تماشای ازمیر از دریا

۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

بازدید از سواحل مشهور جهان، تنها راه برای لذت بردن از دریا در ازمیر نیست. اتوبوس دریایی (Ferries)، ازمیر حتی برای مسیرهای کوتاه، لحظاتی آرامش بخش را برای شما به ارمغان می آورند.

اتوبوس های دریایی و فرصت تماشای مناظری زیبای دریای ازمیر، این شهر را مسیری ایده آل برای كسانی می کند که می گویند: “من نمی توانم بدون دریا زندگی كنم”. شما می توانید برای صرفه جویی در وقت و نیز آرامش روح خود، در حین تماشای مناظره شگفت انگیز دریا با اتوبوس های دریایی، بین بسیاری از مناطق ساحلی اژه در ازمیر تردد کنید.

یکی از اولین مسیرهایی که برای لذت بردن از اتوبوس های دریایی در ازمیر به ذهن خطور می کند، مسیر آلسلنجاک-کارشی یاکا (Alsancak – Karşıya)، می باشد که دو منطقه محبوب شهر را به هم متصل می کند. شما می توانید پیش از این سفر دلپذیر، سفر خود را از اسکله کوناک (Konak Pier)، آغاز و مدتی را در آلسانجاک بگذرانید؛ سپس پیاده با عبور از کوردون بویو (Kordonboyu)، در بندر پاساپورت (Passport Pier)، به عمارت تالار بورس، برخ ساعت، خیابان شهدای قبرس و نهایتا بندر کشتی ها و اتوبوس های دریاییِ آلسانجاک بروید.

اگر تابستان و هنگام عصر می باشد، احتمالا با اجرای یکی از کنسرت های برنامه ریزی شده در مقابل بندر کشتی ها و اتوبوس های دریایی آلسانجاک روبرو شوید. حتما نیز یادتان باشد یک عدد نان یا شیرینی باگِل/سیمیت (Bagel/Simit)، خریداری کرده و آن را در طول مسیر خود به کارشی یاکا با مرغان دریایی که شما را همراهی می کنند، قسمت کنید. همچنین می توانید در مسیر خود به کارشی یاکا، چای نیز گرفته و همراه با شیرینی نوش جان کنید و همزمان از هوای خنک خلیج، احساس طراوت کنید.

اگر به مکانی که اتوبوس های دریایی شما را پیاده می کنند، با دقت نگاه کنید، ساختمان هایی را در نزدیکی ساحل که شبیه فیلم های دهه 70 ترکیه ای است، خواهید دید؛ این موضوع می تواند تعجب شما را برانگیزد که ازمیر چگونه توانسته بافت قدیمی خود را در عین به روز شدن شهر، همچنان حفظ کند. علاوه بر این، اگر دقیقا پیش از غروب خورشید در کشتی قدم بزنید، این فرصت را خواهید داشت تا منظره بی نظیر غروب را از زیباترین نقطه تماشا کنید!

با ورود اتوبوس دریایی به کارشی یاکا، می توانید از بازار آن بازدید کنید. این بازار که در امتداد مسیر کارشی یاکا واقع شده، یکی از شلوغ ترین مکان های این منطقه است. هنگام بازدید از بازار که در آن: کافه، کتابفروشی، رستوران و همچنین مغازه های مختلف دیگری نیز وجود دارد، تمام نیازهای شما را برآورده کرده و شما کاملا می توانید بافت شهر را حس کرد.

البته، اتوبوس های دریایی در مسیر آلسانجاک-کارشی یاکا، تنها مسیر برای لذت بردن در ازمیر نیست. با سوار شدن به یکی از اتوبوس های دریایی که بین: آلسانجاک، بوستانلی، فوجا (Foça)، گزتپه (Göztepe)، گزلباهچه (Güzelbahçe)، جزیره قرنطینه (Quarantine Island)، کارشی یاکا، کوناک، موردوگان (Mordoğan)، اورلا (Urla)، و اسکله اوچکویولار (Üçkuyular piers)، وجود دارند، می توانید ازمیر را از دریا تماشا کنید. در همین راستا، بوستانلی (Bostanlı)، که دسترسی به آن از طریق مینی بوس یا تاکسی از اسکله به راحتی میسر می باشد، یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید در رستوران هایی که غذاهایی از گوشت و ماهی سو می کنند، شام بخورید.

 

دیدگاه بگذارید