دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه محل تلاقی شرق و غرب که میراث تاریخی گرانبهایی را نیز در خود گنجانده، مرکز مهمی است که دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل کرده است. در این مقاله برخی دلایل انتخاب ترکیه که به ویژه در سال های اخیر توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده، برایتان شرح خواهیم داد.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت استراتژیک مابین اروپا و آسیا، نقطه شروع اصلی ساخت فرودگاه بین المللی استانبول بود که از سال 2018 در طرف اروپایی استانبول شروع به کار کرد. این فرودگاه که پروازهایی را به بیش از 300 مقصد با ظرفیت سالانه 200 میلیون مسافر ارائه می دهد، بزرگترین فرودگاه در جهان است.

زندگی پر از امکانات گوناگون برای چهار فصل

بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی برای لذت بردن از چهار فصل آب و هوا، ترکیه را برای تعطیلات خود ترجیح می دهند. به دلیل ویژگی های جغرافیایی-سیاسی غنی آن، امکان لذت بردن همزمان از برف و دریا وجود دارد. در ترکیه با ۴ فصل همزمان و آب و هوای، مختلف امکان ارائه فعالیت های گوناگون و زندگی با کیفیت وجود دارد. همچنین شهرهای همواره آفتابی آن، برای کسانی که مشکلات سلامتی دارند کاملاً ایده آل می باشد. یک شهر ساحلی آفتابی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلب و تنفسی، می تواند کلید زندگی سالم باشد.

دریاچه وان در ترکیه

 زیبایی های طبیعی ترکیه

در ترکیه برای گرفتن عکس نیازی به فیلترهای اینستاگرامی و برنامه های مختلف فتوشاپ نخواهید داشت؛ چراکه مناظر شگفت انگیز و زیبای بیشماری در آن وجود دارد. لازم است این زیبایی را تجربه کنید تا باور داشته باشید که مناظر درهم تنیده با طبیعت، شبیه کارت پستال هایی با تصاویر رنگارنگ واقعی هستند. ترکیه زیبایی های طبیعی گسترده ای را در خود گنجانده که برخی از آن ها را می توان چنین نام برد: بیابان های خشکِ گسترده در بخش های داخلی، تپه های برفی کوهستانی، چشم انداز زیبای دریای بیکران در شهرهای ساحلی با شن های طلایی، چشمه های آبگرم و تراس های سفید رنگِ طبیعی، جنگل های کاج، تپه های سرسبز. علاوه بر این، میزبان ۱۷ زیبایی تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو میباشد. برخی از زیبایی های طبیعی که توجه سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرده بدین شرح هستند:

ریویرای ترکیه (Turkish Riviera)

ریویرا نامی است که به سواحل ترکیه از نقطه آغاز آنتالیا، تا ازمیر داده می شود. شما می توانید هنگام شنا در آب های شفاف و فیروزه ای این مناطق، سایه خود را زیر آب ببینید. این سواحل بی نظیر با اکوسیستم دریایی موجود در آن، دارای زندگی زیردریایی شگف انگیزی است که می توانید با غواصی از تماشای آن لذت ببرید.

کاپادوکیه

 کاپادوکیه منطقه ای در ترکیه است که۶۰ میلیون سال قبل در نتیجه فرسایش آب و هوایی لایه های نرم تشکیل شده توسط گدازه و خاکستر فوران کرده، ایجاد شده است که در بین مردم به آن نام «دودکش های جن(پَری): Peri Bacaları» گفته می شود. در این جا زندگی در دودکش های ساخته شده توسط انسان و شهرهای زیرزمینی، منطقه را تبدیل به بخشی مسحور کننده کرده است. تورهای بالن در کنار زیبایی طلوع یا غروب آفتاب، تجربه ای بی نظیر به همراه خواهد داشت.

کاپادوکیا در ترکیه

دریاچه وان

 دریاچه وان که در شرق دور و مابین استان های وان و بیتلیس قرار دارد، بزرگترین دریاچه ترکیه است. همچنین دارای ویژگی بزرگترین دریاچه دارای سودا، در جهان است. این دریاچه که از رودهای کوچک سرازیر شده از دامنه کوه هایِ اطرافِ آن تغذیه می شود، به دلیل داشتن مقادیر زیاد سدیم، برای آشامیدن مناسب نیست و دارای تعداد محدودی از گونه های ماهی می باشد. جزایر اطراف دریاچه مکان های محبوب گردشگران است.

پاموک کاله

 پاموکاله که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، چشمه های آبگرم واقع در استان دنیزلی می باشد. این چشمه ها همچنین برای درمان مشکلات قلبی، تنفسی و بسیاری بیماری های دیگر بازدید می شوند. چشمه های غنی به لحاظ مواد معدنی غنی، با استخر باستانی (استخر کلئوپاترا) واقع در آن، توسط گودال ایجاد شده توسط زلزله در مرکز شهر و در نتیجه پر شدن این گودال با آبگرم به شکل یک استخر طبیعی درآمده است.

شما می توانید از ملک خود در ترکیه هم برای سپری کردن تعطیلات و هم به عنوان سرمایه استفاده کنید. همه شهرهای ترکیه که دارای زیبایی های تاریخی و طبیعی زیادی است، مرکز جاذبه ای برای گردشگران محسوب شده، سرمایه گذاری که به عنوان مالک ملک انجام می شود، قطعاً یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود.

پاموکاله ترکیه

تنوع فرهنگی

ترکیه از گذشته تا کنون میزبان تمدن های گوناگونی بوده و در نتیجه تاثیر متقابل فرهنگ های مختلف ساکن در آن، به یک ساختار چند فرهنگی رسیده است. اولین ویژگی که توجه گردشگران را در ترکیه به خود جلب می کند، همین تنوع می باشد. در ترکیه که به عنوان یک جامعه باز روز به روز خود را توسعه می دهد، انسان ها ضمن حفظ جنبه جهانی فرهنگشان، با ترکیب ویژگی های بینظیر فرهنگ های متنوع به ساختار خود، به محافظ یک فرهنگ غنی تبدیل می شوند. ترکیه با یک گذر نرم بین فرهنگ شرق و غرب، دارای ساختاری بین المللی است که گردشگران هر دو فرهنگ در آن اقامت و یا تصمیم به زندگی می گیرند. بدون شک این «ثروت» برای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند اساس یک زندگی شاد و رنگین را تشکیل داده و باعث تقویت روابط بین افراد و زندگی رضایتمند می شود.

 نیروی کار واجد شرایط و رقابتی

تقریبا نزدیک به ۳۳ میلیون نیروی کار جوان، تحصیل کرده و حرفه ای در کشور، با توسعه بازار نیروی کار، باعث می شود تصویر یک بازار کار واجد شرایط، به نمایش گذاشته شود. سالانه تقریبا ۸۰۰ هزار نیروی کار نفر جوان فارغ التحصیل از دانشگاه، نشان دهنده پتانسیل بزرگ ترکیه در تشکیل بازار کار واجد شرایط می باشد.

مطالعات زیرساختی: امکانات حمل و نقل و ارتباطات توسعه یافته روز افزون

مطالعات زیرساختی صورت گرفته تا به امروز،‌ شامل امکانات حمل و نقل به خوبی ساختار یافته برای تقویت روابط داخلی و خارجی می باشد. سرمایه گذاری های عمده در زمینه حمل و نقل به ویژه در بخش راه سازی و راه آهن برجسته است. علاوه بر این، سرمایه گذاری های کلانی در تأسیسات تولید هسته ای و انرژی های تجدید پذیر و ابتکار عمل برای افزایش منابع انرژی وجود دارد. امکانات حمل و نقل و ارتباطات خوب از مهمترین عوامل برای سرمایه گذاران به شمار می رود.

 جمعیت جوان، به پیشرفت اقتصاد ادامه می دهد

ترکیه با جمعیت ۸۲ میلیون نفری در مقایسه با اروپا، دارای بیشترین جمعیت جوان می باشد. جمعیت جوان، پویا، تحصیل کرده و مولد، هر ساله کشور را توسعه می دهند. ساختار پویای جمعیت ترکیه، همچنان به ایجاد تصویری اطمینان بخش و در حال توسعه برای سرمایه گذاران ادامه می دهد.

 مشوق های دولتی ارائه شده برای سرمایه گذاران

در ترکیه امکاناتی از قبیل معافیت مالیات گمرکی، معافیت مالیاتی ارزش افزوده، کسر مالیات یا استثناهایی در این مورد، سهم سرمایه، پشتیبانی انرژی، مشوق های تحقیق توسعه، اختصاص مکان برای سرمایه گذاری، پشتیبانی از زیرساخت ها یا تمهیدات تسهیل کننده برای سرمایه گذاران، در مراحل قانونی و اداری وجود دارد. این مشوق ها که به منظور اطمینان از هدایت منابع به صورت مؤثر و سودمند جهت مناطق مناسب برای اقتصاد کشور سازماندهی شده اند، برای توسعه اقتصادیِ مد نظرِ سرمایه گذاران، نقش مهمی را ایفا می کند.

دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

فرصت های مناسب املاک متناسب با هر بودجه ای

به دلیل تنوع بازار املاک و مستغلات در ترکیه، امکان خرید ملک در آن برای هر بودجه ای فراهم می باشد. فناوری های توسعه یافته ساخت و ساز با تنوع کیفیتی که ارائه می کنند، گزینه های گوناگون مسکن را متناسب با هر نیاز و سلیقه ای عرضه می کند. در ترکیه به لطف مناطق جدید قابل ساخت و ساز و موقعیت های مکانی تازه ای که ارزش آن رشد یافته، با هدف برآورد تقاضای فزاینده، متناسب با هر بودجه ای املاک وجود دارد. این شمایید که باید محل مورد نظرتان را معین کنید؛ مثلا خانه ای در ساحل آفتابی مدیترانه و یا خانه ای با چشم انداز زیبای جنگل های دریای سیاه.

زیبایی طبیعی متعلق به ترکیه، ساختار فرهنگی و پروژه های تشویقی تحت حمایت دولت برای توسعه کشور، یک تصویر مثبت برای سرمایه گذارانی که می خواهند ملک بخرند را ارائه می کند. کشور ما با تراکم جمعیت جوان به کمک حمایت های لازم و سرمایه گذاری ها، اقتصاد خود را روز به روز توسعه داده و اهمیت استراتژیک آن رفته رفته برای سرمایه گذاران افزایش می یابد.

دیدگاه بگذارید