کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه های ازمیر

۲ اردیبهشت, ۱۴۰۳
 1. فرصت های بورسیه تحصیلی در دانشگاه اژه

برای دانشجویان موفق و توانمندی که جهت ادامه تحصیلاتشان نیازمند حمایت مالی هستند، از سوی: موسسات، بنیادها، انجمن ها و شرکت های مختلف، بورسیه های تحصیلی ارائه می شود. در صدر این مراکز «موسسات اعتباری آموزش عالی» و «موسسه خوابگاه های دانشجویی» قرار دارند.

بورسیه «موسسات اعتباری آموزش عالی» و «موسسه خوابگاه های دانشجویی»

 • اعتبار مشارکت (برای هزینه ها و به صورت بلاعوض)
 • اعتبار آموزشی (بلاعوض)
 • بورسیه (بلاعوض)

بعد اعلام نتایج آزمون، دانشجویانی که برای اولین بار در دانشگاه اژه ثبت نام می کنند، جهت اطلاع از: اعتبار آموزش عالی و بورسیه، کمک هزینه آموزش و نیز کمک به هزینه های موسسه خوابگاه ها، به سایت: www.kyk.gov.tr، مراجعه می کنند.

شرایط و تاریخ درخواست، در مهر ماه به دفاتر امور دانشجویی دانشگاه ها اعلام می گردد. دانشجویان می توانند در: کارگاه دانشکده، آزمایشگاه، کتابخانه مرکزی، استخر، سالن های ورزشی یا واحدهای اداری دانشگاه اژه، بصورت پاره وقت (تا 60 ساعت در ماه)، کار دانشجویی کنند.

 1. شرایط بورسیه انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه 9 ایلول برای دانشجویان

اعلامیه بورسیه تحصیلی

این انجمن در راستای اهداف خود و برای تربیت افرادی که مدافع ارزش های معاصر هستند، برای دانشجویان نیازمند کمک مالی (دانشجویان فوق لیسانس را شامل نمی شود)، بورسیه تحصیلی می دهد. این بورسیه بلاعوض بوده و هرساله در طول یک سال تحصیلی، حداکثر برای 9 ماه پرداخت می شود. هر سال پیش از شروع سال تحصیلی، شرایط و تقویم اعطای بورسیه توسط کمیته مربوطه، تعیین و اعلام می گردد.

درآمد صندوق بورسیه تحصیلی از مجموع: کمک های مالی افراد و موسسات، درآمدهای حاصل از فعالیت های انجمن به نفع جمع آوری هزینه بورسیه و نیز مبالغ اختصاص یافته حاصل از درآمد انجمن، با تصمیم هیئت مدیره بدست می آید. بورسیه از سوی انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه 9 ایلول و با توجه به معیارهای ارزیابی، به دانشجویان واجد شرایطی که درخواست داده اند، اعطا می شود.

این بورسیه:

 • برای محصلین مقطع لیسانس در دانشگاه 9 اِیلول (دانشجویان فوق لیسانس و دکتری به همراه دانشجویانی که در برنامه های آموزشی با شهریه، شرکت دارند را شامل نمی شود)
 • نیازمندین به کمک مالی باتوجه به دارایی و درآمدشان
 • ثبت نام کنندگان تحصیلات تکمیلی: برتری برحسب کسب امتیاز بالا در دانشکده یا ضمن ورود به دانشگاه (مشروط به قرار گرفتن در نیمه نخست ورودیان آن دوره به دانشگاه)
 • برای ورودی های در حال تحصیل: داشتن میانگین نمره متوسط 2 از 4. کسب حداقل 50 امتیاز در دانشگاه هایی که نمرات در آنها از 100 داده می شود و نیز کسب حق ثبت نام در ترم جدید. (در صورتی که میانگین نمرات دانشجو مناسب باشد، در صورت داشتن بیش از 2 درس ناموفق، نمی توانند درخواست دهند)

سایر شرایط

دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه هستند، طی مدتی که بورسیه دریافت می کنند، شرکت در 3 رویداد و/یا پروژه به طور داوطلبانه را در انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه اژه، می پذیرند. همچنین، دانشجویان باید در پایان هر نیم سال تحصیلی، ریزنمرات مربوطه را بصورت دستی یا از طریق ایمیل، حداکثر تا 1 ماه به کمیسیون بورسیه ارسال کنند.

نحوه درخواست

 • می توانید فرم مربوطه را از قسمت دریافت کنندگان بورسیه در سایت: http://deuder.org.tr/، پر کنید.
 • پس از ارائه درخواست، اطلاع رسانی های لازم از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد.
 • هنگام مصاحبه می بایست مدارک اعلام شده در فرم درخواست را همراه داشته باشید.

بورسیه، در پایان هر سال تحصیلی به دانشجویان موفق و در طول دوران تحصیلی، داده می شود. بورسیه دانشجویی که دوره آموزش عادی را پشت سر می گذارد، در پایان ماه ژوئن خاتمه می یابد.

قطع/لغو بورسیه

 • چنانچه مشخص شود دانشجو در حین درخواست یا پس از آن، اظهارات غیر واقعی بیان کرده باشد
 • قطع ارتباط با دانشگاه 9 ایلول یا مرخصی از دانشگاه (درصورتی که شرایط مذکور برطرف شود، روند بورسیه ادامه پیدا می کند)
 • افزایشِ میزان درآمد دانشجو و عدم نیاز به گرفتن بورسیه
 • مشارکت کم در فعالیت های مبتنی بر روابط انجمن-بورسیه تحصیلی، بدون داشتن عذر مناسب و تعداد دفعات مشخص شده از سوی کمیته
 • عدم دسترسی به دانشجو
 1. انواع بورسیه های دانشگاه یاشار

تخفیف/بورسیه آموزشی

این بورس طبق مقررات، برای دانشجویانی که با ÖSYM پذیرفته شده اند، ارائه می شود. همچنین، کلیه هزینه تحصیلی با اعمال: 50% تخفیف، پرداخت نصف هزینه تحصیلی، تخفیف 25% و یک چهارم هزینه تحصیلی را شامل و در طول تحصیل عادی دانشجو، ادامه پیدا می کند. این بورسیه/تخفیف با طولانی شدن دوره آموزشی دانشجو (بیش از حد عادی)، به واسطه تنبیه انضباطی و تغییر برنامه داخل دانشگاهی لغو می شود.

بورسیه پیشرفت تحصیلی

دانشجویانی که برای بورسیه پیشرفت تحصیلی ثبت نام کرده اند، در پایان سال تحصیلی که ارزیابی در آن صورت گرفته و نیز درصورتی که میانگین نمراتشان 3 باشد، مورد ارزیابی قرار می گیرند. دانشجویان می بایست تمام واحدهای درسی تعیین شده برای هر نیم سال تحصیلی را با موفقیت پاس کنند.

 بورسیه استعدادهای درخشان

بورسیه استعدادهای درخشان با رای هیئت دانشگاهی و به دانشجویانی که در زمینه های: ورزشی، هنری و …،موفقیت هایی کسب و مستندسازی کرده باشند، اعطا می شود. مدت زمان این نوع بورسیه که تمام یا بخشی از شهریه سالانه را شامل می شود، هر ساله تمدید می شود.

بورسیه خوابگاه

دانشجویان ساکن در خارج از محدوده ازمیر که تحت بورسیه آموزشی، در آزمون ÖSYS نمره زبانشان بین 1000 نفرِ اول و در سایر نمرات جزو 5000 نفرِ اول باشند و نیز در دانشگاه یاشار با بورسیه 100% ثبت نام کرده اند، خوابگاه دانشجویی دانشگاه برایشان رایگان خواهد بود.

بورسیه دانشجویان بین المللی

با تایید ریاست و شورای دانشگاه، برای دانشجویان بین المللی نیز بورسیه هایی داده می شود. تعداد این بورسیه ها محدود بوده و برای کسانی که موفقیت تحصیلی بالایی دارند، مقادیر 25%، 50% یا 100% تخفیف، ارائه می شود.

امکان استفاده دانشجویان بورسیه از خوابگاه

دانشجویان موفق به دریافت هر یک از بورسیه های دانشگاه یاشار، می توانند با رای شورای دانشگاه، بصورت مجزا بورسیه خوابگاهی نیز دریافت کنند که با پایان سال تحصیلی جاری، قطع خواهد شد. دانشجویانی که برای هرسال تحصیلی واجد شرایط دریافت بورسیه باشند، می توانند مجددا با تصمیم شورا، این بورسیه را دریافت کنند. شما می توانید برای کسب جزئیات بیشتر در این خصوص، به وب سایت: https://oim.yasar.edu.tr/burslar/، مراجعه نمایید.

دیدگاه بگذارید