هزینه های مرتبط و سالانه ملک در ترکیه

هزینه های مرتبط و سالانه ملک در ترکیه

بطور معمول، املاک در هر کشوری دارای هزینه های ثابت و متغیری در سال می باشد که بسته به قوانین و نوع کاربری ملک، اعمال می گردد. هزینه های مرتبط و سالانه ملک در ترکیه که در کل شامل: حامل های انرژی، شارژهای ماهیانه، عوارض شهری و …،می گردد، نه تنها پرداخت آنها برای شهروندان همان کشور مهم می باشند، بلکه برای اتباع خارجی که بطور مثال در ترکیه حضور دارند نیز، امری ضروری تلقی می گردد.

همانگونه که می دانید، هزینه ملک برای کسانی که در ترکیه ملکی را صرفا به عنوان مکانی برای گذراندن تعطیلات در اختیار دارند، بسیار پایین تر از کسانی است که، بطور دائم در خانه های خود سکونت دارند. از سوی دیگر، هزینه نگهداری ملک در ترکیه برای یک سال، بسیار کمتر از بیشتر کشورهای اروپایی بوده که همین موضوع، یکی از دلایل حاکی از محبوبیت خرید ملک در ترکیه از سوی اتباع خارجی می باشد.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با خرید ملک در ترکیه این مقاله را بخوانید: نحوه خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه

هزینه های ماهانه: قبوض حامل های انرژی

 1. قبض ماهیانه آب: باتوجه به جایگزین شدن کنتورهای هوشمند بجای انواع قدیمی تر آن (کنتورهای Pay-As-You-Go/ Prepayment Meter)، که همانند قبل نیازی به حضور یک فرد جهت ثبت میزان مصرف کنتورها نبوده و امروزه هزینه مصرفی از طریق خرید کارت شارژ امکان پذیر است؛ از این رو، مصرف کنندگان پس از تهیه کارت مزبور و وارد کردن آن در کنتور، می توانند سهم تعیین شده خود را دریافت و هزینه از مبلغ شارژ در کارت، کسر خواهد شد. لازم به ذکر است، هزینه قبض آب از متوسط تقریبی 1 لیر در هر متر مکعب برای هر نفر در مقایسه با یک خانواده بزرگ، متفاوت بوده که بر این اساس، می بایست مبالغ متغیری در ماه بابت قبض آب یا همان شارژ کارت، پرداخت نمود.
 2. قبض ماهیانه برق: بطور متوسط، قبض ماهیانه برای برق برای یک آپارتمان دو خوابه، متغیر بوده که از راهکارهای موجود جهت کاهش مصرف برق نیز، می توان به دقت در میزان استفاده از سیستم تهویه مطبوع (گرمایشی-سرمایشی)، اشاره داشت.
 3. قبض ماهیانه گاز: از آنجا که در ترکیه سیستم لوله کشی گاز به مخازن اصلی شهری یا پالایشگاه ها وجود ندارد، لذا گاز مصرفی خانه از کپسول های گاز یا تانکرهای مخصوصی برای هر خانه یا آپارتمان که به خانه ها لوله کشی شده اند، به فروش رسیده و تامین می گردد. قیمت فعلی و متوسط کپسول ها متغیر بوده که بسته به میزان مصرف شما، ​​بین 6 تا 9 ماه کارایی خواهد داشت.
 4. قبض ماهیانه اینترنت: در ترکیه هزینه اینترنت در تمام طول سال بر اساس میزان مصرف شما، متفاوت می باشد. از این رو، توصیه می شود اگر از ملک خود فقط در ایام تعطیلات استفاده می کنید، پس بهتر است بجای شارژ اینترنت، اقدام به خرید مودم USB (دانگل – Dongle)، از شرکت ها نمایید.

هزینه های سالانه: مالیات، زباله، بیمه و خدمات

 1. مالیات سالیانه برای ملک مسکونی: در ترکیه هزینه سالانه مالیات بر املاک مسکونی، برحسب تعداد صاحبین ملک که در سند Tapu (سند ملکی)، ذکر شده، و نیز ارزش خود ملک، محاسبه می گردد. در نتیجه، این هزینه در سال برای تمام ملک ها، متفاوت درنظر گرفته می شود.
 2. مالیات سالیانه برای زباله: خوشبختانه در ترکیه مالیات مربوط به جمع آوری زباله، همراه با قبض مالیات سالانه برای ملک محاسبه و به صاحبان املاک ارسال می گردد که متوسط آن متفاوت خواهد بود.
 3. هزینه سالیانه برای بیمه DASK: از آنجا که ترکیه کشوری زلزله خیز بوده و تهیه بیمه نامه زلزله (DASK)، در آن برای مالکان اجبار می باشد (حتی اتباع خارجی)، لذا هزینه آن برحسب عواملی چون: متراژ، نوع ساخت، کاربری ملک، نگهداری و …، محاسبه و متفاوت می باشد.
 4. هزینه سالیانه برای خدمات: همانند تمامی مجتمع های مسکونی یا آپارتمان های چند واحده در اکثر کشورهای جهان، در ترکیه نیز هزینه های در سال جهت نگهداری، تعمیر، نوسازی، هزینه حامل های انرژی مشترک و برخی موارد دیگر، طبق توافق هیئت مدیره تعیین و دریافت خواهد شد.

همچنین، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با خرید ملک در ترکیه این مقاله را بخوانید: نحوه خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه

سایر هزینه های ملک در ترکیه

 • املاک و ویلاهای دارای امکاناتی چون استخر، علاوه بر هزینه های ماهانه و سالیانه اشاره شده، دارای هزینه تعمیر و نگهداری متغیری توسط فرد یا شرکت های خدماتی، هستند.
 • املاکی که فقط در ایام خاصی از سال از آنها استفاده می شود (خانه هایی برای گذراندن تعطیلات)، نیازمند استخدام فرد یا شرکت های خدماتی جهت رسیدگی، نظافت، پرداخت برخی هزینه ها و …، می باشند.
 • علاوه بر کلیه هزینه های فوق، درصورتی که بصورت دائم قصد اقامت در ترکیه را دارید، پس باید سایر هزینه های چون: تردد، غذا، بیمه، درمان، تحصیل و …، را نیز مدنظر خود داشته باشید.

در همین راستا، مجموعه معتبر اوکازیون، با سابقه ای طولانی و درخشان در حوزه خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف آن، با تیم پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما عزیزان، برای پاسخگویی به تمام سوالات شما، در حوزه خرید و فروش ملک و اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور از این طریق می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره زیر تماس گرفته و یا از طریق وب سایت اوکازیون با ما در ارتباط باشید.

905434131173

دیدگاه بگذارید