یک روز در گومولدور (Gümüldür)

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

گومولدور (Gümüldür)، یکی از مکان هایی است که همیشه از طرف افراد بسیاری توصیه می شود. از این رو، ما برای کسانی که می خواهند یک روز عالی را در گومولدور به عنوان محبوب ترین مکان در مندرس (Menderes)، بگذرانند، 5 پیشنهاد عالی داریم.

  1. لذت بردن از دریا

منطقه ساتسوما (Satsuma)، که فضای آن همیشه مملو از عطر دل انگیز می باشد، مکانی است که رنگ سبز گومولدور با آبی دریا ترکیب می شود. ساتسوما با دارا بودن: 7 کیلومتر خط ساحلی، سواحلی با پرچم آبی (نشانگر پاکیزگی)، و هتل هایی که با هر بودجه ای سازگارند، یکی از شهرهای مورد توجه در گردشگری دریایی است. شما در این مکان زیبا می توانید از: دریای زیبا و ساحل عمومی گومولدور، کلوپ کاکتوس پردایس (Cactus Paradise)، و دهکده تعطیلاتی دنیز آتی (Deniz Atı)، لذت ببرید. گومولدور در فاصله 50 کیلومتری از مرکز ازمیر و 35 دقیقه ای از فرودگاه عدنان مندرس، مکانی ایده آل برای تعطیلات و استراحت در آخر هفته است.

  1. طبیعت گردی و کمپ در طبیعت

در گومولدور دو منطقه وجود دارند که می توانید در قابل رنگ سبز طبیعت و آبی دریا اردو بزنید که اولی، منطقه تفریحی گومولدور (Gümüldür Recreational Area)، و دومی منطقه تفریحی گوموش سویو (Gümüşsuyu Recreational Area)، می باشد. امکانات منطقه تفریحی گومولدور عبارتند از: بوفه، سرویس بهداشتی، برق، منطقه ویژه پیک نیک، کلوپ اختصاصی و منطقه تفریحی، وجود دارد؛ ظرفیت بازدید روزانه این مرکز تفریحی 2500 نفر بوده و امکان نصب 300 چادر در آن ممکن می باشد. منطقه تفریحی Gümüşsuyu نیز که در گومولدور قرار دارد، دارای ظرفیت 500 نفر و 50 تخت است.

  1. چشیدن طعم نارنگی

نارنگی گومولدور به دلیل رنگ و بویی که دارند، بسیار معروف می باشد؛ پس اگر در زمستان از این منطقه بازدید می کنید، حتما چشیدن طعم نارنگی های آن را فراموش نکنید. همچنین، شما می توانید با شرکت در جشنواره سنتی نارنگی در گومولدور که هر ساله در ماه نوامبر برگزار می شود، از سایر تفریحات مانند: شنیدن اجرای کنسرت های مختلف، تماشای مسابقه «بانوی نارنگی (Miss Tangerine)»، و انتخاب «بهترین نارنگی سال»، لذت برده و ساعت ها برقصید.

  1. تماشای غروب خورشید در رستوران ماهی

وقتی یک خستگی خوشایند پس از یک روز دلپذیر بر شما مستولی گردید، می توانید در شب مسیر خود را سمت رستوران های ماهی که در ساحل قرار دارند، تغییر بدهید و درحالیکه از خوردن ماهی تازه و سایر غذاهای دریایی که همان روز صید شده اند، لذت می برید، همزمان به تماشای منظره زیبای غروب خورشید چشم بدوزید تا تمام خستگی خود را فراموش کنید.

  1. کشف مناطق اطراف گومولدور

وقتی از گومولدور بازدید می کنید، فراموش نکنید حتما از مشهورترین مکان های منطقه مندرس نیز بازدید کنید؛ مکان هایی چون: مرکز پیشگویی کلاروس (Klaros – یکی از مهمترین مکان های پیشگویی در زمان خود)، ارکِ اُ پارک (ArkeoPark – اولین پارک باستان شناسی ترکیه)، شهر باستانی کلوفون (Kolophon – که دارای سکه ای به نام خود بوده و در قرن چهارم پیش از میلاد به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و باشکوه شناخته می شده)، شهر باستانی نوشن (Notion – که در دوره بیزانس به عنوان مرکزی مهم برای اسقف، مورد استفاده قرار می گرفته)، و شهر باستانی لبدوس (Lebedos – که پیش از این یکی از 12 شهر ایونی ها [Ionian]، بوده است).

دیدگاه بگذارید