روش های خرید ملک بصورت غیرحضوری در ترکیه

روش های خرید ملک بصورت غیرحضوری در ترکیه

با تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا در اقتصاد جهان و رکود بوجود آمده ناشی از آن در کشورها و بخش های مختلف صنعتی، تجاری، مالی و …، شاهد بکارگیری روش های جدید جهت بهبود شرایط اقتصادی و مالی بوده ایم. در همین راستا، ترکیه به منظور کاهش ضررهای مالی بویژه در بخش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در بخش املاک، اقدام به فراهم آوردن شرایط جدیدی مانند امکان خرید غیرحضوری ملک، نموده است.

اقدام ترکیه به استفاده از روش های نوین در حوزه املاک

با توجه به محدودیت های اعمال شده به منظور جلوگیری از شیوع و کنترل ویروس Covid-19، علاوه بر بسیاری تاثیرات ناخوشایند در سلامت جسم و روان شهروندان، شاهد تاثیرات منفی اقتصادی و مالی در تمامی کشورها و نیز ترکیه بوده ایم. از این رو، دولتمردان متناسب با شرایط و امکانات خود، اقدام به اتخاذ روش ها و سیاست های مختلفی برای جبران یا کاهش تاثیرات منفی این اتفاق، تا حد ممکن شده اند. خوشبختانه در ترکیه بواسطه وجود زیرساخت های کارآمد، سیاست گذاری های درست، مدیریت هماهنگ و بکارگیری روش های جدید، بخش های مختلف کشور توانسته اند تا حد زیادی خسارت های مالی بوجود آمده را جبران نمایند.

از جمله این موارد، می توان به فراهم آوردن امکان خرید غیرحضوری ملک نمود تا نه تنها سرمایه گذاران علاقمند داخلی و خارجی بتوانند به فعالیت های خود در حوزه املاک ادامه دهند، بلکه اقتصاد پویای این حوزه، همچنان بتواند به رشد خود ادامه دهد. اکنون در نتیجه این اقدام و امکان خرید ملک به صورت آنلاین، شرکت های مرتبط و بازاریابی در حوزه املاک و مستغلات، همکاری های مفیدی را با دولت انجام داده اند؛ لذا، این همکاری در کنار اجرای درست محدودیت های بهداشتی و برنامه قرنطینه در جهت حفظ امنیت و سلامتی کلیه شهروندان، توانست نه تنها به مهار کرونا، بلکه بهبود وضعیت بازار املاک منجر شود.

روش های خرید ملک بصورت غیرحضوری در ترکیه

مراحل خرید غیرحضوری ملک در ترکیه

  1. گام نخست، تماس تصویری با مشاور املاک: ابتدا شما می بایست از بنگاه ملکی موردنظرتان یک وقت ملاقات آنلاین گرفته تا در روز و زمان موعود، آنها با شما تماس بگیرند. در طی این تماس، آنها تمامی اطلاعات مورد نیاز شما و ملک موردنظرتان را دریافت و مناسب ترین پیشنهادات را به شما ارائه خواهند داد. همچنین، آنها بطور کامل مواردی چون: قوانین خرید ملک در ترکیه، شرایط اخذ تابعیت و …، را برای شما شرح داده و به تمامی سوالاتتان پاسخ خواهند داد. ارائه تمامی اسناد مرتبط با املاک پیشنهادی و عکس و فیلم های معرفی کننده بخش های مختلف ملک، از اصلی ترین خدمات بنگاه های ملکی می باشند.
  2. گام دوم، انتخاب مناسب ترین ملک: پس از دریافت و بررسی تمامی اطلاعات مربوط به املاک پیشنهادی، حال شما می توانید متناسب با علاقه و نیاز خود و با درنظر گرفتن توصیه های مشاور املاک، ملک مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
  3. گام سوم، مشاوره با یک موسسه حقوقی: توصیه می گردد به منظور اطمینان بیشتر از روند کار و نیز کسب مشاوره های بیشتر، با موسسات حقوقی از طریق سفارتخانه یا کنسولگری ترکیه در کشور خود، تماس گرفته و درخواست مشاوره آنلاین بدهید. از این طریق شما قادر خواهید بود با کمک یک مرجع معتبر قانونی، تمامی مراحل لازم را به شکل درست انجام و شما با اطمینان بیشتری ملک خود را خریداری و سرمایه گذاریتان را انجام دهید.
  4. گام چهار، انتقال وجه معامله: در این مرحله، شما می توانید از طریق روش های مالی و انتقال وجه موجود، مبلغ پیش پرداخت و مابقی هزینه های مربوط به خرید ملک، ارائه سند، تابعیت و …، را مستقیما به سازنده پروژه یا مالک و همچنین سازمان های مربوطه واریز و خرید یا سرمایه گذاری خود را نهایی کنید.
  5. گام پنجم، انتقال سند مالکیت: یکی از دلایلی که توصیه گردیده از یک موسسه حقوقی کمک بگیرید، انجام کلیه مراحل قانونی انتقال و دریافت سند ملک می باشد؛ نماینده قانونی شما علاوه بر نظارت بر این جریان، می توانند پس از پایان آن، مدارک را تایید و برایتان ارسال نماید.
  6. گام ششم، اقدام برای دریافت تابعیت ترکیه: همانگونه که می دانید، از سال 2018 و پس از تغییر قوانین خرید ملک بویژه برای سرمایه گذاران خارجی، شاهد سهولت دریافت تابعیت ترکیه (به شرط خرید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار)، بودیم که در آوریل سال ۲۰۲۲ این رقم افزایش یافت و به ۴۰۰ هزار دلار رسید؛ از این رو، موسسه حقوقی یا نماینده قانونی شما می تواند پس از پایان مراحل خرید ملک، نسبت به اخذ تابعیت کشور ترکیه برای شما اقدام و مراحل را پیگیری کند. پاسپورت ترکیه ای شما پس از صدور، از طریق پست برایتان ارسال خواهد شد.

مزایای سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه

امروزه ترکیه یکی از کشورهایی است که نه تنها دارای کمترین میزان مالیات در حوزه املاک در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی  و امریکایی می باشد، بلکه بواسطه توافقنامه دوجانبه مالیاتی با آنها، دیگر نیازی نیست شما علاوه بر ترکیه، به کشور خود نیز مالیات مربوط به سرمایه گذاری و درآمد، پرداخت کنید. در همین رابطه، مهمترین کسر مالیاتی های حوزه املاک، شامل معافیت خریدار خارجی از مالیات ارزش افزوده که به موجب خرید ملک در نظر گرفته شده بود، می گردد. علاوه بر این ویژگی مالیاتی، عوامل دیگری که سرمایه گذاری در حوزه املاک و خرید ملک در ترکیه را به امری سودآور تبدیل می کند، در زیر بدانها اشاره می گردد:

  • امکان دریافت مجوز اقامت: همانگونه که پیشتر اشاره شد، سرمایه گذارن و خریداران خارجی می توانند به شرط خرید ملکی به ارزش حداقل ۴۰۰.۰۰۰ دلار، مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنند که سالانه نیز قابل تمدید است. مجوز اقامت علاوه بر صاحب ملک، به همسر و فرزندان زیر 18 سال وی نیز اعطا می گردد.
  • نرخ پایین ملک در ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی: از آنجا که قیمت ملک در بیشتر کشورهای اروپایی بویژه برای اتباع خارجی بالا می باشد، لذا سرمایه گذاری در حوزه املاک و خرید ملک در ترکیه، بسیار راحت تر و ارزان تر از آنها می باشد. اما این امر مطلقا به معنای درصد سود کمتر ناشی از سرمایه گذاری شما در ترکیه نیست، چراکه رشد اراضی در ترکیه بواسطه تنوع آب و هوایی مطلوب، از برخی کشورهای اروپایی بیشتر می باشد.
  • امکان درآمد زایی از املاک خریداری شده در ترکیه: با توجه به جایگاه بالای ترکیه در حوزه گردشگری در جهان و نیز گردشگران خارجی فراوانی که هر ساله از این کشور بازدید به عمل می آورند، لذا شما می توانید درصورتیکه در ملکتان حضور ندارید، آن را بطور مستقیم یا از طریق شرکت های واسطه که به این امر رسیدگی کرده و به ملک شما نیز نظارت دارند، آنها را در فصول گردشگری به گردشگران اجاره دهید. هرچند، شما می توانید ملک خود را بصورت اجاره در اختیار سایر شهروندان ترکیه یا اتباع خارجی ساکن در ترکیه نیز، قرار داده و کسب درآمد کنید که در هردو حالت، بسیار سودآور است.

 

دیدگاه بگذارید