزش تر خواهد کرد و دسترسی آسان به محیط کار برای شما و کارمندانتان از هر نظر سودمند خواهد بود.

  1. دکوراسیون داخلی

در نگاه اول، مشتریان کیفیت ظاهری محیط کار را مطابق طرح و چیدمان آن درنظر می گیرند. ملک های تجاری که دارای طراحی زیبا بوده و وسایل لوکسی در آنها استفاده باشد، رضایت مشتریان را به همراه خواهند داشت. لازم به ذکر است، املاک تجاری بازسازی شده و بزرگ، برای مشتریان جذاب می باشند.

  1. مجوزهای قانونی

بسته به حوزه های تجاری، املاک مختلفی وجود دارد. برخی اوقات بسته به نوع فعالیت یا هدف تجاری شما، نیاز به دریافت مجوزهای خاصی وجود دارد؛ برای مثال فروش مشروبات الکلی در 100 متری مدرسه یا مسجد ممنوع می باشد که در صورت عدم رعایت این ممنوعیت، مجوزهای مربوط به فروش چنین اقلامی برای آن ملک، باطل خواهند شد. لذا، پیش از هرگونه اقدامی به خرید ملک تجاری، می بایست حتما چنین موارد و موضوعات حقوقی ای بررسی شده و درصورت نیاز، مجوزهای لازم در خصوص ملک تجاری اخذ شوند.

  1. موقعیت ملک

مکان مناسب برای ملک تجاری، از مهمترین و حساس ترین موضوعات کاری می باشد. با توجه به نوع ملک تجاری، موقعیت آن باید با دقت بسیار انتخاب شود، چراکه جای داشتن ملک شما در یک منطقه مرکزی و مناسب، دسترسی را برای شما، کارکنان و مشتریانتان راحت تر می کند. هرچند خیابان های اصلی و مناطق واقع در مرکز گران تر هستند، اما به یاد داشته باشید در آینده، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجاری

باتوجه به اینکه سرمایه گذاری در بخش املاک تجاری، از جمله سرمایه گذاری های پرسود می باشد، عموما مزایای این قبیل سرمایه گذاری های تجاری به 3 دسته عمده تقسیم می شوند که عبارتنداز:

  1. بالاتر بودن درآمد حاصل از اجاره ملک تجاری در مقایسه با مسکن
  2. امکان عقد قرارداد اجاره ملک تجاری برای 5 یا 10 سال (در حالی که قرارداد اجاره نامه مسکن، تنها برای یک سال ممکن است)
  3. کمتر بودن هزینه های ملک تجاری نسبت به مسکنِ (صاحبخانه ها درموارد نیاز به نوسازی، باید خود به این کار اقدام کنند)
  • نکته: با این حال، کسانی که ملک تجاری اجاره می کنند، ملزم به تقبل همه هزینه ها و مالیات ها هستند.

دیدگاه بگذارید