دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه

۲ اردیبهشت, ۱۴۰۳

تاریخچه

دانشگاه 9 ایلول قصد دارد با مراکز آموزشی خود از سلامت تا اقتصاد، هنر تا مهندسی، طیف گسترده ای از افراد را آموزش و تحویل جامعه بدهد؛ بدین منظور، این دانشگاه در 20 جولای 1982 طبق «حکم قانون شماره 41 درخصوص موسسات آموزش عالی» تاسیس گردید. از این رو، پس از تاسیس آن، دانشکده های: هنرهای زیبا، حقوق، علوم اداری و اقتصادی، مهندسی-معماری، پزشکی، انیستیتو علوم و فناوری های دریایی، کالج حقوق، کالج گردشگری و هتل داری از دانشگاه اژه، دانشکده علوم بوجا، دانشکده مهندسی دنیزلی، دانشکده الهیات، کالج دنیزلی، مدرسه فنی حرفه ای ازمیر از وزرات ورزش و جوانان، مدرسه بازرگانی موغلا از آکادمی اقتصاد و علوم تجاری آنکارا، به دانشگاه 9 ایلول انتقال یافته اند.

این دانشگاه هنگام تاسیس، فعالیت های خود را با دانشکده های تازه تاسیس: ادبیات، موسسه علوم اجتماعی، موسسه علوم بهداشتی، کالج تجارت و مدیریت دریایی، کالج آموزش و پرورش و در مجموع با 24 واحد آموزش، آغاز کرده است.

در سال 2011، مرکز تحقیقات و فناوری بیوتکنولوژی بافت جراحی استخوان، مرکز اجرا و تحقیق مراقبت های خانگی، مرکز مشاوره روانشناسی، مرکز تحقیقات بالکان و مرکز تحقیق توسعه پیشرفته زیست پزشکی، در آن تاسیس شده اند.

امروزه دانشگاه 9 ایلول با درکی که از خدمات با کیفیت اجتماعی دارد خدمات خود را در چهار گوشه ازمیر با 10 انیستیتو، 17 دانشکده، 3 کالج، 1 هنرستان، 6 مدرسه حرفه ای، 1 بیمارستان تحقیقاتی و 60 مرکز تحقیق و توسعه ادامه می دهد.

رسالت

افزایش گنجینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان از طریق تحقیقات آموزشی و علمی

دیدگاه

تبدیل شدن به یکی از بهترین مراکز کارآفرینیِ نوآورانه در بین دانشگاه های جهان

ارزش های اساسی

  • عقل گرایی
  • علمی بودن
  • خلاقیت
  • محبت
  • همکاری
  • شجاعت
  • بردباری
  • عدالت
  • کارآفرینی
  • نوآوری

پذیرش دانشجو از خارج کشور

توضیحاتی پیرامون پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه 9 ایلول

فرآیند گزینش دانشجویان خارجی در دانشگاه 9 ایول در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس، در چارچوب بالاترین نمره اکتسابی و با احتساب ظرفیت رشته مربوطه در آزمون های «پذیرش دانشجو در 9 ایلول از خارج کشور DEYÖS» و نیز نمرات دیپلم ها/ آزمون های بین المللی که به امتیاز DEYÖS تبدیل شده اند، با پذیرش از سوی شورای دانشگاه، صورت می گیرد.

نتایج آزمون های برگزار شده چون: «آزمون های پذیرش دانشجوی خارجی/ دانشجو از خارج»، از سوی سایر موسسات آموزش عالی پذیرفته نمی شود.

درخواست پذیرش دانشجوی خارجی صرفا از طریق سایت: http://deyos.deu.edu.tr/، و بصورت آنلاین صورت می گیرد (متقاضیانی که در تاریخ درخواست شرایط لازمه را بجا نیاورند، ثبت نام آنها صورت نخواهد گرفت).

نتیجه آزمون DEYÖS فقط برای همان سال معتبر می باشد؛ مدت زمان معتبر و پذیرفته شده از سوی شورای دانشگاه برای آزمون/ مدارک تحصیلی در سایت: http://deyos.deu.edu.tr/kabul-edilen-uluslararasi-sinavlar/، بیان شده است. این مدت برای مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران نامحدود و حداقل نمره 12 و حداکثر نمره 20 می باشد. در تعیین ظرفیت ها بر اساس DEYÖS، ظرفیت رشته هایی که با آزمون های ویژه استعداد یابی پذیرفته می شوند، در نظر گرفته نخواهد شد.

جهت انتخاب رشته توسط داوطلبین، می بایست بتوانند در آزمون DEYÖS از 100 نمره، حداقل 85 نمره برای پزشکی، 80 نمره برای حقوق، 75 نمره برای مهندسی و معماری، 70 نمره برای برنامه های دبیری (شامل برنامه های مشاوره و روانشناسی)، و برای سایر برنامه ها نیز باید حداقل نمره ۵۰ را اخذ کنند. در صورتی که نمرات کسب شده یکسان باشد، اولویت به کم سن ترین متقاضی داده می شود.

برای ظرفیت های خالی اطلاعیه داده نمی شود. در صورتی که درخواستی برای رشته های خاص وجود نداشته یا ظرفیت خالی موجود باشد، این ظرفیت های خالی به سایر رشته ها منتقل نخواهد شد.

به غیر از رشته هایی که دانشجویانی با استعدادهای خاص می پذیرند، برای ظرفیت های باقی مانده خالی در سایر رشته ها، امکان تکمیل ظرفیت وجود دارد.

دسترسی

آدرس: ازمیر، آلسانجاک، بلوار جمهوریت، پلاک 14435210، ریاست دانشگاه 9 ایلول

تلفن: 0090 232 412 12 12

فکس: 0090 232 464 81 35

ایمیل: [email protected]

دیدگاه بگذارید